ÇirkinlikBahçıvanlık

Rosa veranda - tanıdık bir yabancı

etikette, çalı gülleri çiçekli güzel bir tencerede kız arkadaşına bir hediye satın alarak, okudum: "veranda yükseldi." Ne bir veranda? Rosaceae için kılavuzu okumaya baktı, o ne buldum bu.

Gül Avlu: oluşum öyküsü

Bu grubun yirminci yüzyılın 80'li yıllarda başlayan dünyada bahçeleri ve çiçek yoluyla dönemsel alayı yükseldi. Görünüşü onlar düşük büyüyen (30 55 yaşındaki cm), bol çiçekli orta boy çiçekler (3-5 cm), gür çeşitleri bir dizi yarattı İrlandalı damızlık Patrick Dixon, şükran duymalıyız. Çiçekler onlar basit, orta ve silnomahrovymi olabilir. Koyu bordo saf beyazdan siyaha - renk gül geniş varyasyon bütün gam aile Rosaceae doğasında temsil etti. örneğin beyaz ve kırmızı, bordo ve sarı olmak üzere iki kardinal renkleri bir araya çeşitleri vardır pestrookrashennye.

zamanda, Dixon resmen sınıflandırma kategorileri dalını ayrı yüksek kalitede getirilmesi öngörülen - veranda yükseldi. Bu grubun adı tesadüf değildir seçilir. Önce bahçe saksılara dikilmiş, bu güller, küçük avluların harika dekorasyon veranda açtı vardır. Pat Dixon - İkinci olarak, grubun adı yaratıcısının bellek sürdürmek için. Ancak çeşitlerin Kaydı için Uluslararası Merkezi alt grupları floribunda (bolca) biri olarak vurgulayarak gül Bu kategoriyi formalizing içinde Dixon reddetmiştir. Bu veranda resmen bağımsız bir sanatçı olarak tescil edilmiş gül, sadece düşük büyüyen çiçekli çeşidi veranda grubunun birkaç yıl üst üste sonra İngiliz Kraliyet Ulusal Derneği gül yetiştiricisi tarafından verilen prestijli ödülü "Yılın En İyi Rose" kazandı idi.

tutukluluk koşulları

Yaygın sık sık kentsel dairelerde hayatta olmayan depolar veranda güller Hollandalı ıslahında sattı. Aslında bu çiçek bahçesi içeriği, onlar sokakta büyümek gerekir. Düşük nem ile iç mekan iklimi, gece ve gündüz sıcaklıkları arasındaki rüzgâr, sabah veya akşam çiy farkının havalandırma eksikliği, yağmur olmaması bu güller için uygun değildir. en kısa sürede onların ihtiyacı satın aldıktan sonra çiçek yatak dikmek ya da bir bahçe pota nakledilen. Bu mümkün değilse, siz (uygun arazi Oda çiçekleri için mağazalarda satılmaktadır) Normal toprakta turba taşınması gelen gül nakli gerekir, bitki ile bir tencerede tüm çiçek ve tomurcukları kesti sonra, serin bir yerde koymak için gereklidir. Daha da iyisi, teplichku içinde rozet koymak - bir kavanoz ya da plastik torbayı. Bu durumda, bu bahçede iniş kadar muhafaza edilebilir. Nedeniyle yüksek nem oluşturulan teplichke nedeniyle, zarar vermez örümcek akar, sıklıkla oda koşullarında bu gülleri etkiler.

Gül bahçesinde grubun en haziran ayında çiçek ve don kadar bol bol çiçek başlar. Elbette tüm bu renklerin iyi değil soğuk ılıman iklimlerde kış sıcaklıkları C ° -20-25 altına düşmeyen alanlar için uygun koşullardır Rosa veranda donmaya ve hafif kış ve yoğun kar yağışı, hatta karşılanması mümkün değildir. Orada, kışları az kar ile (alanları ile sert nerede keskin karasal iklim) , bu gül, tıpkı diğerleri gibi, bodrum saklanmalı
Sıcaklık en az 12-15 ° C

Rosa veranda mix ve sözleri: fark nedir?

kelimelerin ne anlama geldiği hakkında özel bilgiler "Sen" ve "mix", ben bulamadım. Bir kişisel deneyim ben "Gül veranda hit" pozisyonu yetiştirme sanayiinde en popüler çeşitlerden biridir temsil ettiğini varsayabiliriz. Tipik olarak böyle bir tanımında, çeşitli özel isim belirtilmedi. Bir "veranda karışımı gül" - bu sadece iş etiketleme bulunuyor. Bu kelime "mix" Bir çalının renklendirme tanımlı değil ve herhangi olabileceği anlamına gelir. Genellikle etiketli çiçek satan karşılaşılan "Gül Avlu karışımı vurmak": Mevcut sanayi dereceli özel olarak tanımlanmadığı bitki yetiştirme ve bitkinin rengini aittir anlamına gelir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.