Sanat ve EğlenceMüzik

Rus halk ditties: çocuklar ve yetişkinler için. Rus halk komik ditties

Rus folklor uzun bir geçmişi vardır. Bir dönem bir kere ortadan kalkıncaya kadar cesaret başka bir devlet daha değiştirir, ancak köylülerin mirasın kaybını izin vermedi. kafası yüksek tutulan tüm sıkıntılı durumdan sonra, şimdi gelişen Rus ulusunun eski büyüklüklerini kaybetmemiştir olduğunu. Her olay - Bir çocuk, düğün veya hasat doğum - neşeli şarkı ve dans eşlik etti. Sanatçılar genellikle değişti, ama metin unutulmuş ve nesilden nesle kabul edilmedi. kısa dans ve müzik aleti çalmak eşliğinde şarkılar kafiye - gay tarz Rus halk ditties olarak kabul edilir.

Folklorun kavramı

Her etnik grubun Sözlü gelenek türlerin çeşitli tarafından temsil edilmektedir. iyi ve kötü mücadeleyi - eğitim yazarlar şarkılar, efsanelere ve gerçek hikayelerden olmamasına rağmen, folklor ciddi felsefi çatışma temsil etti. Işık her zaman Folklorun iyimser acıma duygusu açıklayan bir kazanan, kalmıştır.

Halk edebiyatı, doğası ve yaşam içeriği, ideolojik ve sanatsal sistemin özüne ve yaratılış ve varoluş ilkelerinden farklıdır. Bu sanat sıradan köylüler tarafından oluşturulan ve insanların çok çeşitli oturdu edilir. ideolojik ve tematik içerik her zaman geçerlidir, böylece Rus halk şarkıları ve beyitler, pres sorunları ve sıradan erkek ve kadınların hayatlarını yansıtmaktadır. genellikle Sergei Yesenin, Alexander Blok, Vladimir Vysotsky, Bulat Okudzhava gibi ünlü şairlerin eserlerinde nakaratlarıyla evrimini izlemek için köylüleri değil, aynı zamanda kent sakinlerinin ve özellikle ilginç değil sadece söylenen şarkı kafiyeli şaşmamalı.

poetika ditties

Bütün folklor türler arasında ditty genci. on dokuzuncu yüzyılda ortaya sonra, kısa bir kafiye şarkı Sovyet gücünün kurulması sırasında yaygınlaştı. Rusovedam bilim adamları, tüm Rus halkına çabalar sarf etmiştir söylemek çok doğru ilk halk şarkının yazarı kim olduğunu öğrenmek için yönetilen değil. ayet katlama çizgileri nedeni köy olaylar, önden dönen bir asker, aşk deneyimleri olarak hizmet verebilir. pripevki, korotelki, skazuhi, korotushki, sobirushki, pikaplar: nedeniyle taşıyıcılar eğitimsiz köy erkek ve kadın olması nedeniyle, Rus halk ditties her yöredeki farklı şekillerde adlandırılan yemin vardı. şiirsel hatlarının satirik doğasına rağmen, onların yazarlar kimse kendi eylem ve işler bir rüya görüntüsünde öğrenilen bile rahatsız oldu.

Bir Gün

destanları ve farklı tarihsel şarkılar, içerik ve tarz ditties diğer formlara geçişin değişen kısa bir süre için var, çünkü Bileşiminde ve tematik içeriğinin her zaman geçerlidir. en kafiyeli şarkılar sık sık kamu hayat yerleşim veya bireysel sakinleri yine olaylara bir tepki yansıtmaktadır. Kahramanları ve faillerin en sık erkekler ve kızlar idi. chastushkas aşık Güncel konular yeni renk alır ve yüksek bir anlamda, bir hile, hangi bazen alay zorunda haline gelmez.

Echko oh-oh-echko,
Morechko karardı.
Kız da beni attı,
İkimiz de gorechko.

Ne olursa olsun doğası - neşeli veya hüzünlü - Rus halk ditties kızlar veya erkekler ahenkli oyun tarafından gerçekleştirilen olumlu renk ve dans vardı. sanatçıların metin, onların gizli duyguları hakkında konuşmak izleyici isteklerini veya rebukes irtibata utangaç olmayabilir.

terimin kökeni Görüntüleme

Pripevok öncülleri "sık" denilen türküler, oynuyorduk. terimi on dokuzuncu yüzyılın sonlarına doğru yazar Glebom Ivanovichem Uspenskim oldu ilk kez kullandı. folklor eğitimi Akademisyen Aleksey Aleksandrovich Shahmatov, farklı Rus halk ditties yorumlanır. Metin şarkılar genellikle doğru, hızlı telaffuz ve dans veya müzik aleti ritmini maç gerekiyordu. Bu bize fiilinin "parçası" dan "parçayla" tanınmış ismi olan budur.

Başka bir versiyon kelime yüksek frekans ile çıkardı çünkü "genellikle" zarf türetilen isimdir. zamanımızda dörtlükler ulusal şarkı kültüründe önemli bir yere sahip olsalar bile Pripevki, tam teşekküllü sanatsal tarz olarak kabul etmemişti.

hemen her şeyi yapın!

Bugün Rus halk ditties - favori tarz köylüler, aynı zamanda kentsel nüfusta ibaret değildir. İlk sanatçılar gençtik, ama sonunda mizahi şarkılar yakında, söylemeye tüm nesillerin insanları başladı büyükanne ve çocukların çok sevilmektedir. neşeli bir melodi akordeon altında hiç kimse dansa asi bacaklar, çok genç ve yaşlı bir başlangıç tutmak ve şarkı söylemeye başladı olabilirdi. Çocuklar için Rus halk ditties olanların farklı dar çemberin etkilenmiş ve daha basit bir bileşime sahiptir. Rahat bir ortamda küçük bir tatil şarkıları Sung ve genellikle anında icat etti.

Bebek Sveta,
Burada dans etmeyi seviyorum
Ve Dinlenmem seviyorum.
güzel etek
Ben bir sebze bahçesinde koyacağım,
Dans etmek burada olacağım
Ve ağaçlar sulanan.

Couplets boyunca ve dans ortakları şarkı için tasarlanmış, böylece kompozisyon diyalog şeklinde oluşturulabilir. Genellikle sadece kafiye şarkı daha ile gelip mümkün olacak kazanan, köy yarışmalar düzenlenmiştir.

akordeon - daha eğlenceli!

Sinkretizmin - - folklor ana özelliği çeşitli sanat formlarının bir arada içerir. Rus folklorunda başarıyla kelime, müzik ve tiyatro birleştirmiştir. şarkılar balalayka ve diğer araçlar eşliğinde söylenen böylece bu gelenek, kafiye doğasında vardır. kendileri harmonik ayak ezgileri dans etmeye çalıştı süre Yani eğlence, daha neşeli ve eğlenceli oldu.

Ben, dans ve dans
Tüm galoşlarını sildi.
Annem sokak olduğunu
Poker sular altında.

Rus halk ditties - komik ya da üzgün - Geleneksel araçlar altında uygulamaya konacak olan: balalayka, davul, boynuz, ahşap kaşık, çan.

Rus folkloru korunması sorunu

Hiçbir ulus eski geleneklerin olmadan varlığını uzatmak mümkün olacak. Günümüzde Folklorun büyük ve küçük formlar, birkaç yüzyıl önce olduğu gibi, kolektif tatil, söylenen türküler ve Rus halk ditties düzenlenmiş küçük kasaba ve köylerde, saklanır. Kentsel gençlerin folklor daha az ilgi duyan ve köylüler şehirlere hareket ediyor, bu nedenle bazı risk türler tamamen yok olur. daha grupları yaratıcı halk şarkıları için bir temel olarak alarak, Rusya topraklarında kurdu. Yeni metinler eski unutulmuş, yazılı ve bunlardan sadece eğlenceli bir melodi ve kışkırtıcı renk metindir edilir. Çocukların temel görevi - tüm sözlü türleri kaydetmek ve yüzyıllar halkının tarihi hakkında bildiği başarılı insanlara dev yıllar boyunca taşımak için.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.