GüzellikBakım ürünleri

Makyaj kaleminde "döngü"

Gözler için makyaj yapmak için pek çok teknik var. Her biri onları vurgulamakta ve daha anlamlı kılmaktadır. Kızlar ve profesyonel makyaj sanatçısı arasındaki popüler tekniklerden biri göz makyajı "Döngü" dir.

Bu görüntü nedir?

Bu isim, üst göz kapağında bir halka şeklinde gösterilen çizgilerden dolayı makyaj maddesine verildi. Bazen buna "Dalga" denir. Çizilen halka, gözlerin daha da oluşturulması için temel oluşturur. Yay şeklindeki çizgi göz kapağını ayırır, dış köşenin bölgesi aydınlatılır, hafifçe kaldırılır ve daha yuvarlak hale gelir, böylece açık bir halka şekli elde edilir.

Makyaj "Döngü" - Bu klasik tekniklerden biridir. Yardımıyla, mobil üst göz kapağının hafif kısmı ile gözün koyu yuvarlak dış köşesi arasında bir kontrast oluşturulur. Kurşun kalem tekniği, kolayca gölgelenen ve seçilen bir gölge renkiyle kaplı olan uygun bir alet yardımıyla gerçekleştirilir. Gölgeler yerine gölgelemeye de müsade edilen renkli kalemleri kullanabilirsiniz.

Makyajın özellikleri "Döngü"

 1. Gözün herhangi bir şekli için uygundur, ancak gözlerin dar bir kesimi ile en iyi görünür.
 2. Yaklaşan bir yaşın mevcudiyetinde yeri doldurulamaz , maskeler ve gözü daha açık hale getirir.
 3. Makyaj "Döngü" herhangi bir renk düzeninde yapılabilir.
 4. Gün, akşam ve düğün makyajında kullanılır.
 5. Bu makyajın kurşun kalem tekniği, gözlerinden önce uzun süre tutmasına izin verecek ve akmayacak.
 6. Oldukça kolay oynamak ve yeni makyaj sanatçılarına tabi olmak.

Makyaj "Döngüsü" için ne gerekir?

 • Gölge altındaki göz kapakları için taban tabanı.
 • Gözler için yumuşak kurşun kalemler. Bir karanlık (seçilen gölgeler paletine bağlı olarak genellikle siyah veya kahverengi). Koyu bir kalem kullanmak kontrast bir model oluşturur. Başka bir ışık (inci, beyaz veya gri). Yumuşak bir ana hat yapımı verecektir.
 • Karşıt renkler için göz farı. Kuru olanları kullanmak daha iyidir.

 • Kalemi kalemi taçlandırmak için düz elastik fırça. Toz ve gölgeler uygulaması için yumuşak. Fırçaların doğal şekerlemelerden yapılmış olması arzu edilirse, "Döngü" nin makyajı akılda kalıcı hale gelecektir.
 • Toz.
 • Maskara.
 • Pamuklu çubuklar ve aşırı kozmetik ürünlerini temizleyen bir çıkarıcı.

Yüz hazırlığı

Göz makyajı yapmadan önce yüzünüzü hazırlamalısınız:

 1. Cildi tonik ile temizleyin.
 2. Minik kusurları, örneğin pigment lekeleri, karga ayakları, gözlerin altındaki daireler, kızarıklık vb. Gizlemek için yüzün ve boynun, kapatıcıyı, sıvı tonunu, tozunu veya düzelticiyi renk tonuyla hizalayın.
 3. Makyaj "Döngü", kaşların düzeltilmesi anlamına gelir. Ne de olsa, yanal sınıra, resmin gölgelendiği son bölge. Kaşın ucunu belirlemek için bir kurşun kalem almalısınız, burun alt kanadı ile göz köşesini kesen çizgi boyunca tapınak yönünde tutturmanız gerekir. Yanal sınırın noktası elde edilecektir. Gerekirse, kaş kurşun kalem çizer.

Uygulama tekniği

 • Sonsuza kadar gölgeler altına yerleştirilmiş, parlayan bir aydınlatma parlatıcısı, parıltı kullanabilirsiniz. Göz kapaklarını aydınlatır ve onlarla çalışmak daha kolaydır. Fotoğrafı aşağıda gösterilen makyaj "Döngü" sayesinde, bırakmak ve daha uzun süre kalmak daha iyi. Tüm yüzeyin üstünde gölgeler hafif gölgeler.

 • Yumuşak bir kalem çizgi çizer. Cep üst göz kapağının ortasından başlar. Kirpik büyüme yönünde, gözün dış köşesine doğru hareket etmeniz gerekir. Ancak, çizgiyi köşenin ucuna getirmeyin, ancak üst göz kapağının kırışmasına doğru yukarı kaldırın ve cep dönesinin üst sınırının ortasına, son turda da bir halka şeklinde gidin. Düzgün bir etki elde etmek için çizgi küçük dikişlerle tutulur.
 • Kurşun kalem ucunun yan kısmı, halka hattının arkasında bulunan oval kenarıyla dış köşeye gölgeli.
 • Bir kurşun kalem, sanki gölge tapınağa doğru ve kaşın altına uzanmış gibi düz bir fırça ile gölgelenir. Döngünün bile kenarını kıramazsın.
 • Rengin yoğunluğu için kalem gölgelendirmesinin üzerine koyu renk gölgeler uygulanır. Köşeyi hafifçe çevirin.
 • Alt gözkapağında (çeyrek) kirpiklerin büyümesi boyunca dış köşeden içe doğru kalem ile harcar. Çizgi elde edildi, düz bir fırça ile gölgeli, mümkün olduğunca kaldırdı ve üst çekilmiş kemere bağlandı.
 • Gözün iç köşesinde hareketli göz kapısına gidilerek beyaz bir kalem uygulanır ve gölgelendirme yapılır. Üstte, açık renkli gölgelerle örtülürler, göz deliğinin iç kenarlarını korurlar, yani E. Açık gölgeler koyu kalem çizgisini yağlamamalıdır.
 • Alt oluk bölgesi bej gölgelerle veya mobil çağdaki ile aynıdır.
 • Siyah göz kalemi, üst göz kapağının kirpiklerinin büyüme çizgisini lekelemekte ve bir ilmek halinde sarılmaktadır.
 • Kirpikler renkli mürekkep. Böylece makyaj "Döngü" sona eriyor. Kalem teknolojisi, günün her saatinde parlamanızı sağlar.

Nota

 1. Gözleri görsel olarak büyütmek için, alt göz kapağının iç konturuna beyaz bir kurşun kalemle bir ok çizmek gereklidir.
 2. Sıkı çizgi varlığı istenmemektedir, çünkü Hemen kaba bir makyaj "Döngü" haline gelir.
 3. Kalem teknolojisi, doğru aracın doğru seçilmesini gerektirir. Orta derecede hafif olmalıdır. "Tüy töreni için" bir notun bulunduğu ürünlere tercih verin, 1 / 2'de - göz kalemi veya kalem dumanlı gözlerle birlikte bir gölge. Kurşun çok yumuşaksa, döngü çizgisi bulaşacaktır. Sert ve kuru bir kurşun kalem gölgeli olamaz.
 4. Temel olarak toz kullanın. Çizgi üzerine eşit olarak uzanacak ve göz kapağının cildi gerilmeden gölgelendirilmesi daha kolay olacaktır.
 5. Gölgelendirme sırasında fırça düz durur ve dikey olarak tutulmaz.
 6. Günlük makyajlar için sessiz, pastel, açık renkler seçin. Akşam makyajı parlak, parlak renklerde daha iyi görünecektir.
 7. Çizilen çizginin farklı renk ve şekillerini denemekten korkmayın.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.