SeyahatYol tarifi

Arkansas: alanlarına ve turistik tarihçesi

Her Kendisine saygısı mutlaka Amerikan devlet bazı sloganı, kelimenin tam anlamıyla herkesin bildiği herhangi bir takma ad vardır. Arkansas "doğal halini" denir. o yatırımcı ve turist çekmek için tasarlanmış bir tanıtım dublör Bir zamanlar. Elbette başarılı oldu ve adını sıkışmış ve bu yüzden kalmıştır. Ama sloganı, tabii ki, resmi olmayan, der ki: "Bu okuryazarlığı gerekiyor Neden?". Evet, hatta ulusal düzeyde kendini ironi burada yüksek itibara. Arkansas eyaletlerinde kötü okullar tanıyıverdi gerçektir.

Biraz tarih

Ark evler bugün topraklarında, beyaz insanların gelmeden önce Amerika kıtasının diğer topraklarda olduğu gibi, Kızılderililer yaşıyordu. Onlar avlanan birbirleriyle savaştılar, anlaşmaları yapmıştır. Genel olarak, bu Hintliler gitmelidir olarak davrandı. On altıncı yüzyıla kadar İspanyollar şikayet etmedi. İspanyollar onlar ustaları burada şimdi olduklarını belirtti. Ancak, herkes bu kabul etti. Ve nedense, çoğu Fransız kabul etmedi. Fransızlar toprağı sevdim ve onlar orada yaşayacaklarını ifade etti.

Bu arada, İspanyollar kendi topraklarında yaşamayı sessizce yeterli Fransızca, Yerli Kızılderililer ile kavga. Sonuçta, tamamen burada sorumlu olan soru netleştirmek nedeniyle toprakları üzerinden anlaşmazlıklara değil, gerçek Avrupalılar sadece avcılar ama özellikle Hintliler incitme tüccarlar geldi.

Fakat sonunda, her zaman olduğu gibi, tüm para verdi. 1803 yılında onlar aldı ve Fransa'da Arkansas ABD eyaleti (personel o zaman kimse, tabii ki, adını vermedi olan) satın aldı. O anda yapmaya karar verdik.

Arkansas sermaye

"Küçük bir taş" ya da "küçük kaya" olarak çevirir Little Rock, - Arkansas büyük ve en ünlü şehir. Bu iyi gelişmiş ekonomilere sahip modern bir şehir. Little Rock geniş nehir kıyısında kayaların sırtın eteğinde bulunmaktadır. şehir birçok ilginç müzeler ve sergiler vardır. büyük bir gururla halk Başkanlık Kütüphanesi göstermek Clinton. Ve aynı zamanda oluşun tarihi hakkında bilgi.

Ve yerel cazibe Capitol olduğunu. kentin tarihini somutlaşan toprakları birçok ilginç heykeller, içinde. Arkansas - Devlet siyah vatandaşlarının haklarına yüksek sesle kavga da bilinir. Yerel bir okula siyah öğrencilere ilk dokuz ayrılan mimari kompozisyonlar biri. Diğer güzel mimari topluluklar sadece şehrin sokaklarında dolaşırken tarafından görülebilir.

Doğal miras Arkansas

Ama mimarlık öncelikle Arkansas ünlüdür. Bu listedeki Şehirler hiç önemli değil. durumda, kelimenin tam anlamıyla parklar düzinelerce vardır. Nedeniyle bir koruma alanında herhangi olursa olsun bir araca gerek yasaktır gerçeğine etrafında sadece doğal sesleri hakim. ormanlar, vadiler ve kayalıklardan arasında gerçekten bir öncü gibi hissedebilirsiniz.

bu şirin ve gerçekten doğal devletin topraklarında Daha mağaralar bir çok şey var. Gerçekten çok. Kırk üç bin! Artı veya eksi birkaç yüzlük. Tek seferde birçoğu ise Hintliler yaşadı. Bugün onlara erişim macera ve Mağaracılık hayranları açıktır.

sıcak kaplıcaya cabası. Bunlar Milli Parkı Hot Springs yer almaktadır. Yaklaşık elli sıcak tuşları (yüzey bırakarak suyun sıcaklığı, - 61 ° C) toprakaltı gelen tedavi edici günlük almak sıcak su. Bu kaynaklar, ancak, evcil, ancak beceri ile bunu. Ve mineralojik klinikler ve özel banyolar güzelliği ve zerafeti ile gözler için sadece bir bayram yapmak.

elmas krater

Geri 1906 yılında, basit bir çiftçi John elindeki sapanla topraktan. Ve ben bir elmas bulundu. Sonra, Arkansas "doğmuş" benzer şekilde bazı açılardan komut dosyası. Değiştirilen sahipleri, birisi bir şey ... mutlak karışıklığa birisi, birileri ateşe rüşvet, elmas (ve endüstriyel ölçekte), bir şeyler kırılır üretimine başladı. eyalet yönetimi almazken, ve açgözlü arazi satın değil. Kullanıldı ve onun devlet parkın "Diamonds Krater" yaptı.

Topraklarında tüm potansiyel ilginç tarihi binalar korudu. Burada yıkama rock ve hatta bazı maden ekipmanı için eski binayı görebilirsiniz. olmasa da bunun için buraya gel. Herkes bir elmas bulundu gerçeği tamamen yasal ve ücretsiz alınabilir. Bu size daha ve tartmak ve bir sertifika verilecektir. Ve bulur! Çok sık değil ve büyük değil, ama bulmak. Ve bazı gerçekten şanslı ve buldukları elmas lüks yönlü elmas dönüştü.

Francis Ulusal Ormanı

Arkansas geleneksel tür bölgelere ayrılmıştır: Mississippi Vadisi, Arkansas Nehri Vadisi, Meksika kıyı düz, dağlar Ouachita ve Ozark Platosu. Saint Francis ulusal orman - plato üzerinde en güzel doğa rezervi biri uzanır. Bu tarafından 1908 yılında kuruldu Teodor Ruzvelt, ormanların sevgisi ile tanınan. Burada ağaçlar çok renkli yaprakların parlak elbiseler giymiş olan sonbaharda, Özellikle güzel.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.