SağlıkHastalıklar ve Koşullar

Safra taşları ve bunların tedavisi

doktorlara dönerek Her yıl daha fazla insan kendilerini bulmak safra kesesi taşı. Bu nedir? kolesterol ve bilirubin ihlali ile bağlantılı olarak, daha sonra taş dönüştürülür safra kesesi, kovuğuna pıhtıları bir oluşum olduğunda, budur. safra kesesi büyük ölçüde insan sağlığını etkileyen safra, akışını yavaşlıyor. İstatistiklere göre, safra taşı hastalığının 40 yıl sonra kadınların% 35 ve% 17 erkekleri etkiler.

orada neden safra taşları? Hastalığın gelişimi yavaş yavaş. Bu hareketsiz yaşam tarzı katkıda yemekler, aşırı yemek, soğuk tatlılar aşırı tüketimi ve karbonatlı içecekler, yağlı ve baharatlı gıdalar arasında uzun tatili. Hastalığın durumlar vardır psikolojik stres ve duygusal gerginlik gerçekleşir. Buna ek olarak, bu hastalığa duyarlılık diyabet ve obezite hastası kişilerde ortaya çıkar. Bu listenin dışında edilemez ve kalıtım, özellikle dişi doğrultusunda gözlemledik.

safra taşlarının başlangıç aşamalarında çok uzun zaman kendileri bilinen yapmadığını için ve bir şans bir ultrason sırasında buldukça ortaya çıkabilir. sağ tarafında bir kör saldırılardan olarak ortaya daha ileri evre ve akut ağrı çukur alanı, ağızda acılık. Bazı durumlarda, bulantı vardır. Ancak, hastalığın semptomları diğer hastalıklar tarafından maskelenebilir. Örneğin, presleme bel bölgesinde ağrı ya da kalp ağrısı olabilir.

küçük safra taşları büyük bir tehlike teşkil yok inanıyoruz hastalar vardır. Ancak, bu bir yanılgıdır. Kuşkusuz, büyük taşlar yatak yaralarından oluşumu ve safra kesesinin atılım yol açabilir. Ancak küçük taşlar kendi yöntemleriyle sinsi vardır. Bunlar 12-duodenumda seviyesinin izdiham basitçe sıkışabilir safra yolları, göç edebilir. Bu akut kolesistit atak gelişmesine yol açar. Hep taşlar olsaydı o zaman yalnız yok asla unutmamalıyız, ve hatta küçük oluşumların varlığı zaten Safra kesesinde arıza olduğunu söylediler.

Nasıl safra taşı kurtulmak için? Bu rahatsızlığı giderecek bir yolu ilaç yardımı ile taşları çözülmesidir. Bu amaçlar için ursodeoksikolik ve kenodeoksikolik asitlere dayalı formülasyonlar kullanılabilmektedir. Ilaçların kullanımında sadece kolesterol taşları üzerinde etkisi olabileceğini ve çözünme tamamlanana kadar ve boyut olarak bunları azaltmak için değil unutulmamalıdır. bu ilaçların sürekli kullanılması ayda sadece 1 mm azalma olduğu için bu işlem çok uzun. Buna ek olarak, taşların çözünme safra kesesi depolanmış işlem gerçekleştirilebilir olmalıdır. Normalde azalır ve safra çıkışı çalışmaya devam esastır. Akut enflamatuar durumunda safra kesesi hastalıklarının ya da karaciğer hastalığı, mide ve bağırsak ülserleri kontrendikedir taş çözünmesini gerçekleştirmek için.

Tedavinin ikinci bir yöntem, safra kesesi taş fragmantasyonu. Bu taş çok sayıda maruz litotripsi yöntemi kullanılarak yapılır şok dalgalarının. Sonuç safra kanalları ile vücudu terk küçük parçaları, bir maddenin parçalanmasıdır. Ancak, bir tane var "ama." taşların maruz önce genellikle düz bir şekle ve oldukça pürüzsüz var. Doğru beslenme insanlarla güçlükle hissetti. parçalanma sonra, safra kesesi ağrısı, bazen yeterince güçlü provoke ağırlık parçaları görülmektedir. Bu nedenle, çoğu durumda tavsiye safra kesesi kaldırılmasını cerrahi.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.