Sanat ve EğlenceLiteratür

Aşk ve hayata dair Şiir. Mariny Tsvetaevoy Alıntılar

Rus şair ve yazar Marina Ivanovna Tsvetaeva - Gümüş Yaş edebiyatının en parlak temsilcilerinden biri. Mariny Tsvetaevoy Tırnaklar ve şimdi dikkat layık ve onun dünyasına okuyucuyu captivate.

Yaratıcı ruh sonsuza - Marina Tsvetaeva

İlk koleksiyonu 1910 yılında serbest bırakıldı, muhtemelen ayette eğitimli bir genç kızın günlüğü oldu "An Evening Albüm",. Birçok yarı çocuksu düşünce ve hayalleri vardır. Bir "Sihirli Fener" toplanması ve 1914 yılında - - 1912 yılında "Magician" şiiri

Hatta daha sonra daha da kağıt üzerinde onu duygular yıllar frank içinde. Zaten bir şiir yaratıcısının ruhunda insan sevgisi, ev ve şiirsel mucize her alanında adanmış. Marina Tsvetaeva şaşırtıcı derinliği ve sıradışı bir yol ve kuvvet Alıntılar: "Onlar (duygusu) ne olduklarını biliyoruz - Geleceğin kesinliklerinden sadece gölgesi."

Onun hayatı boyunca onun yetenek çekildiler değil tazheloy - hala içtenlikle büyük güzellik ayetlerinde en gizli düşünceleri hakkında konuşmak.

pekiştirmek amacıyla duygu, şair alışılmadık sözdizimi ve sözcük belirli tezat kullanıldı söyledi. Bütün şiirler yanardöner, hayatta olan; Onların çok farklı ritmi. Tsvetaeva "kurallar ve düzenlemeler" nin yazdı.

Özellikle yaratıcılık. alıntılar

çok şair yalnızca temiz sözleri yazmak sanatçılar, ruhu saklanan görüntülerin birliğine kendini düşünür. Marina Tsvetaeva onların yaratıcısının düşünce biçimlerinin dizi iletmek Alıntılar.

O bu yaratıcıları denilen - şairlerin daire ". Aksi zamanının ve insanların yazma, dolayısıyla "boom" olarak adlandırılır. İşinin Hepsi - bir itiraf ve acıma olduğunu. Çok güçlü ve rahatsız edici duygular biz Marina Tsvetaeva iletmek; Aşk hakkında tırnak deneyimli, bütün aşıklar genç ve olgun okurlar.

Ve isminin ayetlerin biriyle oynarken, bu şekil değiştirir yerde hazır ve nazır deniz köpükle kendini karşılaştırır.

Tabii ki, zaman ve olaylar işin etkisi altında şairin ruh olarak, değişiyor. Darbe şair kocası sırasında hizmetinde oldu. O, beyaz hareketin sıralamada subaydı. İki çocuklu Tsvetaeva kendini yoksulluk eşiğindeydi.

önceki hacimleri yoluyla gelir aşk ve zengin canlı yaşamda İnanç, kayboldu, ama işin içinde hala kalın duygusal gerginlik kalmıştır.

şiir stanzas bu Özellikle zor yıllarda dışlanmış ve zulüm merhamet yansıtmaktadır. Bu süre zarfında o tamamen Beyaz Muhafızlar, onların amaç ve hedeflerinin Yaşam adanmıştır "Kuğu Değirmen" başlıklı bir koleksiyon yazdı.

Aşk şair sanat dünyasında armalarla gibidir

Şair defalarca şiirlerinde ilahi ve insan sevgisi arasındaki derin farkı görüntülenir. insan sevgisi olsa da, o daha heyecanlandırıyor zihin biliyordu.

O yardım ancak ilham yüksekliğinde yüzmezler, hayran olamazdı. Sevgisi her zaman, dışarı, bu alıntı Marina Tsvetaeva anlatmak "dökülen".

Ve kalbim yakılacak
Bu hediye istrachenny barut!

O şiir yazdığı "Bana geçmiş oluyor." O hayatın harika anları kaçırmak göze alamazdı. Ve diğerleri hayatın güzelliğini göstermeye çalıştık.

Şair sevmek korkar olmamıştı - çok canlı bir şekilde tırnak Mariny Tsvetaevoy ifade.

Aynı zamanda, sadece tutku ölümsüz ruhun onu şiir değil, aynı zamanda yaşam için samimi bir sevgi ve saygı ve inanç doldurdu.

kader dönüm noktası. Devam oluşturma

hayat ve ruh üzerindeki yansıma işinde sadece çizgi ve tam teşekküllü bir niş işgal edilmedi. O bir şiir koleksiyonu yayınlandı - "ruhun Hour" Marina Tsvetaeva modern okuyucuya kişinin ruh olarak hayatın zorlukları hakkında tırnak.

kendisi için Yaşam yenilgilerini ve ilham alternatif bir derin dramaları dokunmuştur. Onun küçük kızı (Irene Efron) kadını kırmadı ki kıtlık yıllarında öldü.

(1922 yılında) Avrupa'da varışta değil özellikle kolay bir hayat Tsvetaeva oldu. Ama sabah her gün 02:00 o yazdı. Bu Marina Tsvetaeva oldu. hayata dair alıntılar bu konuda bize.

"Taklit edilemez hayatı yalan: beklentisinin ötesinde, yalanlarla ötesinde ...".

emigre hayatın tüm zorluklara işareti üzerine oyma, kadın şair savunmasız ruhun devam etti. kişi sentezinin vizyoner zihin ve şairin ruhundan görebiliriz tüm sözler tüm şiirleri değil insan yaşamının dakika ayrıntıları kurtuldu.

En iyi tırnak Mariny Tsvetaevoy

Günümüzün şiirsel dünyanın Tsvetaeva lirik doğasını rakipsizdir bilir. Ancak, onun şiir derin sözleri, dürüstlük ve pathos sınırlı değildir. toprak ve manevi - Birçok kelimeler hayatın özünü ve iki unsurdan oluşmaktadır edilmiş olarak o adamın anlayış ile aşılanmış durumda.

aşk Tsvetaeva hakkında en ünlü ve bilge beyanı - "Aşk - Tanrı'nın olmasını istediği ve veliler yapılmaması gibi insanı görmektir."

Sergei Efron - O kadar acı kocasını getirdi biliyorlardı. itirafını diyor yılında nedenle, "Tanrı, yargıç yok. Sen yeryüzünde bir kadın değildi. " Şimdi bu ayetler şarkı haline gelmiştir. Ayrıca onun şiiri başka şarkı bilinen "Ah, kaç tanesinin uçuruma düştü ...."

şairin hayatı ve o inandığı Tanrı, iradesini kırık olmasına rağmen - o 1942 yılında intihar, o hayatı ekledi. Ve kocasını sevdiği Sergei Efron ben acımasız baskı yıllarında Sovyet Rusya'da arkasından geldi ömrünün sonuna kadar bu kanıtladı. "Evet, Sonsuzluk eşi de, kağıt üzerinde!".

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.