Haber ve ToplumDoğa

Olekminsky rezerv: açıklaması. biyota

Çoğu insan için, Yakutistan almak zor bir yer gibi görünüyor. Çok az gezginler ziyareti düşünüyorum. Ancak, uzak ve erişilememesi - bu Saha Cumhuriyeti'ne güzel bir yolculuk vazgeçmek için bir neden değil.

tanım

Yakutistan'daki kurtarmak için karar Kim, kesinlikle 1984 yılında kurulan Olekminsky Devlet Reserve, ziyaret etmelisiniz. Bu Prilenskoye plato gider Aldan dağlık kesiştiği Stanovoy sırtın eteklerinde yer almaktadır. 847.108 hektarlık bir alanı ayırın. En yakın köy 80 km, yani rezerv flora ve fauna neredeyse direkt insan etkisiyle etkilenmez.

Rezerv eski ve sert kuzey manzara içinden akan Olekma Nehri adını alır. Olekminsky Rezerv (Yakutistan, Yakutistan) korumalı nesneler listesine dahil.

Bu alanda geyik, geyik ve diğer fauna çok büyük sayıda ev sahipliği yapmaktadır. Rezerv olarak bitkilerin 654 türü bulunmaktadır. Ve sahne bile en seçici gezginler büyüleyecek.

Peyzaj ve mineraller

bin. m'lik bir yüksekliğe ulaşabileceği dağlar, tepeler ve tundra goltsy köşelerin meydana rezervasyon kabartma vardır. anda Dönüşüm kabartma girintinin süreçler vardır, öncelikle RiverBeds olup. rezerv uzun karlı kışlar ve sıcak yazlar. 4 ° C - Olekminsky rezerv bir sıcaklıkta, 100-200 cm'ye kadar donmuş tabaka kalınlığı içinde bulunduğu Yaz aylarında ısı aralığı + 37 ° C ile + 40 ° C

Rezerv topraklarında Olekminsky 85 nehirleri akar. Olekma - Devlet Reserve, Lena önemli bir kolu olan önemli nehirlerinden biri. her zamanki eşsiz beyaz balık ve beyaz somon olarak, kıyıları ve kahverengi ayılar üzerinde geyik otlatma onların susuzluğunu gidermek için geliyor. Olekma nehirde bulundu mağara resimlerinde, kabul doğal anıtlar. Olekma nehir ziyaret etmiş bilim adamları ve yolcuları, su berrak ama çok karanlık olduğunu belirtti.

Amga Nehri Aldan Platosu'nun boşluklar üzerinde kaynaklanır ve kuzeye 150 km Olekminsk tabiatı için akar. Üst AMGA membalarında - tyazhelodostupny ve insan tabiatı karadan bakir.

tarih öncesi hayvanlara ait kalıntılar bulunmuştur yavaş nehir - Tuolba.

Göller Tabiatı biraz. Bunların büyük meteorolojik istasyon Dzhikimda bulunmaktadır. Bazı balıklar bulunur.

Olekminsky Rezerv iki demir cevheri yatakları vardır. Ve ayrıca keşfedilmiştir altın taşıyan alanları, kaya kristali, kuvars ve çok renkli turmalinlerin yatakları.

Vejetasyon Olekminsky rezerv

ormanlar için doğal rezerv hesabında çoğu. Ağaç türlerinin topraklarının yaklaşık% 88 işgal. Olekminsky Rezerv Güney Yakutya'nın kuzey ormanları bir kriter olarak kabul edilir. Buna ek olarak, flora ana temsilcisi Sardaana çiçek ve altın ormangülü olarak kabul edilir. Rezerv Kızıl kitapta listelenen nadir bitkiler (venüsçarığı, Calypso soğan, vb) 34 çeşit yetişir. Ve Kırmızı Yakut Kitabı, örneğin, çan addansky 65 tür.

Bataklıklar devlet doğal rezerv alanının biraz daha fazla yüzde işgal eder. Marsh bitki: çam yaramaz-turba, sfagnum, hypnum yosun, Cassandra chashechkovaya, yaban mersini, kızılcık.

Olekminsky rezerv (hayvanlar)

hayvan Kuzey Asya'nın çok tipiktir ve kahverengi bir ayı, sincap olarak memeliler fazla 40 türleri, ve kuş 180 türleri temsil edilmektedir.

Rezerv örneğin siyah ağaçkakan, tavuğu, Doğu-Sibirya türler gibi kuşların tayga türleri yayılır, sinekkapan, Kırmızı-bülbül, güney türler (ispinoz, siyah hızlı, bıldırcın). Su Dünyası balık 18 tür barındıran (grayling, keten, ve diğerleri.). Ve kurbağalar, ortak engerek ve kertenkele yaşıyor.

Elk Tabiatı ağaçsız dağlık hariç her yerde bulunur. En çekici Tuolby kaynaðını ve eski yanmış alanlarını Moose için. Yaklaşık 500 kişi vardır.

kayalık kalıntıları, çalılar ve likenler devlet rezerv güneybatı kesiminde kaydedilen misk geyiği büyük sayı.

Mançurya çok dengesiz dağıtılmış. Yaz aylarında bu hayvanlar havzalarını tercih ederim. tekerlek izlerine sırasında taşkın yukarıdaki teraslarda oluşur. rut katılmayan Hayvanlar, havzalarını bırakmazlar. alageyik sayısı 200 bireylerdir.

Mart, daha aktif Burrows nedeniyle, gıda ve tekerlek izlerine arayışı ile bağlantılıdır. küçük kemirgenler için avcılık yaparken, bu hayvanlar zaten sable bekliyorlardı uzun mesafe için nehir kıyısında kaldırılır. savaşlar hemen her zaman samur kazanır.

Bilimsel ve turistik faaliyetleri

Olekminsky rezerv olarak bilimsel ve deneysel faaliyetler oluşturdu. Bu rezervin bilimsel departmanı çalışanları gerçekleştirilir. Buna ek olarak, yer çalışanları ve diğer araştırma kurumları. Oluşmuş turist etkinliği, çeşitli yürüyüş parkurları yarattı.

Nasıl rezerv almak

Devlet Tabiat Olekminsky kendi sınırına 80 km mesafededir Kel-Kudu, köyünden ulaşılabilir. Bir köy Neryungri bir tren.

Özel olarak hazırlanan yolları üzerinde bir tur grubunun bir parçası olarak - bu güzel yerleri ziyaret optimal seçenek.

Son derece büyülü ve mistik bir görünüm biraz oluşmuş kayalar. Bunlar uzunluk ve genişlikte metre onlarca ulaşır çoğu orman, yüksek bankalara nehirden sürün. Olekminsky Reserve (makalesinde mevcut fotoğraf) ziyaret etmeye karar verir Herkes sahne prehistorik kez görmek mümkün olacak.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.