HobiMasa oyunları

Rus satranç oyuncuları - Ülkenin gururu

Rusya'da, her zaman biz çok güçlü oyuncular vardı. dünyanın Şampiyonlar bizim sporcular birçok kez olmuştur. Şimdi spor gibi popüler olmaya devam etmektedir. Onlar 2-3 yaşındaki çocukları meşgul ve 6 yaşın kadar erken iyi sonuçlara ulaşmaya başlar.

Rusya'da ilk tanınmış satranç oyuncuları

ülkeye satranç getiren ilk kişinin adı nedir, bu bilinmemektedir. O emtia için farklı ülkelere seyahat bir tüccar olduğu varsayılır. Bu IX yüzyılda ve oyun soyluları değil, aynı zamanda sıradan işçileri sadece oynandığı XII yüzyılın başında meydana geldi.

Rusya'da satranç okulunun temel kurallar koydu kim birinci oldu Alexander Petrov. Bu yüzden yeni bir düzeye oyunu getirdi. Bu XIX yüzyılda oldu. "Rus" ilk - Bir satranç oyuncusu yani yaratılış.

Petrov liderlik birkaç kitap yayınlanmış ve satranç oyununu öğrendi. Kendini Puşkin onun kütüphanesine Bu kitapların birkaç vardı. Onlar her evde bir karşılama hediyesi idi.

Bu alanda ülkeyi yüceltti kim gelecek Mikhail Chigorin oldu. O Londra'dan dünyanın en iyi oyuncularla turnuvalarda savaşan ve iki kez zafer eşiğinde buldu. Bu atlet oyuncuları Rusya genelinde toparlandı ve devlet düzeyine oyunu getirdi olduğunu.

Dünya şampiyonları

satranç oyununun dünya sahnesinde ilk galibi Aleksandr Alehin oldu. Birçok Rus oyuncular hala sonuçlara eşittir. yaklaşık 13 yıldır onun ana turnuva için hazırlanıyor Bu atlet. Hayatı süresince herkes tarafından mağlup edilmedi. İlk atlet kazanan 7 yıl vardır sonra liderliğini teyit ve satranç masasında 1946 yılında öldü.

Bir sonraki tartışmasız şampiyonu Anatoly Karpov oldu. O satranç tablo için değil, aynı zamanda diplomatik savaşlarda sadece savaşmak zorunda kaldı. Ünlü satranç oyuncusu gelecek sporcu ve bu oyunun hayranları için birçok kitap yazmıştır.

Garry Kasparov ülkemizde bu sporun sembolüdür. O 22 yaşındayken unvanını kazandı. Atlet rekabet bu tür kendi federasyonun kurucusu oldu. Bazı satranç oyuncuları Rusya hala dünyanın onun yenilmez şampiyon düşünün.

Şu anda en son 2006 yılında dünya şampiyonu oldu , Vladimir Kramnik. O çok zor zafer var. Hatta gizli ajanlarla komplo suçlanan Dünya Turnuvası kazandıktan sonra çalıştı.

Bütün ünlü Rus satranç uluslararası arenada ülkeyi yüceltmek. Onlar hala genç sporcuların putları. En ünlü Rus satranç oyuncuları kazananlar aşağıdaki listede yer almaktadır.

Rus satranç Puanlama

Bu istatistikler resmi maçlarda ülke içinde ve yurt dışında olduğu gibi sonuçlara dayanmaktadır. Kullanılan mekan bağlı ve kazanılan puanları satranç oyuncuları sıralamasında yer belirlemek atanmış noktaları vardır. Şimdi afiş şuna benzer:

  1. Garry Kasparov.
  2. Vladimir Kramnik.
  3. Alexander Morozevich.
  4. Peter Svidler.
  5. Evgeniy Bareev.
  6. AleksandrGreschuk.
  7. Alexey Dreev.
  8. Sergey Rublevsky.
  9. Anatoly Karpov.
  10. Vladimir Malakhov.

Şu anda, sporcular bu sporda liderdir. Turnuvanın sonucuna bağlı olarak değişebilir gerçekleşir.

yeni nesil

Genç Rus oyuncuların uluslararası düzeyde iyi ilerleme kaydediyoruz. Çok yüksek beklentileri Karyakin Sergey Aleksandrovich besler. dünya sıralaması ELO'ya yılında 2772 puanla 5'inci sırada yer aldı. Bu atlet genç büyük ustası olarak Guinness Rekorlar Kitabı'na listelenen - neredeyse 13 yıl içinde böyle bir sonuç elde etti. O satranç sporda başarılı geleceği tahmin. Bu tempoda ile birkaç yıl içinde çocuk bir sonraki dünya şampiyonu olabilir pologat her neden yoktur.

Puanlama Rus oyuncular yavaş yavaş genç sporcular tarafından yenilenmektedir. Örneğin, Grischuk Aleksandr Igorevich yıldırım satranç oyununun kategorisinde şampiyonu. O Olimpiyatları'nda milli takım katıldı ve zekice yıldırım turnuvalarda oynadı. Şu anda hızlı oyunlarda O'nun derece yüksektir.

Büyük beklentiler genç atlet Alexander Bukavshin açtı. Onun 20 yıl uluslararası turnuvalarda birçok zaferler vardı içindedir. O tarzı ile akıllı ve kurnaz bir oyuncu olarak nitelendirildi. Ama ne yazık ki, genç satranç oyuncusu bir eğitim kampına doğrudan felç süre önce öldü.

sporda kadınlar

Alexandra Kosteniuk - satrançta oyuncular arasında parlak temsilcisi. Bu kadın turnuvalarda dünya şampiyonudur. Kosteniuk defalarca Avrupa yarışmalar kazandı ve Olimpiyatlarda Rus ekibi gerçekleştirdi.

sıralamasında bir sonraki Ekaterina Lagno olduğunu. O da büyük ustası ve uluslararası yarışmalarda birçok ödül kazandı. Üçüncü sırada Alexandra Garyachkina olduğunu. Bu hala çok genç satranç oyuncusu, ama vaat dolu. Arkasında, yeterli zaten orada genç erkekler arasında Avrupa ve uluslararası düzeylerde kazanır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.