Haber ve ToplumErkekler konular

Kh-90 "Koala": teknik özellikler

Hipersonik füze Kh-90 - Washington'un füze savunma programına yanıt olarak yeni bir Rus süper silah. Bilinen nedenlerle Görünüm ve teknik özellikler füzelerdir askeri bir sır. Bazı kaynaklara göre, bu tür füzeler 2010 yılına hizmete alınacak idi.

Rusya Devlet Başkanı hipersonik füze Kh-90 "Koala" bilinen ve füze doğru yaptığı kıta ve diğer kıtalarda olarak hedefi vurdu herhangi üstesinden olduğunu söyledi.

roket hikayesi

Küresel füze projesi geri altmışlı yıllarda Sovyetler Birliği'nde oluşturuldu. Fikir o bir insan yapımı uydu dönüştü o Dünya yörüngesine atmosferin ötesinde savaş başlıklarının kaldırılmasıyla oluşuyordu ve frenleme motoru imha amacıyla verilen gönderildikten sonra.

1971 yılında, küçük bir stratejik seyir füzeleri Hazırlanan projeye sahip Sovyet tasarımcılar bu projeyi uygulamak için hükümete döndü. O yılda, tepki izledi değildi. Ama ABD tarafından 1975 yılında stratejik seyir füzeleri gelişimin başlangıcından itibaren beri 1971. unutulmuş tasarımcılar 1976 yılında proje başlatmak ve 1982 yılında tamamlamak emredildi. 1983 yılı sonuna kadar zaten hizmete "yeni yapılan" roket çıkmayı planladık. roket Gereksinimler en yüksek idi. Ve en önemlilerinden biri olan süpersonik hıza ulaşmaktır. Seksenlerde hız zaten dört Makhov oldu.

STK Pavilion "Rainbow" in MAKS-1997 (bu organizasyon füze geliştiriyordu) Ziyaretçi zaten yeni bir cruise füzesi geleceğin prototip haline hipersonik uçak GLA görebilirsiniz.

o füze Kh-90, yukarıdaki fotoğrafın nasıl göründüğünü anlamak isteyenler için.

roket Özelliği

SFA kendi başlarına hedefleri vurmak kadar yüz kilometrelik bir mesafede yetenekli iki savaş başlığı taşımalıdır. Başlangıçta, roketin boyu oniki metreye eşittir. Daha sonra, ancak, sekiz, dokuz metrelik bir uzunluğa azaltılması mümkün olmuştur. roket uçak taşıyıcıdan ayrılmasından sonra fazla yedi metreden bir zaman dilimi, hem de kuyruk ile üçgen kanatları tarif. katı tipi hızlandırıcı sonra füze sağlayan ses üstü hıza ulaşır. Sonra güçlendiriciler hareket etmeye başlar, dört beş Mahov'un hıza geliştirdi. Böyle bir füzenin eylemin yarıçapı üç bin beş yüz kilometre gelir.

fırlatma aracı

Tu-160 değişken süpürme ile bir kanat olan süpersonik, stratejik bir füze. O 1987 yılından beri hizmet Tupolev içinde seksenli ve maliyetlerde geliştirilmiştir.

Başlangıçta, kollar, yüz araba koyacaktım ama çünkü Amerikalıların kalıcılık bombardıman Vietnam sözleşmede yer alması konusunda ısrar edildi, ben otuz üç otomobil durdurmak zorunda kaldı.

SSCB çöktü sonra bombardıman Cumhuriyetleri arasında ayrıldı.

2013 yılına, Rusya böyle uçağın Silahlı Kuvvetlerinde on altı vardı. Hepsi Engels'te Volga dayanmaktadır.

"Beyaz Kuğu"

Bu bombardıman arasında büyük take-off kütleye sahip dünyanın en büyük ve en ağır süpersonik savaş uçağı vardır. kendi aralarında Pilotlar sevgiyle çünkü zarif ve narin biçimine "Beyaz Kuğu" dediler.

Ama o, "Rus uçan mucize." Diğer isimler, "kısıtlama", "ulusun silah" "oniki bıçakları olan bir kılıç" vardır Bir NATO nedense, Blackjack için onu aradım.

TU-160M yeni bir elektronik ekipman ve silah X-90 roket yüklü Tu-160, yükseltilir. O, örneğin, 90 AB'nin A'sı-500U standart silah taşır, fakat bir taşıyıcı X 90 hypervelocity manevra roket olarak hizmet vermektedir olabilir.

Her makinenin örneğin, kendi adı vardır: "İlya Muromets", "Alexander Molodshy", "Mikhail Gromov," ve diğerleri.

Yakıtlar ve hypersonic ulaşmak için motorlu

Hypersound - 5'ten bir hız ışık hızı ya da beş Mak. Çok kısa bir süre için bu hız onlar için geleneksel motorlarla birçok füzeleri ulaşabilir. Füze scramjet ile sağlanan yalnızca uzun bir süre mümkün Ama yüksek hızda uçarlar. Ayrıca skramdzhet denir.

Bu motorun ana özelliği ve avantajı onlarla bir oksidan taşımak gerek olmamasıdır. Bu motorda, atmosferik oksijen kullanılır. esas GPRVD yakıt hidrojen veya gazyağı.

Böyle bir motor geçen yüzyılın ellili başladı geliştirmek. Ve ilk taslak uçağın bu tür motorları ile altmışlı yıllarda ortaya çıkmıştır. Bir roket güçlendirici sahip, yeniden "Spiral", bir hipersonik uçağın oluşuyordu hızlandırır ve yörünge askeri uçak - Tasarımcılar uzay sistemi geliştirmek. Hipersonik dağıtıcı düzlem Mach altı hidrojenin ve dört gazyağı bir yarısına kadar hızlandırmak için gerekiyordu. Ama sonunda bunun aparat donatmak için karar verildi Turbojetler.

Hipersonik pryamotochniki uçaksavar füzeleri kendi cihazlarını kullanarak, yetmişli geliştirmeye başladı.

NASP ve TU-2000

1986 yılında, ABD programa Appolo cevaben, SSCB'de NASP projesine göre, NASP, yeniden kullanılabilir tek aşamalı video konferans bir yerli eşdeğer kurmaya karar verildi. TU-2000 Proje bombardıman on bin kilometre otuz kilometre yükseklikte üç yüz altmış ton belirtilen başlangıç ağırlığı, Mach altı bir hız, menzil ile onaylandı.

işin, fakat Sovyetler Birliği'nin çöküşünün, onlar halsiz giymeye başladı. Proje katılımcıları uluslararası düzeyde çıktı ve Fransız tasarımcılar ile işbirliği yapmaya başladı. Başarısız deneyler ile gösterildiği gibi Ancak, birlikte çalışarak, bu başarısız oldu.

Aynı zamanda, NASP Proje ayrıca çok başarı farklı değildi ve doksanlı kapandı.

Ancak, gerçekte, Rusya, ne de ABD'de hipersonik tamamen vazgeçmek gitmiyor.

"Güvenlik-2004"

2004 yılında, "Güvenlik-2004" öğretileri düzenlendi. Onlar füze Kh-90 "Koala" adlı silahlarla bombardıman TU-160 ile katıldı.

Aynı yıl, Rusya VV Başkanı Putin Rus Silahlı Kuvvetler birden fazla kıtanın mesafelerde çalışmasına hedef doğrultusunda sürerken hipersonik hızda ve büyük manevra de yüksek hassasiyet yeteneğine sahip olacak yakın gelecekte bu tür savaş sistemleri alacağını söyledi.

Uzmanlar yaptığı konuşmada Başkan füze atıfta bulundu düşündürmektedir.

roket X-90 adı verilir

Rusya yeni Amerikan fırsat göstermek için karar verdi. Böyle ( "Koala" dır) füze Kh-90 Washington'un programına tepki oldu.

Rusya'nın gururu ve askeri güç bugün - Stratejik bombardıman Tu-160M geçiyor.

üçgen yedi bin bin yirmi metre yükseklikte Kh-90 fırlatma aracı ayrılmasının ardından kanatlarını ve kuyruğunu açar. süpersonik hıza İvme dahil bu kez sağlam bir roket güçlendirici yoluyla gerçekleşir. Sonra X-seyir füzesi 90 Mach beş hıza ulaştığı aracılığıyla ana motorun zamanı geliyor. Menzil füzeler - üç buçuk bin kilometre.

Testler füzeler Kh-90

Ülkemizin liderlik hiçbir devlet Rusya hariç hipersonik füzelerin sahibi olduğuna inanmaktadır. ABD'de, bir zamanlar ses altı füzeleri sınırlayan, onların gelişimini terk etti. Geçici kesinti çeşitli yapılmış olsa Ama Rusya'da böyle iş, devam etti. 2001 yılında, o "Topol" füze fırlatma bildirdi. Uzmanlar bunun savaş başlığı olağandışı bir davranış farklı olduğunu kaydetti. 2004 yılında hatıra egzersizler sırasında iki balistik füze "Topol-M" ve RS-18 başlatıldı. Sonra füze sistemi uzaya fırlatma sonra geldiği, deney cihazları piyasaya ve sonra atmosfere geri döndü söyledi. Çünkü yeniden giriş roket hızıyla sırasında, saniyede beş bin metre veya saatte yaklaşık on sekiz bin kilometre imkansız olduğunu görünüyordu ve savaş başlığı aşırı ısınma ve aşırı yüklere karşı özel koruma sahip olmaktı. Bu birim ayrıca, kolaylıkla uçuş yönünü değiştirebilir ve çökmedi, hız vardı. Uzmanlar X-90 olduğunu kabul - stratejik seyir füzesi, görünümü bir sır olarak kalır.

Cihazın benzersizliği PC-18, uçuşun perde ve yönünü değiştiren bir cihaz olduğunu aslında oluşuyordu. Böylece, ABD dahil herhangi füze savunması, bunlar aşılabilir.

Stratejik Füze Kuvvetleri

Rus Stratejik Roket Kuvvetleri üç füze orduları ve on altı füze bölümlerini kapsıyor. silahlarını bir parçası olduğundan 735 balistik füzeler "Voivod", 360 savaş başlığı ile "bitti" mobil "Topol", "Topol-M" temelli silo-ve diğerleri dahil olmak üzere 3159 nükleer savaş başlığı var.

Uzmanlara göre, küçük bir kısmı seyir füzeleri ile donatılmış olacak olsa bile, füze birliklerinin uzun rakipsiz ve herhangi füze savunma için ulaşılmaz. Üstelik, Rus uzmanlara göre, bir hipersonik savaş başlığı geliştirmenin yanı sıra bu tür "soğuk" ve "Eagle" gibi diğer programlar vardır.

Saldırılar saçma ve tehlikeli

Nedeniyle özelliklerine Kh-90 "Koala" ve diğer modern askeri gelişmeler Amerikan füze savunma yararsız hale getirmiştir. Bu nedenle, Amerika Birleşik Devletleri en kısa sürede orada başlangıç ve savaş başlığını ayırmak için zaman yoktu olarak bu füzelerin tespiti ve imhası için Rus radar sistemlerinin sınıra yakın yerleştirilmeye başlandı.

Ama bu konuda, Rusya karşı önlemler, bilinen ve gizli bir numarası vardır. füze Kh-90 "Koala" savaş başlığı ayıracak, tamamen yenilmez hale gelir.

mümkün Silahsızlanma?

iki süper güç arasında tam salıncak silahlanma yarışı, girişimleri başka bir yöntemle yapılmıştır Sovyetler Birliği içinde. İmzalı anlaşmalar onaylanmış, ancak silahlanma yarışı sürüp gitti ve SSCB ile ABD arasındaki gergin ilişkilerin anda tüm dünyayı dondu ve onların deşarj için dua.

Seksenlerde, Sovyetler Birliği'nde iktidara MS geldi aslında bu muhtemelen anlamsız silahlanma yarışı olduğunu durdurdu Gorbaçov,. Fesih fiyat ülkenin çöküşü, o kalktı hangi başıydım üzücü. Sovyetler Birliği'nde onlar tarafından imzalanan sözleşmeler uyarınca silah çok sayıda tasfiye. ABD ayrıca silahlarını ortadan kaldırmak için yükümlülüklerini vardı, ama SSCB anlaşmaların bir sonucu olarak neredeyse süper güç statüsünü kaybetmiş ve yakında ayrı düştü ve ABD askeri yeteneklerini kaybetmeden dünyanın tek süper gücü haline geldi.

yeniliklere tarafından katlanmış seyir füzeleri dahil Sovyet silah geliştirme, tahrip edildi ve üretimin azaltılması ve hatta tamamen durduruldu.

Yine de, dünyada ABD ve müttefiklerini tamir kaos, hepsi zaten karşılıklı silahsızlanma gelecekte ne gerekiyorsa, gerçekten karşılıklı ve yeterli olması gerektiği inancına yol açan Sovyetler Birliği ile tamamladı.

toplumun gelişiminin bu aşamaya gelmiştir ve devlet harici tehdit vardır dek, her zaman herhangi bir saldırıyı püskürtmek için hazır olmalıdır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.