SeyahatYol tarifi

Amsterdam - hangi ülkenin başkenti?

Belki Avrupa'da bir güçlükle Amsterdam daha çok yönlü ve öngörülemeyen şehri bulabilirsiniz. "Hangi ülkeden sermaye bu şehirde?" - Sen sor. Hollanda sürprizlerle dolu bu tabut, olduğuna. Topraklarında, yarısı - Su, rustik stilleri, ırk ve insanlığın farklı tarihsel dönemlere yaşını birleşti.

Kısa tarihi

Ile Hollandalı başkentin adı olarak çevirir "Amstel Nehri üzerinde baraj." şehir hakkında ilk kez Amsterdam soylu ücretlerinin 1275 yılında serbest bırakma; Kont Floris Yasası V, bahsedilmiştir. sadece 25 yıl sonra, şehir büyük bir alışveriş merkezi ve liman statüdedir.

Amsterdam - Bir ülkenin başkenti, Hollanda veya Hollanda? Bu isimlerin arasında hiçbir fark yoktur Almanya - çünkü Hollanda'nın resmi olmayan ismi. Ülkenin "Altın Çağ" İspanyol boyunduruğundan kurtuluş savaşından sonra 1648 yılında başlamıştır. Ardından, Birleşik Bölgeler yaratmaya başladı bütün dünya biliyor Rembrandt, temsilcisidir resminin Hollandalı okul, çiçekli geldi. doruk sırasında Hollanda'nın başkenti bunu bile Peter I. ziyaret

Amsterdam - turistler için bir mıknatıs

Kentin kendi düzeni, 600 köprü ve 70 adalar bağlantılı yapay kanallardan sadece engebeli sistem, bu alışılmadık milyonlarca turist tüm yıl boyunca çeker. Maher Brug ve Baluburg - bu Amsterdam'ın en büyüleyici köprüleri olduğunu. Bir ülkenin başkenti sizce, su üzerine inşa edilmiş, dört büyük Avrupa şehirlerinden biridir? Tabii ki, Hollanda'nın başkenti. buna ek olarak, namus Brugge, Venedik ve St. Petersburg şehrine verdi.

yaşam tarzı

Her zaman gürültülü bir kalabalık daha iyi eşyaların için dikkat yoktur - Yerel yankesici profesyonellik tanınırlar. Amsterdam - hangi ülkenin başkenti? Doğru, Hollanda, şimdiki cinsel eğilimler desteklenen anlamına gelir. Örneğin, birkaç yıl önce o / o daha sonra Hollanda'da siyasi sığınma elde etmek fırsatı verilir gibi cinsel azınlıkların hakları ihlal söylemek değerdi. Gerçekten de, nüfusun% 30'u kişiler Amsterdam vardır homoseksüel. Bir eşcinsel dergisinde kıyafet almak, eşcinsel restoranlarda yemek ve eşcinsel sinemaya gidin: Herkes kendi izole bir dünyada yaşıyoruz. Hollandalı bunu ifade etmek yollardan birini dikkate saygı ile onları tedavi kişisel özgürlük. Şehir sürücüler hoşgeldin yok, bu yüzden bisiklet her yerde bulunabilir.

Amsterdam'da ne görmek?

Şehir tarihi ve kültürel mekanlar çok sayıda sunar, Amsterdam müze kayıtsız kimseyi bırakmayacak. Kentin kalbi ziyaret etmeyi unutmayın - Kraliyet Sarayı, çiçek parkı Keukenhof, erotik müze elbette, ve oldukça geniş bir alanı alır ve şehrin eski kesiminde yer alır Red Light District. deyişi yorumlar gider gibi, Amsterdam, her baskı kalbinde bırakır hayatı, ilham çeşitli yapar. romantik ülkeye Seyahat yel değirmenleri önümüzdeki yıl için bir enerji destek verecek ve Ortaçağ kaleleri, eşsiz laleler ve inanılmaz lezzetli peynir!

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.