ÇirkinlikBahçıvanlık

Şalgam. Nedir yem şalgam veya yararlı ürün mü?

masaya farklı tarihsel dönemlerde önce bilinen değildi ve sonrasında unutuldu yiyeceklerden yemekler servis. bu bitki bir şüphe ve güvensizlik neden oldu ve daha sonra günlük yemek tanıdık bir madde haline yıllardır: İlk çarpıcı bir örnek bir patates. ikinci gelince, o zaman şalgam ve şalgam çağırabilir. Bir zamanlar, onlarsız ben (sadece kaba, ama aynı zamanda çok üst düzey yetkililerin değil) herhangi bir tablo yapmıyoruz. Bugün en küçük çocuklar için hikayesine dayanan ağırlıklı hatırladı şalgam hakkındadır. Zaten şalgam gibi bir bitkinin ne konuşmak edilir! "? It nedir" - nüfusun belki% 90 sorar. Bu arada, bu kökler tamamen haksız unutulur!

yakın akrabalar

Biz terk edilmiş bir kuzeni şalgam, aynı zamanda bu gün svekolki veya turp bir favori değil sadece, şalgam hakkında aynı söyleyebiliriz. Ve ile lahana , o Rutabagas adını almış "çocuk" olması mümkün değildir. Hangi Ancak ülkemizde artık çok az insan buna görünüşleri o doğasında lezzet, tanıdık. Ama, örneğin, İskandinav İsviçre ve Alman çiftçiler yetiştirmek isteyen ve bu ülkelerde ev kadınları onun ev bize unutulmuş İsveçliler yemekler değişiyordu şımartın.

Faydalı özellikleri despised kök

Herkes sebze ve meyvelerin çoğu, sonuç olarak, sağlık vitamin deposu olduğunu ve bilir. Aynı şalgam olarak kökünün doğrudur. Ne anlama geliyor? Ve aslında söz konusu meyve besinler açısından çok zengin olduğunu. Bunların arasında en önemlisi kan pıhtılaşması sorumludur K vitamini, çağrılabilir. o içindedir ve en buldum: Ancak, bunun kuvvetle ilgilenenler, üstleri dikkat etmek gereklidir.

Çok kökeninde sebzeler, kırmızı kan hücrelerinin oluşumu için çok gerekli vitamin C ve A, ve en değerli folik asit içerir. Ve bütün bunlar söz konusu ürün telafi etmek için, sadece 70 gram alması böyle bir ölçüde günlük tüketim bu bileşiklerin. Karşılaştırma için: C vitamini aynı miktarda almak için, turp en az 200 gram tüketmek gerekir ve çok nastier tat!

Daha fazla "şamandıra" bağırsağa önleyici olduğunu şalgam hakkında söylenebilir. pek sindirilmiş olan kaba liflerden oluşan bir yeri vardır; böylece, sindirim sisteminde geçerek, hepsi "durgun" temizlemek ve daha fazla çalışması Gastrointestinal organları uyarır.

yetkin ve depolama doğru seçim

Eğer kendilerini yetiştirilen kökleri ve piyasada veya bir mağaza içinde alamazsanız - seçmek için biliyorum. Daha genç sebze satın almak - bu ince bir zımparayla en belirlemek kolaydır. Sunduğunuz tüm şeyler, sağlam ve kırık örneği hiçbir yaralar ve kusurları seçin. Üstleri ve yeşil ve taze olması arzu edilir. Ve en önemlisi - başlık turp ile karıştırılmamalıdır değil! (! Fotoğraf çalışması dikkatle) beyaz mor kabuğu Of Eğer şalgam önünde olduğunu belirlemek için en kolay yolu - turp böyle olduğunu.

Bu sebze saklamak öğrenmek kalır. Bunu kullanmak için gidiyoruz eğer Tops, sen kesmek (çiçekler gibi) su konur ve buzdolabı kapısını kaldırmak gerekir. Bitkisel kendisi, yıkanır, kurutulur ve serin ve kuru bir ortamda muhafaza edilmelidir.

lezzetli yemek

Çoğunlukla taze yem şalgam yiyin - Salatalarda sadece lezzetli! Sonuç olarak memnun Yani, kaynar su ile çanak ve limon suyu bir az miktar salata sezona eklemeden önce sebzeleri ıslatılmış - bu harika bu kök bitki ile birleştirilir, onun tadı ortaya koymaktadır. Örneğin, kompozisyon harika şalgam, olacak yaprak marul, maydanoz, kızılcık ve yeşil elma ekşi-tatlı.

Sağlıklı şalgam almak istiyor musunuz? Kurallara uyun!

Ancak, her mağazada taze bulacaksınız değil şalgam. Yetiştirme Bu durumda tek çıkıştır. Özellikle eğer yakın bir banliyö alanı vardır. Kültür kendisi soğuğa, kendinizi şımartmak su seviyorum, ama çok fazla gerektirmez yok dayanıklıdır. Tohumlar kısa sürede toprak kurur gibi erken ilkbaharda ekilir. Serin yaz - şık mahsul için bir engel. Şalgam önce, fasulye, salatalık, soğan, domates ya da kış yetiştirilen bu sevosmeny açısından çok esnek yani oldukça uygun yerler vardır.

Yani, hayvancılık (koyun, keçi) varsa, şalgam olacak onun yemlerde güvenilir asistanı. Ve eğer - tablonuz için bunu biraz büyür. Ve pişman değilim!

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.