Sanat ve EğlenceFilmler

Aktör Vladimir Belokurov: özel hayatı, biyografi

Aktör Vladimir Belokurov - Ulusal sinemanın gerçek bir efsane. filmlerde parlak tiyatro eserleri ve rollerin onun hesabını onlarca üzerinde. izleyiciler ve saygın yönetmenlerin hayrandı aktör. kariyerinde hem de özel hayatı hakkında bilgiler makalenin içerdiği. Hepinize keyifli okumalar!

Aktör Belokurov Vladimir: biyografi

25 Haziran (8 Temmuz), 1904 - Sovyet sinemasının efsane doğum tarihi. Aktör Vladimir Belokurov Aşağı Uslon köyü olduğunu Sviyazhsk bölgesi (Kazan Eyaleti) Rus İmparatorluğu doğdu. Babası - Yerel rahip. Onların ailesinde birçok çocukları oldu. Bu nedenle, bizim kahraman neyi sıkıntı bilmiyordum.

In ergenlik Vladimir o dört ve beş okudu Kazan spor salonu, gönderildi. Sonra adam yerel sirkte iş buldu. Orada Assist oldu. Bir süre sonra, Vladimir o girişimci Grigoriya Rozenberga ile çalıştı operet katıldı.

1918 yılında kahramanımız Eğitim Kazan Enstitüsü'nden mezun "aktör". Vladimir Belokurov hemen mezuniyetten sonra o yerel dram tiyatrosunda çalışmaya davet edildi. O topluluğunun I. Pevtsova atandı. Aktör sahnede oynadığı ilk rolü, D. Merezhkovsky yarattığı oyun "Paul», Teğmen Dolgoruky rolü oldu. Kazan Dram Tiyatrosu'nda eserinde sırasında, izleyici ile büyük bir başarı olmuştur oyunların, onlarca katılmıştır. Yönetim arasında favorilerimden biri Vladimir Belokurov oldu. aktör onun yaratıcı başarılarından gurur, ama kariyer gelişimlerini desteklemektir olacaktır.

Devrimin Tiyatrosu Çalışma

1924 yılında aktör Vladimir Belokurov, kişisel yaşam ve biyografi, ben Moskova'ya Kazan taşınmaya karar birçok şimdi ilgileniyor. Başlangıçta, Moskova Tiyatrosu'nda çalıştı. MGSPS. There aktör bir yıldan az sürdü. O tiyatro neden terk Hala nedenini bilmiyorum. Belki zamanlama veya çalışma koşullarını uygun değildi. 1924 sonbaharında beri Devrim topluluğu Tiyatrosu'nda aktör olarak yer aldı. Kime 12 yıl adanmış. 30'dan fazla rolleri zaman Vladimirom Belokurovym belirli bir süre içinde çalındı. O klasik üretimlerde sadece yer aldı. çağdaş repertuarın oyunlarında aktörü dahil etmeye istekli yöneltti. Mercutio ( "Romeo ve Juliet") Parti sölen üyesi ( "Arkadaşım") ve Belogubov ( "A Karlı Post"): Among the best Belokurova aşağıdaki rollerdir çalışır. teatral aktiviteye paralel olarak kahramanımız Devrim Tiyatrosu'nun Okulu'nda ders verdi.

MAT

Nerede sadece Vladimir Belokurov işe yaramadı! Aktör kaç tiyatro değişti. 1936 yılında Moskova Sanat Tiyatrosu'na katıldı ve bu onun yer olduğunu fark etti. Ve gerçekten de, efsanevi aktör hayatının geri kalanını çalıştı yoktur. Yerel üreticilerin Öncelikle ona oyun lyonka "Toprak" bir rol teklif etti. Belokurov zekice görev ile başa. Bir süre sonra, o oyunda görüntü Otshelnikova üzerinde çalıştık "Polovchanskie bahçeler."

Üzerinde Belokurova aldı Sadece birkaç yıl tiyatroda lider aktör olma. O bireyselliği kaybetmeden, kariyer merdivenini tırmanmak başardı. "Ölü Canlar" in Chichikov rolü mükemmel şekilde oynandı. Salon ayakta alkışladı. 30 yıldır, bu performans tiyatronun repertuarında oldu. Ve her zaman seyirci coşku ile kabul etti.

50'den fazla rolleri Moskova Sanat Tiyatrosu aktör Vladimir Belokurov sahnesinde oynadı. zamanda O'nun kişisel yaşam taraftarların büyük bir ordu ile ilgileniyordu. Ama kahramanımız bunun yabancılara izin vermemeye seçti.

Mastroianni ile Görüşme

Arkadaşlarımız çok sevilen ve Vladimir Vyacheslavovich saygı duyulur. Sonuçta, o açık ve duyarlı bir insandı. röportajda aktör baskılı baskısı Arkadaş oldu ona komik bir hikaye anlattı. Moskova'da 1960 yılında, efsanevi Marcello Mastroianni ziyarete geldi. O, "Çağdaş" nin sanatçılarla canlı sohbet etmek istedik. O filmde zekice oynadı Tatiana Samoilova, özel bir ilgi duymuştu "Leylekler Uçarken." İtalya'dan Misafir nerede sanatçılar içmeye ona göstermek istedi. Sonuç olarak, Marcello restorana getirildi "aktörün Evi." Ama gelmeden önce, tüm hareket kardeşlik dağıldı. Mastroianni restoran girildiğinde, ben tamamen boş salonlar gördük. O, tüm sanatçıların çekim ve prova meşgul olduklarını açıkladı. Ve sadece uzak köşede sessizce Belokurov mhatovets oturdu. yeme ve içme, beklendiği gibi o oldu. Mastroianni gören kahramanımız rahatsız etmedi. Vladimir V. masaya davet etti ve votka dolu bir bardak döktü. İtalyan başladı, ancak tüm alt içti.

Film kariyeri

Aktör Vladimir Belokurov ilk olarak geçen yüzyılın 30'lu ekranda belirdi. O filmin yönetmeni Vasiliya Fedorova "Ölü Evi" de denetçi-kekeme oynadı. Sonra birkaç kitleye hatırlıyorum birkaç roller vardı.

Ulus çapında şöhret ve aşk Chkalov hakkında Belokurova resmini getirdi. Onun yönettiği Mikhail Kalatozov. Film Büyük Vatanseverlik Savaşı ortasında geniş ekranlarda yayınlandı. Vladimir V. başarıyla ünlü havacı imajına alışkın. Boyama Sovyet halkı için büyük önem taşıyordu. Pilot Chkalov gibi kahramanlar, ben yukarı bakmak. Bu bize savaşta basit bir zafer için umut veriyor.

1945 yılında Belokurova yönetmeni Vladimir Legoshin bir teklif aldı. aktör ilk birinde yıldızı kabul etti SSCB dedektiflerin. Boyama "Düello" denir. Vladimir V. Bir sabotajcı Weininger rolünü oynadı. O doğru karakteri iletmek başardı.

çok filme aktörün 50 60 yaşındaki dönemde. Garip, sık sık kendisi için ikinci plana rolünü seçti. Canlı ve farklı karakterler, Byelokurov seyirci hatırladı ve onlara sempati neden oynadı. Şüphesiz onları hatırlıyorsun Sovyet komediler, "benzin istasyonu Queen" ve "Çizgili uçuş" gibi. Bu fotoğrafları revize, biz Vladimir Belokurova onlarda görebiliriz. Örneğin, "benzin istasyonunun Kraliçesi" diye sürücüyü BelAZ oynadı. Ve "Çizgili uçuş" aktör boatswain ait görüntü üzerinde çalıştı.

çoğumuz zor intikamcılarladır hakkında Macera üçleme hala gözden geçirilmesi mutluyuz. Ama aynı zamanda Vladimir Belokurov orada rol aldı. O zekice filozof-baba imajını yarattı. ibareleri kanatlı hale söyle.

1956 yılında bu makalenin kahramanı yönlendirerek ciddi ilgi. Birlikte N. kova ile o A. SALYNSKY yarattığı oyun üzerinde oyun "Unutulan Arkadaş" evrelemesinde üzerinde çalışıyordu.

Belokurova kariyer film ve tiyatroda roller sadece dayanıyordu. O aktif diğer küreleri keşfetmek. Örneğin, aktör telepostanovke katılan "harçların geri getir." O fedai Vasserkopfa rolünü oynadı. Vladimir V. sahneye çıktı ve TV ve radyo programlarına katıldı. 1951 yılında verildi Stalin Ödülü II derece. Bir SSCB Halk Sanatçısı o sadece 14 yıl sonra oldu. Bu 1965 yılında oldu.

Vladimir Belokurov (aktör): Aile, çocuk

Fanlar sanatçının geçişine izin vermedi. Onlar kendi kişisel yaşamının detaylarını öğrenmek istedi. Vladimir Belokurov - aktör, ailesi her zaman ilk etapta onun için durdu.

Kahramanımız bayanların olmamıştı. Erken yaşlardan itibaren kız Onu görmezden rağmen. büyüleyici bir gülümsemeyle Yakışıklı adam sadece yardım ancak karşı cinsi gibi olamazdı. Üniversite Belokurov okurken bile evleniyor düşünüyorum. Profesyonel bir aktör olma - O sadece bir şey istedi.

Ama bir kez kalbi titredi. filmi kiralamadan İçin "Long Walk" Vladimir büyüleyici kızla tanıştım. Onun adı Kyunna İgnatov. omzunun üzerinden o zaten bir sınıf arkadaşı ile başarısız bir evlilik oldu. Ciddi bir ilişkiye başlamak için gitmiyordu. Ama aktör yüceltilmiş başını açmak başardı. Kısa bir süre sonra onların düğün gerçekleşti. Genç son derece mutlu. (Aynı zamanda bir aktris) Aktör Vladimir Belokurov, eşi, neredeyse tüm zamanlarını özverili çalışmalarının. Yakında, bu nedenle, onlar anlaşmazlıklar başladı var. Çocuklar birlikte çift yoktu.

aktör çiftin erken 70-ler dağıldı. Kyunna İgnatov filmlerde hareket olmaktan çıkmıştır. O evli yeni bir sevgilisi vardır.

sonsuz bellek

Efsanevi aktör, 1973 28 Ocak vefat etti. Bu Moskova'da gerçekleşti. Vyacheslav Belokurova ölüm nedeni ciddi bir hastalık haline gelir. SSCB Halk Sanatçısı Novodevichy Mezarlığı'nda toprağa verildi. Mezarının anıt bir kısmı № 7 üzerinde yer almaktadır.

Sonuç olarak

Belokurov Vladimir Vyacheslavovich uzun ve olaylı yaşam olaylarını yaşadı. Bu adam Sovyet sinemasının en parlak iz bıraktı. öğretim yaptığı uzun yıllar sonucu Valentine Telichkina Valery Ryzhakov Nina Grebeshkova ve diğerleri dahil olmak üzere ünlü aktör ve aktrisler, onlarca ortaya çıkması olmuştur.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.