Sanat ve EğlenceSanat

Boyama "Gökkuşağı" Aivazovsky: Yeni palet deniz manzarası

manzara resminin ayrı tür olarak Marina hala sanatın dünyadaki en büyük deniz ressamlarından biri olarak kabul edilir, çünkü şaşırtıcı değildir İvana Ayvazovskogo, parlak devrinde, XIX yüzyılın Rus sanatta şeklini almıştır. Boyama "Gökkuşağı" Aivazovsky - inanılmaz deniz manzarası canlı bir örneği.

Rus resminde Manzaralar Marina

Erken çalışmalarında benzersizliği ve küresel tanıma Ivan Aivazovsky ilk Rus peyzaj ressamlarından etkilendi rağmen türün kurucuları - S. Shchedrin ve M. Vorobiev nadir romantizmin taze fikirlerle akademik resmin klasik teknikler kombine deniz manzaraları.

Aivazovsky erken çalışması neredeyse tamamen deniz eleman ayrılmıştır. Genç sanatçı zevk ve hayranlıkla romantik manzara boyalı. nedenlerden sanatçının romantik duygusallık biri Aivazovsky mümkün deniz yaşamı ile yazmaya önem vermemiş oldu. anılar ve hayal - tuvallerine ressam tasvir Bütün bu.

Oysa Ayvazovski tarafından ilk resimlerinde romantizm azgın için tüm olası formlarda deniz eleman keşfetme arzusunu izlenebilir. becerilerin daha sonraki resimlerinde ve orantı yaratıcısının doğuştan gelen bir anlamda romantik hayranlık frenlemek ve izleyici onun iş ve onun özne görüntüsünü bilir çalışan yetişkin, becerikli sanatçı sunulmuştur. Boyama "Gökkuşağı" Aivazovsky sanatçı, aynı zamanda Rus deniz manzarasına türünde sadece yeni aşamadır. Bu tuval üzerinde çalışırken, ana zamanki kullanmaya başladı parlak renkler tamamen farklı bir şekilde.

Yaratıcılık Aivazovsky Lagorio, Bogolyubov ve Kuindzhi olarak manzara tür için marina yol açmıştı.

Ivan Aivazovsky

sanatçının Biyografi neredeyse masal hikayedir. Aivazovsky yoksul tüccarın oğluydu, ama bu onların yetenek ve beceri yurt içi ve yurt ressamlar arasında statüsünü kazanan Rus sanatta marina kurucusu oldu olduğunu.

Feodosiya - Erken çocukluk itibaren, boyama için cazibe gösteren Aivazovsky memleketi mimarı dikkatini çekti. sanat malzemeleri ve İlk çizgi derslerini - Gelecek sanatçı da malzeme yardımı desteklemek ve veda, bunlarla sadece ondan aldı.

Simferopol spor salonu sona ermesinden sonra Aivazovsky St. Petersburg İmparatorluk Sanat Akademisine girdi. Çalışmanın dördüncü yılında o verildi altın madalya bilgini kurumları gibi, yurtdışına gitmek için genç sanatçı etkin Akademisi,. Aivazovsky onun deniz için ünlendi İtalya, birkaç yıl geçirdi.

Geçmiş boyama "Gökkuşağı"

Ayvazovski iyi işler yaptığı işin erken döneminde oluşturulan inanılmaktadır. "Dokuzuncu Dalga" olarak Bu tür filmler, "Mehtaplı Gece" ve "geceleri denizde Fırtına," kariyer zirve deniz manzarası diyor - sanatçı hikayesi manzara eşsiz parlaklık ve zenginliğini oluşturdu.

XIX yüzyılın ilk 70 ler sanatçı Eserlerinin monotonluğu ve yapaylık ilgili adres birçok eleştiriler uçtu. Boyama "Gökkuşağı" eleştirilerine bir cevap oldu. homojen olmayan Aivazovsky "Rainbow" resimlerinin Görüş çağdaşları; neredeyse tüm renk ve gerçekçilik resimlerinin benzersizliğini kaydetti fakat onun manzara yapaylık sanatçı suçlu devam edenler vardı.

Yazar, her zaman deniz hayattan yazmak mümkün olmadığını söyledi, bu yüzden Ayvazovski tarafından deniz manzaraları içinde yapaylık payı her zaman vardır resme çünkü - sanatçının hayal meyve. Ancak, "Gökkuşağı" gerçekçilik ve köpük, böylece gökkuşağı neredeyse görünmez neredeyse şeffaf hale damlası yapmak renk paleti seçilmiş tonlarının incelik ile ayırt edilir.

Resmin ve hikayenin Aivazovsky, "Gökkuşağı" açıklaması

"Rainbow" arsa Ayvazovski sanatına yeni değil. Bir deniz fırtına - yazar görüntünün tanıdık, neredeyse basmakalıp konuyu canlandırmaya seçti. Bütün resimler için deniz manzarası gibi, boyama "Gökkuşağı" Aivazovsky batığı "birinci şahıs" tasvir - yazar kendisi batan gemide sanki.

resim bulanık, belirsiz hatları doludur. Kayalık kıyı ve tekne kendisi dalgalar ve yüksek deniz köpük kaybetti kazasında tahammül. Ön planda resim - ölüm kaçmaya çalışan denizcilerle tekne. İnsanlar güvenli bağlama yeri ayırt çalışırken, okyanus mesafede bakışları, ancak yüksek dalgalar ve fırtına tekne sallanan ve tanımlamak ve yönünü tutmak için denizciyi engeller.

Nedeniyle gökkuşağı resme, trajik hikaye rağmen ağır ve karartıcı görünmüyor. Bu tuval üzerine ışıkla Aivazovsky oyun için tipik sıkıntılı denizciler güvenli liman için umut verici, "hayra alâmet" nin arsa rolünü gerçekleştirir mükemmel bir gökkuşağı çember oluşturur.

Resimlerin Analiz Aivazovsky "Rainbow" ve onun tonu paleti tarafından

Yeni bir doğal görüntü tekniğini Deniz ve çeşitli enkarnasyonlar bulmak için bir girişimde deniz ressam yeni, daha hafif ve gerçekçi paleti taşındı.

Boyama "Gökkuşağı" Aivazovsky bunun için yeni renk düzeninde yapılan resimlerinde bir dizi biridir. manzara gerçekçilik ve şeffaflığı kaybetmeden süre değil, sarı, mor, mor ve parlak turuncu - sanatçı doğasında parlak renkler kullanır.

"Rainbow", "Tempest Boyama", "Marina", hem de parlak renklerin ince çizgilerle işlemeli sanki, XIX yüzyılın 80-ler boyalı bazı tuvaller. İnanılmaz renkler deniz inanılmaz parlak çok gerçek ve aynı zamanda bakar ki temiz, hafif ve havadar manzaralar oluştururken, tuzlu deniz havası çözülür.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.