FormasyonOrtaöğretim ve okullar

Sarapul, Mozhga, Glazov: Udmurtia City. kısa açıklaması

Udmurtça - Rusya Federasyonu topraklarında olduğunu cumhuriyet, onun konudur. Onun engin expanses ve güzel sahne çağırmaktadır. Onun toprakları 1,5 milyondan fazla kişiye ev sahipliği yapmaktadır. cumhuriyetin toplam alanı - 42.060 metrekare M.. km.

Bu alanda, altı şehirler vardır. Aralarında Baş - Izhevsk (Udmurtia sermaye). den fazla 640 bin. Man kişi sayısı. Durum 1918 yılında şehre atanan. Votkinsk ve Sarapul nüfus açısından ikinci sırayı paylaştı (yaklaşık 99 bin. Pers.). ülkedeki üçüncü şehir gözdür. Neredeyse 95.000. Man ev sahipliği yapmaktadır. Mozhga yılında nüfus 50 bin ve Kambarka içinde aşmadığı -. 11 bin.

Sarapul

Sarapul Kama Nehri, Izhevsk 60 kilometre güney doğuda bir şehir. Bu XVI yüzyıla ait bir yerleşim alanı olarak bilinir, aslında sayesinde Kama deltacığın koltuklar balıkçılar tarafından seçildi söyledi. bol vodilas nehir mersin balığı bulunmaktadır. Şu anda Sarapul şehrin makine oluşturma girişimlerinde başlattık çoğu yaklaşık 100.000 kişi, ev sahipliği yapmaktadır.

Bazı şehirler Udmurt ve bu ilişkili karayolu bağlantıları Izhevsk ile istisna vardır. Sarapul bir tren istasyonu, Yekaterinburg, Novosibirsk ve güney Rusya'da diğer yerleşim doğrudan bir yol vardır. Moskova'dan Geçen trenler en az günde 3 kez kat. Izhevsk Kalaşnikof Üniversitesi'nden bir kolu - şehir bir üniversite vardır.

Mozhga

Şehir Mozhga (Udmurt) - yerellik, yaklaşık 49 bin nüfuslu sayısı. Bunların yarısı - Rus,% 25 - Tatarlar,% 15 - Udmurt. Sovyet zamanlarda bir şehir olarak biliniyordu ahşap endüstrisi tüm okul ahşap cetvel için ülke çapında popüler üretti. Şu anda, şirket rekabet gücü yüksek çocuk mobilya toplamak.

Bazı şehirler Udmurtia Rusya'da diğer yerlerde iletişim, ulaştırma hatları ile donatılmış. Altı otobüs güzergahları bir demiryolu hattı Kazan ve Yekaterinburg ile şehir bağlayan vardır.

Mozhga onun kayak okulu için bilinen. şehirden sporcular - bölge şampiyonasında birden kazanan, çoğu ana ve gençlik olarak milli takımının bir parçasıdır.

Glazov

Güzel bir geleneğe göre, insan gözünün anımsatan yüksek noktası Dağı Falcon, şehrin ana hatları. Nedeniyle diğer şehirler Udmurt güzellik arkasında bu lag için, anlatılandan.

Modern Gözler - gelişmiş altyapısı ile yüksek kentleşmiş yerleşim. Bu doğrudan demiryolu Moskova'ya bağlantı yanı sıra Perm ile bağlıdır. 200 kilometre kuzeyinde Izhevsk yer almaktadır. Şekillendirme kurumsal - Chepetsk Mekanik Tesisi, şirket "Rosatom" tarafından yargılanması - nükleer yakıt üretiminin zincirinde önemli bir bağlantıdır. (Önde bölgenin sermaye) ilk - ekonomik çıktı bakımından ikinci ülke şehir ama nüfusun kişi başına düşen GSYİH açısından olduğunu.

Votkinsk

Urallar en eski yerleşimlerinden biri olan kent kendisi organizasyonun zhelezodobyvayuschey fabrikada XVIII yüzyılda kuruldu. Bu besteci P. I. Chaykovskogo doğum yeri olarak bilinir. Tüm şehirler Udmurtia onun büyük yerlilere popüler teşekkürler. Şimdi büyük bir besteci adını festival için mekan Votkinsk gölet, bale "Kuğu Gölü" göletin bir prototip olarak görev yaptı. topu, "Afiş-Udmurtia" ile hokey Club Rus şampiyonluk üst ligde bölgedir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.