Sanat ve EğlenceLiteratür

Biyografi, yaşam ve Ostrowski çalışmaları

hayatı ve Ostrovsky'nin çalışmaları - payının çile düştü bir adamın kitabındaki bir kahraman sayfa.

aile

Yazar Nikolay Alekseeviç Ostrovsky (1904 - 1936) Vilia Ukrayna köyünde doğdu Volyn ili askeri bir ailede. Büyükbaba, Ivan Vasilevich Ostrovsky, bir astsubay, Sivastopol savunma sırasında Malakhov Hill 1855 yılında savaşın kahramanıydı. Hayatının Ostrovskogo Ivana Vasilevicha Yılları ayrılmaz XIX yüzyılın Rusya'nın kahramanca bir geçmişe sahip bağlantı kurdu.

Baba, Aleksey Ivanovich Ostrovsky, - emekliliğinde imparatorluk ordusunun astsubay olarak. O verildi George Haçlar Şipka ve Plevne yakalanmasına cesareti için. hayat Yılların Ostrovsky Alexey Ivanovich oğlu gurur kaynağıdır.

Nicholas Anne, milliyet tarafından Çek, neşeli ve esprili kadın şirketin ruh oldu. bolca yaşayan aile, muhafaza memurları, ev her zaman misafirler doluydu.

çocukluk

Küçük Kolya onun yeteneklerini çevreleyen şaşırttı. 9 yaşında yaşına geldiğinde, o kilise okuldan mezun ve daha fazla çalışma gidiyordu, ama kader başka türlü karar. 1914 yılında babasının işini kaybetti ve hayat gecede çöktü. Evin satılacak vardı, aile ayırdı. Alexey birlikte Nicky ile bir korucu olarak çalışmak üzere sözleşmeli Ternopil, içinde akrabalarına gitti.

Nicolai Ostrovsky, biyografi ve yaratıcılık şaşırtıcı çeşitlidir, Shepetovka ilçesinde tren istasyonunda asistan steward var ve bir yıl sonra bir elektrikçi olarak çalışmaya başladı. Eylül 1918 yılında genç bir adam başarıyla 1920 yılında tamamlanmıştır Shepetovskaya ilkokulu, girdi.

gençlik

Birinci Dünya Savaşı ve ardından Şubat: büyük küresel şoklar bir dizi genç Nikolaya Ostrovskogo düştü 1917 Devrimi Ekim Devrimi ve 1920 yılında Ukrayna'da sadece sona erdi iç savaş ertesi yıl. Shepetivka sürekli güç değişen yılında Almanlar Beyaz Polonyalılar bıraktı, bu da, sonra Beyazlar onları Petliurists sonra geldi, Kızıl Ordu'yu kovdu. Shepetovka siviller soyuldu ve öldürüldü sayısız çetelerini taciz.

Okul Nikolai Ostrovsky o Öğretim Konseyi öğrencilere delege, bir liderdi. 1921 yılında aktivist sınavı geçti ve olgunluk sertifikası aldı. Aynı yıl, Ostrowski Komsomol katıldı ve sonbaharda o Elektromekanik Kiev Koleji akşam departmanı öğrencisi oldu. Nicholas onların meslek, elektrikçi çalışmaya gitti. öğrencisi sırasında Yaşam ve yaratıcılık Ostrovsky diğerleri için bir model olarak görev yaptı.

Açlık ve soğuk

biz hayatı tanımlamak ve Kısacası Ostrovskogo çalışıyorsanız, hala iradeli, maksatlı adam hakkında ilginç, bilgilendirici bir hikaye olacak. Zor savaş sonrası yıllarıydı, yeterli gıda, kömür, ilaç, yıkım orada galip geldi. Üniversite Öğrencileri ve Nikolai Ostrovsky aralarında her nasılsa bir dondurma Kiev sıcaklık sağlamak için, yakacak odun yapmak. Ayrıca, öğrenciler kentte hasat odun çekmek için bir demiryolu hattı inşa etti. Yakında soğuk Ostrovsky'nin ve yatağına götürdü. Bir kaç ay boyunca kaldığı durumunun kritik, o eve gönderildi. Ostrovsky kısaca zor tanımlamak Yaşam ve yaratıcılık, bu zorlukları aşmak için nasıl nesillerinin bir hayat rehberidir.

Sonunda, hastalık gerilemiştir, ve Nicholas okul ve iş geri döndü. Kolej Enstitüsü dönüştü iken tekrar hastalığa sakat çünkü ancak, Ostrovsky vermedi üniversite öğrencileri olmak. O zamandan beri, gelecekteki yazar düzenli hasta hastaneler, sağlık merkezleri, klinikler ve dispanserler oldu. Çalışmalar oğlan belirsiz bir süre için onsekiz hastane yatağında tehdit, terk etmek zorunda kaldı.

1922 yılında doktorların en kötü korkuları haklı ve Nikolaya Ostrovskogo, o korkunç tanının - ankilozan spondilit. Bu birkaç yıl sonra yazarın bir delici psikolojik derinliği Pavel Korchagin "Ve Çeliğe Su Verildi" romanının kahramanı görüntüye geçmek mümkün olacak komple hareketsizlik, ağrı ve acı, demekti. iş hayatı Ostrovsky'nin gerçeklerini yansıtan, yazarın biyografisini takip ettik. Direnç karakter Pavel Korchagin - roman yazarı ile doğrudan bir benzetme.

Komsomolskaya iş

hayat ve çalışma Ostrovskogo kısa skeç bu cesur insanın doğasını ortaya çıkarabilir. Yavaş yavaş Nicholas ayaklarını inkar, o bir baston yaslanmış, zorlukla hareket eder. Buna ek olarak, sol bacak artık viraj olduğunu. 1923 yılında Ostrovsky kentinde kardeşi taşındı ve Komsomol örgütü Berezdiv ilçe sekreteri var olur. komünist idealler propaganda alanının alan aktivitesinde onu uyanık bekliyordu. Ostrovsky uzak bölgelerde gençlerle yaptığı zaman tüm toplantı adadı, o parlak geleceği ile ilgili hikayeleri ile genç insanlara ilham başardı. aktivist çabaları orada en uzak köylerde ödüllendirilir Komsomol hücreler edildi, gençlik heyecanla komünist ideolojiyi uygulamak için kendi liderini yardımcı oldu. yazının Komsomol lideri Hayatı ve Ostrovsky'nin işi genç takipçilerinin çoğu için bir rol modeli haline geldi.

1924 Ostrovsky'nin için ilk dönüm noktası oldu, Komünist Partisi'ne katıldı. Sonra eşkıyalık mücadele üyesi oldu, Chon yaptığı üyelik (özel kuvvetler) evrensel eşitlik idealleri için bir yorulmaz savaşçısı faaliyet başka bir alan olmuştur. ülke için endişeli yıl Yaşam ve yaratıcılık Ostrovsky fedakarlık örneğidir. acımasız Nikolai Ostrovsky'e kendinizi şımartın, kendini yedek vermedi. Düzenli düşmanı yok değil geceleri uyku operasyona gitti. Sonraki hesaplaşmayı geldi sağlığım bozuldu. iş, ayrılmak zorunda kaldı uzun bir iyileşme dönemi başladı.

Hastaneler, kaplıca tedavisi

Ostrowski hayatı ve çalışmaları gözden yoğun olarak ele alınacaktır edildiği bir dönemi devam ediyor. İki yıl boyunca, 1924 den 1926 Nikolai Ostrovsky rehabilitasyon ardından tedavinin seyrini barındırılan Kharkov Tıp-Mekanik Enstitüsü, oldu. Doktorların çabalarına rağmen, hiçbir gelişme yoktu. Ancak o zaman, Nicholas birçok yeni arkadaşlar edindim, bunlardan ilk Peter Novikov, Ostrovsky'nin sonuna yakın olmak sadık yapışık oldu.

1926 yılında Nicholas Yevpatoria'da, Kırım yarımadasının batı kesiminde bir şehre taşındı. Orada sanatoryum "Maynaki" tedavi geçirecek. Kırım'da, Ostrovsky çağrıldı Innokentiem Pavlovichem Fedenevym ve Alexandra Alekseevna Zhigareva, yüksek ideallerin erkek ile bir araya geldi "eski okul Bolşevikler." Yeni arkadaşlar yazarın hayatında büyük bir rol oynayacak, ikinci ebeveyn olacaktır. Masum Fedenev yazarın yakın arkadaşı, komünizm ideolojisinin işlerine meslektaşı olmak. Alexander Zhigareva "ikinci anne." Haline Yaşam ve ayrılmaz bu kişilerle bağlantılı beri Nikolaya Ostrovskogo eserleri. Gerçek arkadaş asla bırakmayacak.

Novorossiysk Yaşam

ayrıca yaşam ve Ostrovsky'nin çalışmasının kronolojisi - Karadeniz'deki Krasnodar bölgesinde yaptığı kalmak olduğunu. Doktorların tavsiyelerini izleyen Nicholas güneyde yaşamaya devam ediyor. O Novorossiysk Matsyuk, anne tarafında yakınları ile aile taşındı. Bunların yılında 1926 den 1928-inci, iki yıl boyunca yaşayacak. Sağlık bozularak Ostrowski, koltuk değneği hareket edemez gitmeye devam ediyor. Her zaman hayatının önemli bir parçası olan kitap okuma adamış. Gogol, Puşkin, Leo Tolstoy: Nicholas Rus edebiyatının klasikleri ardından favori yazarı Maxim Gorky vardır.

Özellikle dikkat İç Savaşı'nın Ostrovsky temasını çeken da sözlerine kardeşin kardeşi öldürdüğü o zamanın olayları, kök nedenlerini anlamaya çalışır ve baba oğul. bir nefeste Yapıt "Chapaev" Furmanova "Şehirler ve Yıl" Fedina, "Demir Akım" Serafimovicha "komisyon" Libedinskii okundu.

1927 yılında, ankilozan spondilit, Nikolai Ostrovsky'nin etki tepe noktasına ulaşır, bacakların tam felç gelir. Hatta koltuk değneği, olamaz yürümek. ağrı yorucu bir dakika durmaz. O zamandan beri, Nikolai yatalak. kitaplarını fiziksel acı, literatürde dalıp biraz Okuma, her gün aynı zamanda Ostrovsky yakın arkadaş olduk kütüphaneciler, getiriyor. hasta için bir çıkış her nasılsa bir radyo haline gelir fakat dış dünyaya bağlar.

1927 yılı sonunda Nikolai Ostrovsky Komünist Üniversitesi Yakova Sverdlova yazışma departmanı alır ve bu olay onun için gerçek bir keyif oldu. Arkadaş neşeli iletisi: "Ben gıyabi Yalan eğitim !!!" umutsuzca hasta Ostrovsky'nin hayat mantıklı.

Ve sonra başka bir talihsizlik olur - bir göz hastalığı. Bu sadece iltihap olmakla birlikte, ama yakında görme kaybı oraya gelecek. Doktorlar kategorik gözleri yormak değil, okumak yasaktır. Ne yapmalı, nasıl artık yaşamak için!?

Soçi'de Daire

Kritik hastalarda Nikolaya Ostrovskogo o Novorossiysk tanıştığı eşi Raisa Porfirevna ortaya çıktı. Genç bir aileye yardım için mücadele Arkadaş, çabaları Aleksandry Zhigarevoy Ostrovskim sayesinde Soçi'de bir daire sağlarlar. Biraz para toplamak için Able, hayat yavaş yavaş inşa etmeye başladı. Ama Nikolai'nin sağlığı kötüleşmeye devam, kas-iskelet işlevi neredeyse tamamen kaybolmuş, süreç geri döndürülemez hale gelmiştir. vizyon da her geçen gün daha da zor hatta büyük harfleri okumayı zayıfladı. dinlenme kısaca saatleri görme restore fakat ufak göz yorgunluğu yine bir kesinti neden oldu. Genel sağlık Ostrovsky'nin felaketti, iyileşme umudu vardı. Arkadaşlar hep yakındır ve sadece hastaya güç verdi.

Moskova saati

Nicholas ve eşi göz ameliyatı için Moskova'da geldiğimde Biyografi Ostrowski, yaşam ve çalışma Ekim 1929'da yeni bir aşamaya gelmiştir. Profesör M. Averbakh en iyi kliniklerde konulmuştur olmasına rağmen, vücutta genel enflamasyon olumsuz tepki yarattı. o operasyon gerçekleştirmeyi mümkün değildi.

Moskova'da ortak bir dairede yaşamak ciddi hastalık Ostrovsky ağırlaştırılmış edilmiştir. Eşi işe bıraktı ve yalnız kalmıştır. O kitabı yazmaya karar verildi o zaman oldu. vücut hareketsiz idi ve ruh kendini ifade arzuladı. Neyse ki, elleri hareketlilik tuttu, ama Nicholas görmedi. Sonra o gözü kapalı yazmak mümkün olduğu kadar özel bir cihaz, sözde "şeffaflık", ile geldi. düzgün sıralar halinde dizilmiş Hatları, sayfa Yazma kolay, sadece net yazılı sayfaları, değiştirmeye zaman olduğunu.

yaratıcılık başlangıcı

hayatı ve yaratıcılık Ostrovsky'nin Aşamaları herhangi bir test kırmadım sert adam olarak tanımlıyorlar. Hastalık sadece boyun eğmez irade bunu güçlendirdi. Nikolai Ostrovsky ciddi hasta hareketsiz ve kör adam olmanın ilk eseri yazmaya başladı. Yine de, o Altın Rus edebiyatının girdi ölümsüz bir eser yaratmak başardı. "Ve Çeliğe Su Verildi" Bu roman.

zor da olsa bu, geceleri de yazıyor. Sabah yerli zemin buruşmuş yaprak üzerinde dağınık toplanan, bunları düzeltmek ve yazılı ayrıştırmak deneyin. Ostrovsky sevdiklerinin metin dikte etmeye başladı ederken süreç, acı ve bunu not edin. vaka hemen yazar boğulmuş ile çalışmak isteyen, sorunsuz gitti. Moskova'da ortak bir dairede küçük bir odada on kişi daha sadece üç aileden gelen, gidiyordu.

Ancak, her zaman dikte ve tüm akrabaları iş yerinde meşgul olmuştu beri seferde yeni bir metin yazmak edemedik. Sonra Nikolai Ostrovsky oda arkadaşı Galyu Alekseevu ona dikte metinler yazma istedi. Ve zeki, eğitimli kız vazgeçilmez yardımcısı oldu.

Roman, "temperli çelik gibi"

Ostrovsky yazılı bölümler yeniden basıldı ve Leningrad'da oldu ve yayınlanması için el yazması teslim etmeye teşebbüs Aleksandre Zhigarevoy geçti. Ancak, onun tüm girişimleri, iş okuma başarısız olduk övdü ve geri döndü. Ostrovskogo Roman İçin "Ve Çeliğe Su Verildi" hayatının anlamı, o el yazması baskı olmayacağını deneyimli oldu.

Moskova'da, romanın yayın, Innokentiy Pavlovich Fedenev uygulamaya çalışmıştır diye yayınevi "Genç Muhafız" yaptığı el yazması geçti ve bir cevap editörü bekledi. Bir süre sonra, aslında olumsuz bir incelemesini. Fedenev yeniden incelenmesi konusunda ısrar etti. Ve sonra el yazması dikkatlice roman içeriğini okumak ve yayınlanması için önerilen yazar Mark Kolosov eline düştü, "buz kırıldı".

roman yayın

Yazar Kolosov birlikte derginin yazı işleri müdürü ile "Genç Muhafız" rahatsız Karavaevoy el yazması revize ve ürün aylık sayfaları yazdırmak başladı. Bu bir zafer Nikolaya Ostrovskogo ve "Ve Çeliğe Su Verildi" adlı romanıyla oldu. yazar sözleşme sonucuna ile, o hayat anlamını kazanmış, bir ücret aldı.

iş Nisan'dan Eylül 1932, beş oda dergisinde "Genç Muhafız" yayımlandı. evrensel sevindirici aileleri ve yazar yakınları perspektifi karşısında bu roman birkaç bölüm kaldırılarak azaldığı üzüldüm. Resmen yayıncılar bu kağıt eksikliği açıkladı, ancak yazarlar inanıyoruz "kitabı sakat." Bununla birlikte, sonunda Nikolai Ostrovsky istifa etti.

Daha sonra roman "Ve Çeliğe Su Verildi" tekrar tekrar çalışma yılmaz Rus karakteri klasik bir örneğidir kabul edilir yurtdışında yeniden basıldı. Yazar, özellikle onun Ostrovsky yoktu biten beri "ürün yetersiz olmuştur", yazarın deyimiyle, "Fırtına Born" adlı başka bir roman yazmış ama etmişti, o 36 yaşındayken öldü ve Moskova'daki Novodevichy Mezarlığı'nda toprağa verildi .

hafıza

yaratıcılık Ostrovsky'nin Dönemleri - hayır Gücü hiçbir hastalık, hiçbir derin hayal kırıklığı vardı kime üzerinde bir kişinin yaşam kahramanca şekilde en parlak sayfadır. yazar sadece bir parça yarattı, fakat nesir kadar büyük vahiy oldu, diğer bazı yazarlar oluyor değil Tüm bunların uzun yaşam için. Nikolai Ostrovsky ve romanı "Ve Çeliğe Su Verildi" sonsuza kadar Rus edebiyatı tarihinde yazılı.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.