Gıda ve içecekYemek tarifleri

Salata "Bir kürk altında Herring", ya da nasıl bir ringa temizlemek için

Karar her zaman önümde favori "Bir kürk altında ringa" pişirmek için bir ikilem: Bütün balık leşi veya hazır filetosu satın alın. Ben bir ringa balığı temizlemek için nasıl görünüyor, ve bunu yapmak mümkün, ama ben onların zaman kazanmak isteyen ve kemikler üzerinde karar ile rahatsız etmeyin. Öte yandan, dükkanlarda bir bitkisel yağda veya tat giyinme etkileyemez baharat her türlü eklenmesiyle ringa filetosu satılmaktadır. Bu nedenle, (çoğunlukla) sağduyu tembellik daha baskındır ve ben bütün satın tuzlu ringa.

Bir salata için başka ne ama balık ihtiyaç? Aşağıdaki maddeler:

- iki orta-pancarı;

- iki büyük havuç;

- beş patates;

- Dört tavuk yumurtası;

- mayonez.

Sebze ve yumurta ayrı tabaklara ihale, serin, soyun ve rendeleyin kadar haşlanmış, yıkanmalıdır.

Gitme zamanı balık. Nasıl temizlemek için bir ringa? Bir kesme tahtası alın koyun, streç film veya plastik bir torba, daha sonra kağıt havlu ile örtün. Bu yüzden balık artıkları kurulu aklama kurtulmaniz gerekir.

Keskin bir bıçakla içini çıkarmak - baştan kuyruğa - biz karnına açığa, ringa balığı atın. Onların yeme bir ailem var ve dışarı atılır edilebilirse Yumurta veya süt gibi bırakabilirsiniz. ringa içini kaplayan bağırsak ve ince siyah plenochku çıkarın. Balık başını kes. Şimdi sırt yüzgeci keserek omurga boyunca derin kesi yapmak gerekir. Ayrıca karın ve kuyruk yakın yüzgeçleri çıkarın. bıçakla kafasının tarafında zımpara kağıdı kanca ve yavaşça kuyruk doğru çekin. Eğer herhangi bir ani pislikleri yapmazsanız, cilt kolayca ayrılır. Balık temizlenir, ancak ringa kesme bitmez. diğer yandan - o zaman bir taraftan ilk ve: bize yapılır fileto, ayırmak etmesi kalır. Ana kemik kütlesi sırtta kalır, ancak bazı kaburga kemikleri manuel olarak seçilmesi gerekir. dikkatlice yapın: kemiği arasında boğazdaki kimseye faydası. Nasıl hoşlanmadığı bir ringa balığı temizlemek için? Uzun eklem pişirme getirdiği bilinmektedir olarak, bu sürecin ikinci yarısında dahil olmasını deneyin.

Küçük parçalar halinde fileto kesin ve salata toplamaya başlar. Düz alın ve tercihen aşağıdaki sırayla tüm malzemeyi hazırlamak dikdörtgen bir kase,: pancar, ringa balığı, patates, yumurta, havuç, pancar. En alttaki, promazyvayut mayonez hariç her katman. salata hazırlarken ben balık ve mayonez bulunan ne kadar tuz, kullanmayın.

- Hangi "kat" göre, "bir kürk altında Herring" salata oluşturulması konusunda bir efsane olduğunu biliyor muydunuz bir kısaltmadır? Deşifre olarak "şovenizm ve düşüş -. Boykotu ve aforoz" Salata çeşitli toplumsal katmanların temsilcileriyle uzlaştırmak için Moskova tüccar Anastas Bogomilova restoranında 1918 yılında icat edilmiştir. Kırmızı-devrimciler ve sebze - - köylülere Balık kimin favori gıdalar ringa, pancar ile bulaşıkları olan proletaryayı, simgelemektedir. Bir ringa balığı temizlemek için nasıl ve sebzeleri pişirmeyi bilmediği Cook, tüm malzemeleri ve bunların Fransız mayonez lezzet birleştirme kararı aldı. Restoran ziyaretçilerin gerçekten dahası, içmek için harika bir atıştırmalık oldu, yeni tabak, zevk. Artık, yediler sarhoş az var, sırasıyla ve kavgalar ve kavgaların sayısını azalttı. Bir salata arifesinde sunuldu , yeni yıl o zamandan beri ve bu tatilde "Bir kürk altında ringa" ilişkilendirmek başladı.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.