Sanat ve EğlenceFilmler

Rupert Everett (Rupert Everett): aktörün filmografi ve kişisel yaşam (resimde)

Bugün yetenekli İngiliz aktör Rupert Everett kariyeri ve özel hayatı hakkında daha fazla bilgi edinmek için sunuyoruz. İlk büyüklüğü yıldızı böyle "An Ideal Husband", "En İyi Arkadaşım Wedding" ve onun film yaptı "Aşkın Önemi". Yerli izleyiciler aktör arasında popülerlik o zekice rolünü oynadığı televizyon dizisi "Sessiz Don", katılma getirdi Gregory Melehova.

Rupert Everett: fotoğrafı, biyografi

Gelecekteki aktör Norfolk, İngiltere'de 29 Mayıs 1959 tarihinde doğdu. Doğumda, oğlan adını Rupert Dzheyms Hector verildi. Annesi Sara Maklin, aristokrat bir aileden Baronetlikler Vivian geldi. Babası Anthony Maykl Everett, İngiliz ordusunda subaydı. Rupert Anthony adında bir erkek kardeşi var. Büyükbabam bir erkek amiral ve kombine ve onun koleksiyonu Michelangelo birkaç eser olduğunu gurur resimlerinin tutkulu bir koleksiyoncu oldu.

Ailenin babası askeri olduğu gibi genelde aile taşımak zorunda kaldı. Yani, onlar Malta ve Kıbrıs'ta yaşadı. Rupert okula gitme zamanı geldiğinde, o Hampshire İngiliz ilçesinde bulunan okul Farley gönderildi. Daha sonra Benedictine rahipler Ampleforte prestijli üniversiteye taşındı.

Arzu bir aktör olmaya

Sekiz yaşındayken, Rupert Everett filmi "yaz tatili" izledi. O kadar çocuk ileride belirlenecek ve bir aktör kendisi haline edildiğini, popüler müzisyen Cliff Richard görüntü tarafından vuruldu. Rupert hep israf ve isyan için bir tutku vardı. Böylece, 15 yaş içinde okuldan ayrıldı ve diksiyon ve drama Merkez Okulu'nda Londra'ya okumaya gitti. Ancak, çünkü öğretmenler ile çok sayıda anlaşmazlıklar bitirmek edemedi. Sonra şirket Vatandaşlar-tiyatro giren Glasgow (İskoçya), taşındı. 1981 yılında, Rupert "Beyaz Devils" adlı bir oyunda ilk göze çarpan bir rol oynamıştır. Genç aktörün çalışmaları takdir edilmiştir. Yakında Londra'da bir oyun üretiminde oynadığı bir şarkıcı olarak parlamaya başladı "diğer ülkelerin."

Film ilk

Rupert Everett ekranlarda ilk kez 1982 yılında ortaya çıktı. Bu bile epizodik olsa, ama filmde çok önemli bir rol "şok edici tesadüf." setlerinde genç aktörün Ortak tanındı Kolin Fert. Film büyük bir başarı idi ve Everett aniden İngiliz sinemasının bu yükselen yıldızı olarak kabul oldu. Buna ek olarak, o Londra eleştirmenler kazandı ve böyle BAFTA, "Uydu", "Globe" ve MTV »ait "Ödülü gibi prestijli ödüllere aday gösterildi.

İtalya

1987 yılında Rupert Everett o biraz yerel film yapımcıları tarafından memnuniyetle karşılandı İtalya, taşınmaya karar verdi. İngiliz aktörler her zaman çok bu ülkede saygı edilmiş, bir istisna ve Everett değildir. Yani, yakında o birkaç karıştığını İtalyan filmleri. 1987 yılında Latin Amerika Gabriel Garcia Marquez den yazarın eserlerinin bir ekran uyarlaması oldu melodram "Death Kırmızı Pazartesi Chronicle", içinde bayardo San Roman rol oynamıştır. Francesco Rosi yönettiği Projesi. Aynı yıl Montaldo filmiyle davet etti "altın çerçeveli gözlüklerin." Projede sette Rupert ortakları Ornella Muti ve David Lattes başladı.

Devam kariyer

1989 yılında Rupert Everett açıkça cinsel yönelimi kabul ederek gerçekten sansasyonel açıklama yaptı. Ancak, birçok sürpriz, kariyerini zarar vermez ve o da aktif birçok farklı projede davranmaya devam etti.

1992 yılında, Rupert belki de en iyi yerli izleyiciler hatırlanır rol oynamıştır. Biz Mihaila Sholohova film uyarlaması bahsediyoruz "ve durgun akardı don" yönetmen Sergei Bondarchuk tarafından. Bu Rusya, Büyük Britanya ve İtalya ortak projesi oldu. Gregory Melehova - İngiliz aktör zekice bir rol oynamıştır. Rupert Everett, söyledi, bu deneyim ile sevindi Rus film yapımcıları ve kültürü ile daha iyi tanımak için büyük bir fırsat olduğu için "Sessiz Don Akımları".

, Mezarlık bekçisi, kötü ruhları bir şekilde başa çıkmak için her zaman hazır başlığı altında 1994 yılında İtalyan "dehşet" in mezardan gül - Göze çarpan başka film çalışmaları aktör Francesco Delamorte rolünü oldu "ölüm hakkında, aşk hakkında." Aynı yıl, Rupert Altman yönettiği komedi "Yüksek Moda", rol aldı. resim Podyumda hem de ötesinde gerçekleşen tutkular fantezi anlatıyor. Sophia Loren, Marcello Mastroianni, ve Jean-Başına Kassel olarak birinci büyüklüğünü yıldızlı oluşan sette Everett Grubu.

başarı üzerine

Zaten oldukça iyi bilinen resimlerinin bir dizi özellik içerir Rupert Everett, filmografi, kariyerinde gerçek bir atılım Hogan'ın yönettiği Amerikan romantik komedi filme katılarak 1997 yılında yapılan "En İyi Arkadaşım Wedding." George Downs oynadığı Aktör - parlak Dzhulii Roberts tarafından oynanan kahramanın eşcinsel arkadaşı.

Bu "Aşık Shakespeare", "An Ideal Husband" ve "Yaz Gecesi Rüyası olarak Rupert sahip bu tür filmlerin izledi." Maykla Hoffmana yönettiği bir fantezi melodram olan ikinci filmde, setlerde ortağı Everett Mishel Pfayfer ve Kevin Klayn gibi ünlü aktörler vardı. Oscar Wilde'ın komedi film adaptasyonunda biraz rolüyle savurgan Rab Arthur Goring için kahramanımızın "Altın Küre" ve "Felix" aday başlığı "An Ideal Husband" altında çalışır.

2000'ler

Yeni milenyum yeni Rupert Everett ve filmlerde ilginç roller getirdi. Yani, 2000 yılında romantik komedi "iyi arkadaşı" dışarı ekranlarında. o düzenli olarak yelek şikayet ana karakterin Abby, koynunda arkadaşı - Bu filmde, aktör Robert rol oynamıştır. melodram Olivera Parkera "Aşkın Önemi" yayıyoruz gelecek yıl. Bu projede setlerinde Everett ortakları Riz Uizerspun ve Kolin Fert başladı.

2003 yılında gerçek bir aristokrata Rupert olmak, kolayca o kraliyet kanı taşıyanların rolüne geçti. O filmde filmde ve Charles II "Bir kral To Kill" Charles I oynadığı "İngilizce Güzellik."

Everett rolünü Çok zengin 2004 yılı oldu. O, "Sherlock Holmes ve İpek Stocking Örneği" başlıklı televizyon filminde dünyaca ünlü dedektif şeklinde ortaya çıktı. Rupert zekice ile büyüleyici düet rol aldı bant "Çift Ajan" yayıyoruz Aynı yıl, içinde Sheron Stoun, aynı zamanda Fransız-İspanyol resmin ışık gördüm "İnsanlar."

"Stardust" ve "sınıf arkadaşları": 2007 yılında Everett katılımıyla iki film yayıyoruz. son resim 2009 yılında bu çekilme kararı o kadar başarılı oldu ve ikinci bölümü olan Rupert tekrar okul müdürü rolünü alışık zaten yerine getirmiş. Bu "histeri olmadan" "Vahşi Hedef" (2010), (2011) ve "Parade End" (2012) olarak aktörle böyle film projeleri izledi.

Rupert Everett: Aşk hayatım

O 1989 yılında eşcinselliğin aktör tanınması anlamıyla bütün film dünyayı heyecanlı olması şaşırtıcı değildir. Gazeteciler anlamıyla onun kişisel hayatımın detaylarını öğrenmek için Rupert sürdürmeye başladı. Bu medya ile çok kolay değil önce Ancak, aktör ve artık tam anlamıyla hiçbir kelime kıyılmış. Bu bağlamda, İngiliz basını şiddetle Everett hoşlanmadı.

Bugün Rupert nerede gerekli çalışmalar sadece durumlarda Hollywood'a gidiyor, New York'ta yaşıyor. aktör, Moe adında bir köpek ırkı labrador olmanın onun tek kapanışa göre. Bazen bir şaka bile denilen bu çift "Rupert Everett ve onun erkek arkadaşı."

ilginç gerçekler

  1. Rupert yakın bir arkadaş Madonna olduğunu. Hatta Gaya Richi tarafından oğlunun vaftiz babası oldu - David ve ayrıca albüm American Pie şarkıcının kayıt katıldı.
  2. teatral kariyerine ek olarak, Everett müzik endüstrisinin dabbled. Yani, o bir pop şarkıcısı olarak sahnede 1980 yılında gerçekleştirilen ve hatta iki albüm çıkardı. Ancak, bu faaliyetin özel şan Rupert getirmedi, o yüzden oyunculuk kariyerinde döndü.
  3. 1991 yılında, Everett yazar olarak bu kez denemeye karar verdi. Ancak, ona göre, herhangi bir zevki ne de çalışma sürecinin ne de nihai sonuca alamadım.
  4. Filmlerde rolün yanı sıra, Rupert birkaç kez karikatürlerin dublaj katıldı. Yani, iki parça halinde, sansasyonel "Shrek" sesi atlı prens konuşurken. Ve de "Narnia Günlükleri: Aslan, Cadı ve Dolap" diye Fox'u açıkladı.
  5. 2003 yılından bu yana Everett bu güne kadar hiçbir bırakır faaliyetleri, üretmeye başladı.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.