Spor ve SağlıkEkipman

RSH-12 - saldırı tabanca (fotoğraf)

RSH-12 - saldırı tabanca kalibreli 12 mm - dünyanın en ciddi ve masif silahlar biri. Bu Tula KBP içinde 2000'li yılların başında geliştirilen AL-12 saldırı tüfeği için uygundur 12,7h55 mm, odacıklı.

Tabanca, tek parçalı bir metal çerçeve ve beş kurşunla sol tambur katlayın. Bu silahların yakın mesafeden çekim için dünyanın en iyilerinden biri olarak kabul edilir Neden biz bu makalede öğrenmek için çalışacağız.

Revolver RSH-12. Arka Plan

Pek çok uzmana göre, tabanca bir keskin nişancı tüfeği gelen büyük kalibreli kartuşu kullanan dünyanın en güçlü savaş tabanca vardır.

silahların kökeni tüfek "egzoz" bir anda tasarlandı Tula, 2000'li yıllarda oluştu. Bir kaç on yıl sonra önce özel kuvvetler ordu gibi aynı silah kullandı. Örneğin, ordunun ana muharebe tabanca AKM, özel kuvvetler ve eğer AKM (SL) aittir. 7,62h39 mm - bu makinelerde mühimmat aynı tip kullanım.

80 sonunda - BCC "Vintorez" ve "Val" AS ve bir süre sonra - - 90 çevik kuvvet polisi başlayan yeni kollarında, doğal olarak, kartuş 9h39 mm mücadele ve taşındı CP 3 "Vortex" konulu.

Silahın doğum

keskin nişancı tüfeği cephane altında güncellenen 12,7h55 mm sıfır yılda oluşturuldu. İPP'ye 2011 yılında bu kartuş için saldırıyı otomatik AL-12 ve FIN-12 (saldırı silahı) serbest bırakıldı.

silahına Mühimmat

Güç onun koruyucu tarihinin atılmak gereken silahı nitelendirdi anlamak için. o .357 "Magnum" kullanmak çok ünlü silahlar nerede Örneğin, Amerika Birleşik Devletleri alır. boyutundaki bu kartuşu yaklaşık 9h33 mm'dir. O, 9x19 mm "Parabellum" gücüne üstündür durdurma ve penetratif gücünün güçlü bir etkiye sahiptir.

Bu silahlar NATO ülkelerinin bazı ordularını kullanırlar. Ayrıca, Amerikalılar kalibrelik 10,9h33 mm'ye tekabül 0,44 "Magnum", seviyorum. Bu "Colt" için parametreleri üzerine bile ünlü mühimmat aşarak daha da güçlü kartuş vardır.

Güçlü kartuşları ile bu tabancalar sıradan insanlar ve kendileri aldım bazı Amerikan subayların, bulunabilir. Tüm tabancalar için cephane ve 12,7h33 mm yukarıda 1.5 hepsinden daha fazla güçlüdür bizim örnek 12,7h55 mm, önce soluk bile kalibre kartuş. Sadece böyle bir kartuş altında ve geliştirilen bir silah (revolver) RSH-12.

Bir revolver için mühimmat çeşitli

FIN 12 ve Makine AL-12 altında mühimmat çeşitli oluşturuldu:

1. PS-12A - çok hafif kurşun. kartuş Bu tip barışçıl nüfusu ile metropol içinde ateşleme için kullanılır. Sonuçta, böyle bir mermi genellikle uzuv kaybına yol açan düşman bütün gücü ile kısa mesafelerde geçer. Ancak, hatta 100 metreden fazla bir mesafede, kendi gücünü kaybeder ve seyirci zarar veremez.

2. Biz makalede bakın hangi tabanca, fotoğraf, patron PD-12 olarak tamamlandı PS-12A ile aynı özelliklere sahiptir, ancak birbiri ardına kol biri bulunur iki mermi, yaşıyor. İki mermi aynı anda bir tane uçmaz düşmana ateş, ancak nedenle, yangın kompakt artırır. Ancak, onlar da sonra 100 metre onların durma gücü kaybederler.

3. PS-12 ağır mermi ile gerçekleştirilmiştir. Tasarım gereği, kartuş sadece daha güçlü, "Magnum" benzer. Bu parametreler-durma, delici kuvvet mükemmel sahiptir. Onun görevi - vücut zırhı vurmak ve darbe kuvveti mermi Armorer delmek olsa bile, onun sahibi böyle bir isabet yaşayamaz şekildedir.

4. saldırı altıpatlar 12 zırh delici mermi gücüne sahip bir ayna PS-12B ile donatılmıştır. Yani, her şeyden önce mühimmat zırhsız hedeflere ateş yönelik. Onların görevi, hedefe alma, mümkün olduğunca atmak etmektir.

PS-12B, zırh delici mermi sahip, durdurma etkisine sahiptir kalmaz, ortak bir vücut zırhı modellerinde giymiş herhangi bir düşman şansı, bırakarak yukarıdaki 6. sınıf ve korunması aşabilirler.

5. keskin nişancı kartuş SP-130, aynı zamanda 200-300 metre mesafede seçkin adam yapma tüfek "egzoz" izin önemli bir mühimmat olduğunu.

Revolver RSH-12: Özellikler

Böyle güçlü kartuşları ve 0,44 "Magnum" ile karşılaştırılabilir getiri. tasarımcılar bu tür kartuşlar içinde ayrılmayı başardı olarak kabul edilebilir seviyelere dönmek? Bu sır büyüktür. Ama dünyadaki hemen hemen tüm silahlar tamburun üstünden bir atış, TP-12 (saldırı tabancası) yaparken alttan vurur, uzmanlardan oluşan bir öneri yoktur yani. E. Gövdesi diğer benzer silahların o biraz daha düşüktür . Bu ve etkinin gücü daha az bulunur.

Görünüm tabancası

Dünyada bu iyi silah çok büyük bir biçimi vardır. Uzunluk bakımından, yaklaşık 35.7 cm'dir. varil altında olan Picatinny demiryolu üzerinde LCC ve taktik ışıklar monte edilir ve aynı zamanda, sap taktik silah tutmak için monte edilebilir. namlu üstünde optik mekanlara büyük olasılıkla aynı kayışı, yüklenir.

Bazı raporlara göre, silah dükkanı beş turda hızlı bir değişim varil oluşur.

Silahın kullanımı

Böylece, bir silah ikincil silah olarak kullanmak için, çok ağır ve güçlüdür. Revolver, birçok askeri uzmanların yorumlar esas binalara saldırı sırasında birincil silah olarak kullanılmak üzere tasarlanmıştır ön plana. olurlarsa olsunlar ne kadar büyük dış parametreler, tüfek veya av tüfeği, ama cephane hala daha az duvar veya vücut zırhı fark etmedi çekim sağlayan, çok daha güçlüdür. Buna ek olarak, tabanca, bir susturucu ve popo ile donatılabilir.

olarak sınıflandırılmış Maalesef bu silah hakkında tam bilgi değil. Silah zaten de servise girmiştir bir varsayım vardır FSB özel kuvvetler ve GRU.

ek bilgi

Kimlerin fotoğraf biz açıklamasında görebilirsiniz yakın kesimlerde binaların saldırısı sırasında kullanılan revolver. Hatta ağır yaralı düşman yakın, sana zarar vermek vakit geçirmeye çalışırken Bullet onu, o üst düzey vücut zırhı nüfuz edebilmek olmasa bile, düşman, yakın temasta bir artı ters yönde, üç metreye şiddetli travma ile vücudu fırlatır.

bu silahların başka avantajı mermi duvara veya başka bir yüzeye kapalı sekerek vermedi olmasıdır. o "Kalash" aksine, çoğu el için güvenlidir bu çekim sayesinde.

Bu hafif makineli tüfek kapı kilitleri vurma için mükemmeldir.

Neden silah bu tür tercih ettiniz?

Çünkü bir tabanca ateşleme var davul tetikleyici durumunda başka bir patron vardır ve zaman kaybıdır kapısı, tahrif etmeye bu durumda gerekli değildir. silah diğer türleri olduğu gibi aynı zamanda, çarpık mühimmat olamaz.

silahların bazı avantajları

Silahın temel avantajlara ek olarak kolların aşağıdaki avantajları sonuçlanabilir:

- RSH-12 - kapalı alanlarda ve olumlu zırh nüfuz edemez uzun namlulu silah ile daha yakın savaşta kullanımı çok kolaydır saldırı tabanca.

- Bir diğer önemli avantaj bu silahı var: Bir torbalı kabukları geride bırakmaz. tabanca ile net bir bağlantı yok yumuşak deforme mermi - kriminologlar bulmak mümkün olacak tek şey.

- barut için Tabanca iddiasız. Bu kartuş içerebilir siyah barut sınırlı bir raf ömrü olan bir çok yıl boyunca saklanabilir ve nitrik selüloz,.

- Aynı zamanda mühimmat için seçici değildir. Bu bir atış kartuşu, sinyal ve gürültü ışık füze yanı sıra gaz veya şırınga ile bir lastik mermi ile şarj edilebilir. Bu durumda, o farklı amaçlar için bir toz farklı kartuş hacmi donatabilir. Örneğin, yaralanma ve Uyku işlemlere göre - numaralı ve zırh penetrasyon için - daha fazla.

- İnanılmaz bir zırh delici kapasitesine sahip halkalar ve tüylerle ince katı mermi uygulamak mümkündür.

teknik özellikleri ve uygulama ve muazzam güç performans, çok yönlülük sayesinde bir tabanca sadece yerli kullanıcıları vurdu ama tam askeri ve yabancı uzmanların onun hakkında söylenecek başardı.

Sonuç

Bir kez daha, yerli sanayi silah notu en yüksek üretimini gösterdi. Zamanının silahların Sovyet gelişme şan ve bazı türler uzun yıllar ve on yıllar sonra, sadece askeri uzmanlar arasında değil, aynı zamanda şimdiye kadar diğer insanlar, saygı kazanmış dünya çapında çok popüler ve ünlü hale gelmiştir olduğu gibi, bunlar birçok ülke ile hizmetinde. Bu, örneğin, bizim için Kalaşnikof veya tank T-62 ve T-70 ve böyle devam eder.

Ayrıca silah alanında modern Rus gelişmeler yabancı askeri özel ilgisi her zaman vardır.

Bu durumda, silahlarımız biz RSH-12 revolver, farklı tasarım basitlik makul ve pratiklik de gördüğümüz gibi. Her şey, kompakt kullanışlı ve çok fazla olmadan olmalı "göstermek." zaman ve enerji minimum harcama ile görevleri çözmek için mümkün olduğunca Silahlar olduğunca doğru olmalıdır.

tabancayı yaptığı gibi Şu anda bu silah hakkında daha kesin bilgiler, sır değildir. Ordu bu konuda çok az şey biliyor o sadece satışla görmedim çünkü Onun fiyatı, aynı zamanda bilinmemektedir. Daha önce bahsedildiği gibi, bu silah FSB Özel Harekat Grubu ve GRU benimsediler gibi görünüyor. Kural olarak, gizli silah geliştirme ve asla gibi bir süre sonra serbest ticarette olsun, ya da hala onları satmaya başlar ama. Bu revolver sadece 2011 yılında kurulmuştur. Yani sadece bu konuda daha fazla bilgi almak için bekliyor.

Ama yine de bizim tasarımcıları ve üreticileri gurur, onlar bir kez daha yerli askeri-sanayi kompleksi rezil ve bizim Batılı "ortaklar", onlar "Magnum" ve "taylar" pereplyunuv muhteşem bir sürpriz takdim etmedi. Yakında bu konuda ilginç revolver çok duyacaksınız eminiz.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.