KariyerKariyer yönetimi

Güncel bir meslek. Modern mesleklerin Akademisi

Profesyonel etkinlik, aynı zamanda bir iştir - bu geçim araçlarını bulmak amacıyla sadece bir eğlence değil. hayat - budur. Açık ve duyguların bir sürü (pozitif ise daha iyi, ama her türlü vardır), hangi akşam korkunç yorgun, ama bu sabah zaten inanılmaz sıkılmış olan bu kaynayan,. Ve ev ofis, atölye veya sınıfta geri dokuza acele.

tüm iyi vermek ve hala eğlenmek için çalışma sevilen gerekmektedir. Modern meslekler çoğunlukla psikolog değil, kalbinin bir çağrı yoluyla seçilir eğer mümkün mü; eğer işyeri ve maaş konforuna öncelik verir; seçim ana kriter (güç, bilgi ve deneyim) vermek daha iyidir (ücret) almak arzusu olur?

Bütün bu soruların cevabı - evet. modern toplumda Meslekler sadece ve konforlu bir ortam ve uygun zamanlama ve iyi bir gelir varsayalım.

Farklı dönemlerde Popüler mesleği

Farklı dönemlerde özel bir analize, biz bir kariyer seçerken insanların tercihlerini nasıl değiştiğini görebilirsiniz.

İşçi romantizm popüler trendi çıkarılabilir meslekte geçen yüzyılın 60-ler tesisatçısı yüksek irtifa, astronot, jeolog (sınıftaki tüm çocuklar uzaya emin olmak istedim ve hatta birkaç kız).

istikrarlı ve 70s ve erken 80s sakin, Sovyet vatandaşı akıllı uzmanlık aranan: Bir öğretmen, bir doktor (sağlık sektöründe hekim ve orta düzey personelinin eşit onurlu iş olarak kabul edildi - hemşireler). Erkekler arasında, büyük popülerlik zevk askeri mesleği, yurtdışında yasal geçici ikamet için bir şans verdi.

doksanlı ... Meslekler maaş kayboldu kaldı. En popüler uzmanlık - pazarında bir tüccar. Adı "işadamı", bir hayır gelir ve çok büyük bir risk her gün sireni. esir popülaritesi - Hayatta kalmak için başka bir yol basit değildi.

21. yüzyıl - yeni, şimdiye kadar keşfedilmemiş alanların ön plana çıktı dönemi. İnsanımız, modern meslekler dünyasını keşfettiler yöneticisi, pazarlamacı, tasarımcı ve koç: Daha sonra nihayet, "harika" başlığı korkmak, durup edildi.

uzmanlık ve meslek seçimi

Tüm güncel modern bir meslek Her gerçeği doğru onun arayışı içinde ruhu için değil, aynı zamanda tüm malzeme ihtiyaçlarının eksiksiz olarak sağlanmasına değil, özel bir tercih için: lise mezunları ve ebeveynleri arasında popülerlik kaybetmez sınıflandırıcı - özel bir listede yerleştirdi.

Ancak, liste, bir büyük dezavantajı var - bir liste halinde sunulmuştur ve en önemli bilgileri vermez: şu anda hangi meslekte umut verici ve popüler?

Geleneksel meslekler: hepsi değiştirilmesi gerekir?

Antik çağlardan beri, öğretmen ve çiftçinin en saygın işi kabul. Ve en zor. çimlenmesini ve hasat bekleyin, ekmek pulluk tahıl ekmek - bu çiftçi durumunda çok zordur ve bir öğretmenin durumunda.

Teknolojinin yaşı yeni teknikler ve modern teknik araçları edinmek için daha fazla modifiye mesleği, yapılan gerçeğine rağmen, bu alanlarda çalışma azalmış değildir ve daha da oldu. Çok Ve sorumluluk.

(Öğretmen, Mürebbiye, dadı hiçbiri: - Bu arada, modern öğretim mesleği sadece okul bahçesinde çalışmıyor veya kurum otelde animatörler faaliyettir ve özel öğretim faaliyetleri (yetenekli bir öğretmen mutlaka çocuklu oyunlarda kendilerini göstermek için nasıl bulacaksınız) ebeveynler ve yakın değil pedagojik eğitim ve deneyim) olmadan insan çocuğu olsun.

Varolan meslekler arasında zamanın şartlarına tam uyum için bugüne kadar getirdi olmaz bulmak zordur.

Ve değiştirmek gereklidir? Bir ihtimal. Yenilikçi bilgisayarlı makine araçları ile donatılmış modern fabrika atölye, çiftlik hayvanları sağma ve süt işleme için profesyonel kompleksleri ile donatılmıştır, bilgisayar sistemi traktör ve biçerdöver, yenilikçi makinelerle dikili giysi her içindedir.

Ama bütün gücüyle teknolojik ilerleme tarih dünyayı sarmış İşgal o kalbini koymak için gerekli olan onun durumunda geleneksel temel şartı bıraktı - bu durum yüksek beceri seviyesine ulaşmıştır yalnızca.

Bir insan neden şef şahsen güvenilen ustadan tek tek satın en unutulmaz kutlamaları için roka salatası, veya elbise kırması, ya da ev yapımı kekler, küçük pastaneler, bunu satın alımlarının biri arıyor "hızlı" Gıdalarda birçok restoran varken gerçekten eve?

Yeni sıradışı meslek

Dünya sürekli değil sadece uzun bilinen meslekleri yeni Talep uzmanları, değişiyor, ama aynı zamanda kolay yenilerini öğrenmek için. İşler en beklenmedik ve oldukça ilginç bulunabilir. Tek sorun şu: Orada onların ustasının herhangi şanstır.

modern toplumda yeni meslekler bazen özgünlüğü şaşırtacak.

Örneğin, deniz uzmanı. Özellikle vergi yabancı bankaların hesap ve uzak aspirasyon "tasarruf" açma bizim büyük işletmelerin çoğu sevgisiyle Çok yararlı.

Ya uzman trasologii. Yandal Uzmanlık, izleri ve sledoobrazuyuschih nesnelerin çalışma düşündüren. Bu kanıtların en verimli ve hızlı toplanması için polis tarafından istenen ve olayları çözmek.

İlaçlar uzmanı. İşte yorum yok. Bazı ilaçların kalitesi onlar satıştan önce tekrar kontrol edilmesi gerektiğini, böylece yoksul.

Chocolatier. en olumlu ve mesleklerin nadir. Unikalizirovat ve sevdiğiniz çikolatanın tüm iyileştirmek - bu harika özel bir çağrıda temsilcileri katıldı.

IT-evangelist. Din onunla ilgisi yok. Uzman geliştirir ve izleyici ile etkileşim yoluyla ürünlerini pazarlamaktadır.

iş tatmin değilse

İnsanları değişen dünyayı değiştiriyor. Genellikle değişiklikler insanların önceki veya becerilerini geliştirmek için ihtiyaçtan "büyüdü" inanıyordu, çünkü başka meslek sahibi arzusu tecelli, ancak işlerini ve hatta onların işgali değişmesi gerektiğine edilir.

Çoğunlukla Güncel meslek geniş fırsatlar ilgili çalışmalarını sağlamak: Bir gazeteci başarılı metin yazarı olabilir ve daha az başarılı editörü ve pastanesi kolayca uzman mutfak tarihçi yeniden sınıflandırılmıştır - vb rehberlik etmek ve ..

Bir kariyer kriz çok uzun sürerse Ama, meslekte bir kardinal değişikliği konusunda düşünebilir, ama aynı zamanda - ve hayat.

en uygun yolu - profesyonel kurslar

Bir daha ilginç ve kazanmak için yeterlilik düzeyini artırmak iyi ücretli bir iş veya en yararlı bilgi alabileceğiniz, eğitim kısa sürede özel kurslar yardımcı olmak için kendi meslek değiştirmek.

üniversitelerde sunulan eğitimin Böyle bir yöntem, istihdam merkezleri (bu durumda onlar ücretsiz) açıktır ve eğitim merkezleri, bunlardan en meşhur bir sürü - Modern mesleklerin Akademisi.

işgücü piyasasında rekabet çok büyüktür ve özel bir hızlı ve etkin gelişimini gerektirdiğinden bizim yüksek hızlı yaşa yardımıyla Blitz-eğitim kursları, bir zorunluluk haline gelmektedir. Ve işverenler "onun" en iyi profesyonel yıldır bekleyen alışık değiliz.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.