MaliBankalar

Tasarı: tipleri ve özellikleri

menkul kıymet türleri detaylı bir tanesi de düşünün çok var.

Uygulanabilir ölçütlerine bağlı sınıflandırmalar bir sürü fatura Veksel.Suschestvuet menkul türlerini takip ediyor.

Katılımcıların sayısına bağlı olarak basit (yalnız) ve devredilemez (taslak) 'dir tasarı. Senet alacaklı ve çekmeceyi: partinin sadece iki tarafı vardır. İkinci sahibine, belirlenen zamanda belli bir yer bir miktar para ödemek yükümlülüğü doğuran borçlu vardır. Böyle bir operasyonda bir üçüncü şahıs (mükellefi) varsa, o zaman tasarı bahsediyoruz. çekmece alacaklının (billholder) ile ödemek gerekir mükellefi (drawee), para ödeme yükümlülüğü çevirir.

Bir fatura bir, iki, üç veya daha fazla kişi ile olabilir. Orada yapımcısı kendini para alıcı atar durumlardır, ya da başka emirleri. faturaları temel avantajı, ülkeler arasında para transferi sorunu çözmek olmasıdır. - taslak, ikinci - bir ikinci, üçüncü - üçte orijinali veya ilk örneği: menkul Bu tür bazı orijinal kaybı durumunda, bunun yerine hizmet verebilir kopyası olur.

ticari işlemin niteliğine bağlı olarak izole (ticari marka), hazine, banka ya da finansal araçtır. Hükümet tarafından yayınlanan Hazine bonoları bütçe açığını kapatmak için. parasal yükümlülük temelidir gibi ticari kağıt kredi aletidir ticari bir kredi. Böyle bir güvenlik de satın alma ve malların satışı eylemlerine çeşitli nakit için bir yedek olarak hizmet veren bir emtia işlem olarak hareket edebilir. Banka faturası genellikle bir ödeme formunu vardır ve finansal işlemler çeşitli kullanılır. Maliye faturası size kasiyer fatura tutarı yapmak gerekir hangi bir banka, elde etmek kolaydır ve banka 1 270 günlük bir süre için elinde bir fatura yayınlayacak.

Banka faturası da, faiz ve iskonto faturası ayrılmıştır. Bir kredi gibi faiz taşıyan notu şey: Belirtilen nominal değere satar ve ilgi ile ödemek o faturada dışarı yazıldığından bir oranda belirli bir tarihte "damlama". Bir indirim veya indirimli olarak satılan ve nominal değer üzerinden itfa notları Rulman. "Dir" senet taşıyan Faiz farkının satış geliri% 35 oranında vergilendirilir ise merkez bankası nominal değerinin miktarı ve faiz veya kar şeklinde alınan gelir vergisi hesapladığı için çok daha ucuz sadece% 15 vardır.

Karşılıklı bronz ve dost faturaları yazılıma bağlı bulunmaktadır. Ticari kapsamaz Çok ilginç bronz tasarı, o finansal yükümlülüğü bulunmamaktadır, fiili işlemlerde yer alan ve mutlaka yaptığı konuşmada hayali bir kişiyi dahil değildir. Dostu fatura - bu iki kişinin mal hareketi olmadan bankaya para nakite çevirmek için birbirlerine taburcu olduğu bir güvenliktir.

hamiline olabilir faturası iletilmesi için bir yöntem ve kayıtlı bir emir olarak. güvenlik isimlerin onlar çekmece sahibine geçebilir nasıl çok açıktır. Açıklamalar sadece sipariş faturası gerektirir. O devir imzaları bir taleptir.

son ödeme tarihinden önce bir tasarı, kabul için mükellefi aktarılabilir geliyor. Tasarının olun kabulü burada belirtilen süre içinde güvenliğin ödeme yükümlülüklerini üstlenmektir. mükellefi kabul etmeyi reddederse, noter aracılığıyla fatura protesto gerçekleştirdi.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.