Tarım

Rhode Island - tavuk ırkı: açıklama, fotoğraflar, özellikler, yorumlar

хорошо известна я фермерам всего мира. Rhode Island - tavuk ırkı de dünya çapında Ben çiftçi bilinmektedir. basit bakım yanı sıra, bu tavuklar, yüksek verimlilik ve hastalığa karşı mükemmel direnç ile karakterize edilir. Ayrıca, bu cins tavuklar genellikle haç çeşitli kaldırmak için kullanılır.

cins Tarihçesi

ее дадим чуть ниже), выведенная в СШ А. Занимались селекцией этого кросса фермеры в середине прошлого века. Rhode Island - cins tavuklar Geçen yüzyılın ortasında kros çiftçilerin A. Nişanlı seçimi ABD'de yetiştirilen, (açıklama ona biraz sonra vermek). İlk defa bu tavuklar Rhode Island eyaletinde üremeye başladı. Dolayısıyla, aslında, ve kendi adını gitti. Bugün, böyle bir kuş alanında hemen hemen tüm çiftçilere yetiştirilen. Bu tavuklar, aslında, hatta Rhode Island Eyaleti'nin simgelerinden biri haline gelir.

эти кроссы п риняли участие в 1880 году. sergide ilk kez, bu haç n 1880 yılında rol rinyali. Yani bu cins oldukça eskidir vardır. Ama buna rağmen, onu henüz gözlenmemiştir dejenerasyon hiçbir belirti vardır. çizgi saflığı, çiftçiler yeterince dikkatli izledi.

Kararırken ise, yerel tavukları ilk Rhode Island, açık kahverengi mücadele musluklar çaprazdı. Daha sonra, yeni bir cins tekrar düzeldi. benekli Livorno ile geçmeye karar Yetiştiricileri yumurta üretimini artırdı.

Rusya'da, bu tavuklar oldukça uzun zaman getirildi. üreme çiftliklerinde ilk kez geçen yüzyılın 20'li yaşlarda başladı.

genel açıklama

Rhode Island - et ve ilişkin tavuk ırkı, üretkenliği yumurta-döşeme. ataları musluklar mücadele gibi haç görünümünü, oldukça muhteşem.

Amerikan ırkların kilit unsurları şunlardır:

  • küçük kafa;

  • uzun dikdörtgen şekilli bir arka;

  • Yaprak-kırmızı sorguç dik;

  • ortalama boyutu aşağı eğimli gaga;

  • Turuncu güçlü bacaklar.

Tüyleri glitter ile Rhode Island koyu kırmızı çapraz. Kuyrukları ve tavuk ve erkek yeşilimsi renk tonu ile siyahtır. Bu tüylerinin beyaz ve sarı renk gibi bir kusur olarak kabul edilmez. Ancak, çiftliklerde bu tavuklar oldukça nadir buldum. Her durumda, geçiş yumuşatma tavuklar Rhode Island her zaman çok kalın ve yoğundur. Bu cins yumurtacı tavuklarda kafasına beyaz bir nokta vardır.

soluk kırmızı renk ile bu melez bir sürümü de vardır. başta kümes hayvanları için yetiştirilen Bu tip.

Tavuklar Rhode Island doğurmak: Performans Özellikleri

годовалом возрасте американские несушки достигают веса примерно в 3 кг. Bir yıl olarak eski, Amerikan tavuklar yaklaşık 3 kg ağırlığındadır. yetişkin erkeklerin ağırlığı tipik olarak 3.5 kg'dır. Yumurta Rhode Island bugünün kros yarışları birçok biraz daha küçüktür. Ama onların verimlilik hala bu konuda yeterince yüksek - 180 adet sipariş. Yılda. yaklaşık 50-60 gram ağırlığında - Yumurtalar kendilerini çok büyük değildir. Kabuk onları kahverengi renk.

популярная у фермеров, что объясняется в том числе и выносливостью. çünkü dayanıklılık dahil tavuk ırkı, çiftçiler ile popüler, - Rhode Island. этой птицы составляет порядка 97 %. Genç kuşların korunması yaklaşık% 97'dir. Ergenlik tavuklar ve cockerels yaklaşık 6.5 ay yaşına.

Rhode Island: tavuk ırkları özellikleri

Haçın tüyleri, az önce bahsedilen, çok yoğundur. Bu nedenle, kış aylarında, hatta Rusya'da soğuk iklimde, ısıtılmamış bir barakada bu kuş sadece iyi hissediyor. soğuk mevsimlerde Yumurta üretimi, birçok modern ırkların ve melez aksine, pratikte azalmaz. Bu toprağa haç bu kalitede içindir ve çiftçiler tarafından değer verilmektedir.

Yetişkin tavuklar Rhode Island, bu nedenle kış soğuk değil. Ancak, ne yazık ki, yapamam, bu cins tavuklar hakkında aynı şeyleri söylüyor. Çok uzun süre fledge piliçler. Bu durumda, tüy onlar çok kalın değildir. Bu nedenle, her durumda bu türün yumurtadan yeni çıkmış civciv edemez aşırı soğumayı önlemek.

içindekiler Özellikleri

той птицы представлено на странице), разводить которую допускается как на польным, так и клеточным методом. Rhode Island - tavuk ırkları dipolü ve hücre yöntemi hem üremek için izin verilir, (sayfada gösterilen kuş e fotoğraf). Bu göz önüne alındığında, ikinci bir yöntem, bununla birlikte, daha fazla tercih edilir. Bir sonraki ahır tavuklar Rhode Island bir yürüyüşe genellikle daha yumurta taşımak için fırsat olması.

Bu kuş ahırda, korkmayan soğuk hava onun için talaş bir yatak vermelidir rağmen. Aviary kendisini izole etmek gerekir. Bu tavuklar için tünekler zeminden yaklaşık 80 cm'lik bir yüksekliğe sahiptir. tavuklar kolayca ulaşabilmesi için Nest, gizli yerlerde duvara asmak. Bu tavuklar rutubeti korkmuyoruz. Onları elbette maliyetlerini düzenlemek için Ancak, sadece ahırda havalandırma olmak.

huzurlu ve nazik Bu tavukların doğası. Bu nedenle, hemen hemen her diğer kuş iş ile bir çiftlik üzerinde tutulabilir.

Rhode Island tavuklarda Analık içgüdüsü maalesef özellikle iyi gelişmemiştir. Yumurta bu kuş, prensipte, oturabilir. Ancak, oldukça nadir bulunmaktadır. Bu nedenle, tavukların sonuca kuluçka genellikle Rhode Island doğurmak.

Nasıl beslemek için

Özel bir diyet Bu tavukları geliştirmek için gerekli değildir. Sadece hemen hemen tüm diğer kanatlı eti ve yumurta verimi yönünde gibi onları besleyin. püre ve akşam - - yine konsantre yemi Yani, sabah akşam yemeğinde tavuk mısır verecek mi. Bu menüsünde, tavuklar iyi taşıdı ve hızla kilo edilecektir. bu kuşun diyette kesif yem oranı yaklaşık 2/3 olmalıdır.

Tabii ki, yüksek kaliteli yumurta ve kümes hayvanları koruyarak sağlığını üretmek için, bir püre ön-karışım, rendelenmiş tebeşir ve tuz biraz bunun için hazırlanmıştır serpin emin olun.

Pozitif cins hakkında çiftçilerin Yorumlar

Tavuk avantajları özel hanelerin Rhode Island sahipleri kilo alımı ve yumurta üretimi açısından ilk ve en önemli nispeten yüksek verimlilik, elbette, sayılabilir. Aynı zamanda bir artı cins ve sert Rus iklimi olan tolerans kabul edilir. Buna ek olarak, birçok çiftçi bu kuş beslemek için çok basit olduğu gerçeğini söylerler. о которой положительны в том числе и потому, что, п омимо обязательных зерновых, в меню ее представителей можно включать абсолютно любую зелень (крапиву, люцерну, ботву моркови и редиса и пр.), корнеплоды и фрукты. Rhode Island - tavuk ırkları, yorumlar yüzünden n omimo zorunlu tane olmak üzere olumlu, temsilcileri menüsü kesinlikle herhangi yeşillikleri (ısırgan, yonca, havuç ve turp, vb tepelerini), Kök bitkileri ve meyveler içerebilir . отказывается эта птица и от тыквы либо кабачков. Bu kuşu ve bir kabak ya da squash gelen çöp etmeyin.

эти куры могут легко превысить. iyi bir bakım ve standart verimlilik performansı beslenme, bu tavuklar kolayca aşabilir. их зачастую достигает 220 шт. vitaminler ve bunların özel katkı yumurta üretimi kullanılarak, örneğin, çoğu kez 220 adet ulaşır. Yılda.

Aslında birçok çiftçi göre, çok lezzetli, Rhode Island yumurta yok. Özellikle iyi onlar omlet içindedir. Her durumda, sabunlu tadı olarak, birçok modern crossover yumurta gibi, onlar değil.

negatif yorum

основным минусом которой, по мнению многих фермеров, является слабый материнский инстинкт. Rhode Island - Birçok çiftçi göre tavuk ırkı, ana dezavantajı, zayıf anne içgüdüsü. в большинстве случаев приходится самостоятельно. Sürü sahipleri özel hane yenilemek özen, bu kuşu dağıtarak çoğu durumda kendi vardır. Bu durumda yapay üreme tavuklar sağkalım RI, ne yazık ki, sadece yaklaşık% 70'tir. O kuluçkaya ve tavukların diğer cinslere altında içine daha iyi değil yani bu cins yumurtacı tavuklarda o yumurtayı inanılmaktadır.

Ayrıca bu kuşun dezavantajı verimlilik açısından bazı yerli et ve yumurta melezlere hafifçe aşağı olduğu düşünülmektedir. Dolaylı olarak, bu kuşun eksiklikler içermektedir ve egzotizm bazılarıdır. Rusya'da gerçek Rhode Island alın oldukça karmaşıktır. Satışta esas safkan tavuklar daha düşük üretkenliğe sahip olan hibrit bulunur.

Cüce Rhode Island

Her zamanki kanatlı çiftliklerinde ek olarak boşanma ve bu haçın çok küçük bir versiyonu. пользующаяся популярностью у фермеров в основном за то, что она требу е т при содержании очень мало места. Mini Rhode Island - çok az alan bir içeriği vardır gerektirdiğini başlıca nedeni çiftçiler ile popüler olan tavuk ırkları. эту птицу можно в небольших вольерах. Bu kuşu Damızlık küçük muhafazaları olabilir.

достигают всего примерно в 1.5 кг, а курочки — в 1 кг. Rhode Island sadece yaklaşık 1.5 kg ulaşmak Ağırlık cüce erkek ve tavuk - 1 kg. Bu türün Yumurta üretimi yaklaşık 140 adet. Yılda. Bir kümes en Kendi yumurta oldukça küçük. Bunlar yaklaşık 40 gram ağırlığında. Ana olarak iddiasız olarak bakımın bu tür ile ilgili olarak. çiftçilerin Yorumlar Rhode aylndy çok iyi Kazanılan cüce. Tür özellikle de banliyö ev çiftliklerinde ekimi için uygun olduğuna inanılmaktadır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.