KanunDevlet ve hukuk

Ana ön işçileri. Büyük Vatanseverlik Savaşı Ev ön işçileri

Son yıllarda, bir sosyal kategori olarak münhasıran adlandırılır. Liste ayrıcalık onları periyodik faydaların eksikliğinden şikayetçi koydu. Ancak, birisi hayata küsmüş, tam tersine, eski yaşlı erkekler ve kadınlar bu dünyada gerçekten zazhilis çok fazla devletten aldıkları ve bu gibi görünüyor. Onların sayısı giderek her yıl azalır rağmen Fakat bu yaşlı insanların karşıtlarıysa nispet, burada bizimle devam etmektedir. onlar arka işçiler, kimlerdir?

Bazı terimler

Bu kategori Rus mevzuat kişileri sınıflandırır kim sırasında İkinci Dünya Savaşı (İkinci Dünya Savaşı) kendi belgelerinde doğrulandı en az altı ay süreyle arkada çalışan. "Ev ön işçileri" tanımı kapsamına ve siparişlerin ve SSCB madalya ile bu yıllarda kendi kariyerleri için onur olanlar - bu başka bir şekilde işin gerçeğini kanıtlamak zorunda kaydeder.

bit aritmetik

faşizme karşı savaş yaklaşık 70 yıl önce sona erdi. Aynı rakam belirlenir ve ortalama olan Rusya'da ortalama yaşam süresi. Başka bir deyişle, savaşın sonunda dünyaya geldi olanların çoğu, artık hayatta. sol Kaç tanesi, hemen önce doğmuş, aynı zamanda mümkün olmayanlar hiçbir çaba, büyük bir zafer yedek, taklit etmek, savaş sırasında çalışmak?

Muhtemelen artık erkekler madene indi ya mücadele asker için ekmek pişirmeye sonra, dondurulmuş Sibirya kara saban çalıştı yerine savaşa gitti bu kahraman kadınların dünyada var. çoğunluk bu dünyayı terk ve günler kollarla ordu sağlamak için makineyi bırakmadı için bitkin ve olan silah fabrikaları, yükseltilmiş olanlar Yarı aç. Çoğu zaman "Büyük Vatanseverlik Savaşı ev ön işçileri" tanımı altında çocuklar için geçerli. Daha doğrusu, o korkunç yıllarda çocuktum kim, ama sadece sıradan bir çocuğun hayatını yaşamaz (ama sonra bu mümkün değildi) ve düşman üzerinde ortak zaferine katkıda bulunmak için çalışıyoruz hastanelerde, fabrikalarda, devlet çiftliklerinde çalıştı.

öğretim özellikleri Açık

Sovyetler Birliği, çok dikkat akranlarıyla kahramanca örneklerde gençlerin vatansever eğitimine ödenmiştir. Her Sovyet öğrenci ne denir, Buluşması en az on karakter isimleri öncüleri (Valya Kotik, Leonid Golikov Zine Portnova vd.) Olarak adlandırılan Ve onların feat ayrıntıları sağlayabilir. Sovyetler Birliği'nin çöküşü çok değişti sonra: Bireysel olayların görünümleri ve öğretim yöntemleri ve en Pioneer örgütün değildir. Muhtemelen, bazı yeniden yapılanma görüş gerçekten ihtiyaç vardı.

Örneğin, Pavlik Morozov - Kim, karakterin gerçekten olup olmadığı? Ya kendi ailesinin bir hain? Ya da sadece bir sümüklü, aptal çocuk, karmaşık bir yetişkin oyunlarında yakalandı?

O çocukluk sadece dikkatsiz olduğunu söylemek için, öğrenciler gerekli. kimin yaşlarına ve küçük gerçekten muazzam ile orantılı düşman üzerinde ortak zafer katkısı ev ön işçileri, - Bazı çocuklar olduğunu anlatmak için önemlidir. Bu tarih dersi öğrenmek için iyi değilse, yine de hatırı sayılır sayıda öfkeli genç caniler, muamele etmek ve yaşlılar aldatıcı görünür olacaktır. Sonra da yetişkinlere ayrıcalıkları sitem eski emektar kuruş artacak.

Bu arada, yararları hakkında

Sovyet sivillere olarak, arkada savaş zamanında çalışan şok, farklı çağrıldı - gazileri (mücadelede doğrudan katılanlar denilen Büyük Vatanseverlik Savaşı katılımcı). Katılımcıların ve gazi sayısı 80-ler sonuna kadar fayda farkı, "dışarı" çıktı yavaş yavaş, bir kategori ve bir koydu böyle bir ölçüde azalmıştır. 1985 yılında, savaş gazileri sıralanır ve işgal altındaki topraklarda savaşmış eski gerillalar edilmiştir. Hem de İkinci Dünya Savaşı savaşlarda doğrudan katılımcı olarak, ev ön işçileri bazı avantajlardan yararlanırlar ve oldukça önemli. Bu avantajların ve bunların hazırlanması için prosedür listesi SSCB tüm cumhuriyetleri için aynıydı.

Peki sonra?

Sovyetler Birliği'nin dağılmasından sonra, kendisinin eski cumhuriyetlerinin her biri tavrı gazilere, o bu insanların ayrıcalıkları itimat konusunda bir karar almıştır formüle. En kötüsü topraklarında idi savaş gazileri vardı Baltık ülkeleri. Yeni hükümet Sovyet askerleri istilacılara seçildi ve hatta bazıları kovuşturmaya uğrayan - Bunlar sadece mevcut tüm faydaları mahrum edilmemiştir. Gelen gazi kahramanlık diğer cumhuriyetlerin çoğu inkar değildi, ama yaşam standartlarının önemli ölçüde azaldı. Enflasyon, yükselen fiyatlar ve kiralar, tıbbi bakım problemleri - tüm bu ciddi bir darbe refahı ve yaşlı insanların gerçek olasılıklar için.

Ve Rusya'da?

Rusya'da (arka işçileri) büyük Sovyet askerlerinin başarıları sadece yıldan yıla daha da senedin önemini vurguladı, tam tersine, sorgulanmaya ve faşizme karşı zafer kendisi her zaman bütün muhteşem gözlenmedi. Ama kim, aslında, biz bu zaferi borçlu o güzel kelime ve kutlama selam bu bolluk orada unutma?

emek cephesinin birkaç hala yaşayan katılımcılar rahatsız. Rus mevzuatına savaş gazilerinin resmi tanımı tüm kişiler için ayrılmış olmasına rağmen, zafer dövme, ancak 2000 yılında "ev ön işçileri" kavramını son yararları önemli ölçüde daralmış tanıtıldı. Gone, özellikle, kendi emeklilik belirgin artış, hem de tıbbi bakım ve ilaç alımı faydaları.

Doğru değil bu insanlar Rusya'da umurumda değil demek - belli ödemeleri ve diğer faydaları koydu. Ama federal ve belediye bütçesinden mevcut değil yararları ve çeşitli bölgelerindeki onun yeteneklerini büyük bir kısmı önemli ölçüde farklılık gösterebilir. Evet, gazilere ve ödemeler çok büyük değildir. Kahramanlık eser daha pahalı değerlendirmek oldukça mümkündü - Ülke yoksullaşmamalıdır olası değildir!

anıları

Tarihçiler ve Etnograflar sıklıkla fakat bu insanlar hakkında unutmayın. Onlara konuşun zor zamanlarda yaşam hakkında sormak ve sonra savaş anılarını yayımlamak. Ne ev cephesinin usta işçiler söyler?

Stalingrad dışında yer alan savunma hattı emek taburdan onlarca çalıştı. o ve arkadaşları tanksavar hendek kalkmalı, donmuş zemin keski, zor şartlarda çalışmak zorunda nasıl bunlardan birinin katılımcı, A. V.Osadchaya hatırlattı. soğuk ve yetersiz beslenmeden genç vücut dondu itibaren yaralarla kaplı. Ben rutubetli çamur kulübelerde orada gece geçirmek zorunda kaldı ve onlar yeterince insan gücü yok çünkü sabah geri, çalışmak. Bir başka katılımcı, M. P. Uskova, şiddetli Stalingrad kış koşullarında ev ön işçileri siperler kar tren yolunu sürüklenir temizlenmesi kazma, ellerinde kanıyla yıkanmış nasıl anlattı.

Böyle anılar binlerce duyulabilir. Onlara yaşadığı bütün testleri ve şiddetini sunmaktan imkansız olarak bu insanlar, küçümsenemez ne önemi. 1996 yılında Samara yılında bir anıt arka 1941-1945 arasında "Seviyesiz işçileri dikildi. Minnettar Samara. " Savaş sırasında ana biriydi bu şehir, ülke de pot kazanan genel ortak çocuklara yapılan katkıların farkında ilerliyor.

Sonuç

sosyal hizmet uzmanları sadece yaşlılar ve gerekliliği olanların düşündüğümüzde, çok hayal kırıklığı yaratıyor. Yaşlılık - ölümünden önce hiçbir duraklama ve yaşamın kaçınılmaz faz ve tam ve yeterli olmalı yaşar. Yaşlı insanlar toplumun refahı için çok yapmış, onlar genç kuşağın çok şey borçluyum ve borç terbiyeli insanlar hala vermeye çalışıyoruz.

yaşlılarda iyi olup olmadığını - Devletin yargılamaya hangi önemli kriterlerden biri. Ne yazık ki, Rusya ne de komşuları hiç biri - Ülkenin sonrası Sovyet uzay - eski nesil için özel bakım iftihar edemez. Olarak biz de şımarık ve emekliler bu kategoride değil, bakınız - arka işçiler. Ve onlarla ilişkili olarak sadece cezai kayıtsız ve ilgisiz olması.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.