FormasyonBilim

Rus Arktik çöl Ekolojik sorunlar

İklim oluşturan ekosistemlerin gibi kutup çöl Çevre sorunlarının gezegenin yüzünü değiştiriyor. Uluslararası toplum buzun erime, hem de fakir fakirlcş.mesine ve böylece flora ve Arktik bölgelerin ve tundra fauna endişe duymaktadır. Bu kırılgan sorunları farkında ama böyle önemli bir ekosistem - gezegendeki yaşamın korunması yönelik ilk adımdır.

Burada orada ince ve gözyaşı

Arktik - 27 milyon kilometrekarelik bir alanın kuzey kenarı, güney sınır tundra bölgenin güney sınırı olarak kabul edilir. Sadece 6 milyon kilometrekare - anakara Avrupa, Asya ve Kuzey Amerika. Yaklaşık 4 milyon kilometrekare ada topraklarında düşüyor.

kendini iyileştirmeye düşük yeteneği ufak değişikliklere son derece duyarlıdır, Arktik çöl ve tundra ekosistem çok kırılgandır. flora ve fauna Kötü ve genellikle endemik türler kompozisyonu çok dikkatli tedavi gerektirir.

Yani - yani

Ekosistemler Arktik tundra tehdit ve Faktörler doğal ve insanın ayrılabilir. Ama bu bölünme şarttır. Gezegendeki tüm süreçler bazen ilk bakışta belirgin değildir en ince konuları, birbirine. Ama bir 90-ler ile çevreciler ve uluslararası toplum iyi bir nedeni aktif olarak tanıtmak ve çevresel, ekonomik ve sosyal unsurların birleştirilmesi, sürdürülebilir kalkınma kavramını geliştirmek. Arktik Potansiyel tehditler çoktur, ama biz Arktik çöller en önemli çevresel sorunlara vurgulayacaktır.

gezegenin ısınma

Küresel ısınmanın bağlamda, Arktik diğer bölgelere göre daha hızlı ısınma olduğu bulunmuştur. Ve yükselen sıcaklıklar sonuçları burada küresel öneme sahiptir. Çalışmalar yakın gelecekte Arktik buz yaz aylarında tamamen yok etmek başlayabileceğini gösteriyor.

Bunun sonuçları sıcaklık daha da büyük artış olacaktır. Sonuçta, Arktik buz gezegende sıcaklığın düşürülmesi, güneş radyasyonu yansıtır. nedeniyle buzlar arasındaki uzun aralıklar kutup ayıları Zaten ölümler artık sabit. Bunlar güçlü yerli kuzey sakinleri güç kaybetti ve battı.

Zengin bölgeyi Kaynak

Madencilik ve maden arama (yağ, gaz) kontaminasyon ürünlerin kitlesel üretimine yol açar. Arktik çöller Çevresel sorunlar Arktik alanda gelişmesi ile sadece ilişkili değil, aynı zamanda kirleticilerin başka bölgelerden geliyor. Sadece Arktik Okyanusu içine nehir akışı atık yağ bir kaç yüz ton getirdi. üretim bölgesi yağla kirlenmiş toprakların İyileştirilmesi çoğunlukla sadece bir usul olup.

Tehlikeler sızıntı ve bunlar arasında döküntüleri , ekstraksiyon sırasında. Buna ek olarak, petrol üretiminin bir yan ürünü - metan gazı ve küresel ısınma rolünün çok büyüktür.

kontrolsüz kaçak avcılık

pişiriciler Arktik bölgesinde petrol endüstrisi için geliyor. Ve bu bir atlı geldi bir avcı, değil. Daha önce gelişmemiş bölgelerde Altyapı geliştirme - organize kaçak avcılık yolu. 300'e kadar kutup pişiriciler mermilerin uyarınca yılda düşüş taşıdığının kanıtlar vardır. Batı Sibirya'nın nehirlerin alt ulaştığında whitefish ve mersin balığı Yasadışı çıkarma - çevre sorunları Rus Arktik çöl ne getireceğini sadece küçük bir kısmı.

yeraltı sorunu

o Arktik yeraltı suyunun kalitesini düşüren Vurgu - nehirler ve okyanusların petrol geliştirme veya kirliliğin yerel etkilerini mümkün değildir. Bununla birlikte, Nenets Özerk Bölgesi yer altı bazen bu rakam on kat hızından fazla iken, petrol hidrokarbonları en fazla miktarda ihtiva ederler.

Bu fenomen Rus Arktik çöllerinde çevresel sorunlar yaratabilir, aynı zamanda küresel ölçekte tehlikeli olabilir sadece.

raflarda Gaz ve petrol

Modern teknolojiler sayesinde enerji şirketleri Offshore kaynakları çıkarmak için yaptık. deniz alanlarının geliştirilmesi tanker veya boru hattı ile ulaşım bahsetmiyorum, sismik araştırma safhasında zaten tehlikelidir çünkü Çevreciler, alarm çalmaya edilir.

Rus Arktik çölün Ekolojik sorunlar zaten Pechora Denizi'nde alan prishelfnom sondaj platformu "Prirazlomnaja" ( "Gazprom") yüklemesiyle başladı.

Dünyada düşük sıcaklıklarda kuzey koşullarında petrol sızıntısı için etkili yöntemler vardır. % 10 su alan buzla kaplı ise uluslararası Uzmanlara göre, mekanik temizlik etkisiz anlamına gelir. düşük sıcaklıklarda yağ kalınlaşma, Kıta platformlarından mesafe olabildiğince petrol sızıntısı azaltır.

Arktik vahşi, flora ve fauna Çevresel sorunlar

Offshore gelişme Sorunları sınırlı değildir. Nedeni ne olursa olsun, bu canlılar dünyasının temsilcileri için yıkıcı sonuçlara neden olacaktır (imkansız değil örneğin bir buzdağına çarpışma) petrol sızıntısına yol açmış olabilir. Sondaj platformu "Prirazlomnaja" dan düz bir çizgide az 100 kilometre Nenets Rezerv ve federal öneme sahip çok sayıda oyun rezervleri. Ve benzer bir durum Rusya'da özel olarak korunan doğal bölgelerin raflarda diğer gaz alanları ve yağda gözlenmektedir.

Arktik çöl ve tundra çevresel problemler bu örneklerle sınırlı değildir. Rusya Federasyonu ve bir parçası olan ülkeler Arktik Konseyi (1996), Arktik hala büyük ölçüde sağlam ekosistemleri korumayı amaçlayan büyük ölçekli uluslararası çabalar.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.