Spor ve SağlıkHokey

Hokey oyuncusu Dmitry Nabokov: biyografi, istatistik ve ilginç gerçekler

Rus hokey okulu en güçlü dünyanın biri olarak kabul edilir. Bu itibar Sovyetler Birliği'nin günlerde kazandı edildiğinde hokey güçlü "Kırmızı Makinesi" zorba ataları, NHL profesyonel hokey oyuncuları. Ama dünyada var olan siyasi durum, bizim hokey oyuncuları yabancı kulüpleri için oynamaya izin vermedi. Sovyetler Birliği'nden ilk oyuncu yabancı kulüpleri ile sözleşme imzalamak başladığında kendi kendini tecrit Bir çeşit 80'lerin çöktü. Ve doksanlı bir soluk damlama kitlesel karakterini, fırsatlar yabancı kulüplerde kariyerlerini devam aramaya içten itilen genç oyuncuların kötü durum edinilmiş kalkan. Benzer bir kaderi bizim kahraman bekliyor, Sibirya hokey oyuncusu Dmitry Nabokov yaptığı hokey kariyeri boyunca için zaman vardı ve evde ve yurtdışı ve Avrupa kulüplerinde oynarlar.

çocukluk

Nabokov Novosibirsk büyük Sibirya kenti Dmitry Viktorovich Ocak 4, 1977 doğdu. Olağan işçi sınıfı ailesi, sıradan çocukluk Sovyet genç. Okulda Yeterince Dmitry tüm Boş zaman spor yapmak harcanmıştır. Ve başlangıçta, öncelik futbol verildi. Bir süre Dmitri Nabokov bir lise futbol bölümünde derslere katıldı. Kışın, genç ve arkadaşları hokey kutusunda kayboldu. Neyse ki, Novosibirsk hokey okulu "Sibirya" 1977 doğumlu erkek çocuklar bir dizi duyurdu ve Dmitry başarıyla ortak grupta yer var, giriş testlerini geçti. Bu Nabokov Dmitri yapılan ilk hokey adımlar oldu. Hokey beri onu yaşamın bir parçası haline gelmiştir. Ve şaşılacak ...

ilk başarıları

80 yıl içinde Novosibirsk hokey ülkemizin doğu kesiminde güçlü biri olarak kabul edilirdi. Bölgesel yarışmalar hokey Novosibirsk takımı sürekli kazananlar arasında olmuştur ve pratik olarak Novosibirsk kulüp tüm umut verici gençler Rus kulüpleri lider yetiştiricilerden gelen kalem vardı. Nabokov Dmitry - hokey oyuncusu forvet olarak konuşan, onların yaş düzeyi iyi sonuçlar göstermiştir. Hatta daha sonra uzun bir süre boyunca yetenekli genç adam memleketi Novosibirsk'deki kalmayacak açıktı. Orada önemli lig kulüpleri birkaç davetiyeler vardı ve burada 1992 yılında Dmitry ülkemizin başkenti Moskova kentine taşındı.

Krylya Sovetov

Moskova'ya taşındıktan sonra, Dmitry başlangıçta bir spor yatılı okulda "Sovyetlerin Wings." Yaşamış ilk sezonu Moskova kulübüne ebeveynlerden şehir hayatı, yeni ortaklar, mesafeye darbe adaptasyon, buruşuk döndü. 17 maçta onun yeni kulübü için 1993-1994 sezonu geçirdikten sonra, Dmitry iki gol attı ve iki kez takım arkadaşlarına yardım etti.

Sonraki sezon, Dmitri Nabokov çiftlik kulübünde "Sovyetlerin Wings" takım "Sovyet Kanatlar" başladı. bu sezon bitirmek ve hangi Ama sezon boyunca, o ilk takıma döndürüldü. bir ayarlama dönemi olması, 17 yaşından içinde Dmitry ülkedeki en iyi takımlarından birinde büyük bir oyuncu haline geldi. Bu sezonda, normal sezon sonunda beşinci sırada tamamladı ve Nabokov "Sovyetler'in Kanatlar" harcanan 53 üzerinde oyunlar 19 gol attı ve 12 asist verdi.

taslak

Yukarıda belirtildiği gibi, orta-90'lar - yurt dışında yetenekli gençlerin kitlesel hareket. Üst düzeyde Başarılı sezon NHL dan hokey uzmanları tarafından gözden kaçmış gitmiş değil. Ve 1995 yazında yüksek sayıda 19 Dmitry Nabokov tarafından hazırlandı. Hokey kulübü "Şikago Kara Şahinler" bu yetenekli Evlât seçti. Ama Dmitry için ayrılmadan önce yabancı bir kulübe Moskova için bir tane daha tam sezonu tutan "Sovyetler'in Wings." Geçen sezonda ayrılmadan önce Nabokov 12 gol ve destekli 14 kez ortakları gol, 26 sayı attı.

Kuzey Amerika hokey

yapamadım dünyanın en güçlü hokey liginde ilk sezon başlangıcının içindeki Dmitriy Viktorovich Nabokov. Hemen girişte, o WHL konuşan "Regina Pats" çocuk kulübüne gönderildi. Sezon başarılıydı. Dmitri Nabokov hemen onun yeni kulübü için 55 maçta yaptığı ilk sezonunda harcama bir takım düzenli oldu. Rus hokey oyuncuları hesabına bu maçlarda yüz puan alınmıştır. Dmitri pak 41 attı ve 59 asist verdi. İlk sezonunda Nabokov seviyesi çok daha yüksek olduğunu ve NHL'de ilk uzakta değildir açıktı.

Nabokov Dmitriy Viktorovich: NHL'de istatistikleri

1997 yazında Sezon Öncesi kamp, Nabokov temel kompozisyon "Chicago Blackhawks" ile zaten geçirdi. Kontrol oyunları Nabokov sırasında onun oyun onun canlılığı Chicago koçluk personeli ikna etmeyi başardı. Ve Eylül 1997'de tarafından Dmitry zaten önemli bir oyuncu olarak kabul edildi NHL.

şampiyonluk olarak genç adam için düzenlendi? Dmitri Nabokov - kimin başlangıç mevsime zekice geliştirmiştir hokey oyuncusu. O düzenli, siteye gitti o kulüp ortakları attı ve yardım etti. Bir noktada o ciddiye sezonun en iyi yeni gelen başlığı için bir aday olarak değerlendirmiştir. atılan ilk ekip, "Chicago", NHL Dmitry 25 görünüşlerinin düzenli şampiyonasının ilk bölümünde 7 gol ve 4 kez ortakları tarafından destekli iken. Dünyada 20 yaşındaki debutant güçlü hokey ligi için büyük bir sonuç. Zaman göstermiştir Ama, her şey o kadar sorunsuz geçti. Bir noktada, Chicago kulübünün teknik kadronun Dmitri Nabokov doğru hoşnutsuzluk göstermeye başladı. eğitici göre, Dimitri kendilerine talepleri, eğitim sürecine daha serin tutum haline azalttı. Bütün bu kulüp diğer ekibinden Rus golcü oyuncu alışverişi için karar olmasına yol açtı.

"The New York Adalılar"

Bir sonraki kulüp Dmitri Nabokov New York'tan Islanders'ı başladı. Hokey uzmanlar Nabokov'un oyununda bir kuantum sıçraması bekliyoruz. Adalılar ligin lider ekipleri arasında ait değildi, bu yüzden kompozisyonda bir yer yarışma çok daha düşük oldu "Chicago". Ancak, gerçekte tamamen farklı olduğu ortaya çıktı. Dmitri frank başarısızlıkları ile iyi oyunlar dönüşümlü, oyunun en iyi niteliklerini göstermek olamazdı. New York sadece 26 maçta oynadı olması, Nabokov kez daha çiftlik kulübüne gönderildi. bir alt bölümü 1999-2000 sezonunun kalanı oynadıktan sonra, Dmitri Nabokov teklif edilen kulüp koşulları için sözleşme yenilemek için karar verir. Bu Transatlantic On Nabokov'un kariyeri bitmişti.

Rusya dön

6 Kasım 2000 ileri birçok işaretler Rus kulübü ile sözleşme şaşırttı. gençlik düzeyinde parlak bir oyun Dmitri hatırlayan birçok kulüp sözleşmeleri sunuyoruz. Sonuç olarak, Dmitri Nabokov o zaman, Togliatti "Lada" Rusya'da güçlü hokey takımlarından birinin seçti. fanlar umut verici futbolculuk kariyerini yeniden beklemek hakkına bulundu. Ancak Rus hokey oyuncusu ilk sezonu özel bir temettü getirmemiştir. Togliatti ilk takım kadrosunda bir dayanak kazanmış asla Dmitri vaka bazında bir durumda bir hokey pistinde çıktı. sezon sonunda Dmitry 13 sayı attı 29 oyun toplam geçirdi. Bizim hokey en umut verici grevci kez biri için değil en iyi göstergesi.

Anavatanına

Boş boş Togliatti bir sezon geçirdikten sonra, Dmitri birçok potansiyel işverenler korkuttu. En güçlü Rus kulüpleri ileri davet değil ve Nabokov Novokuznetskaya "Metallurg", tipik bir orta halli Rus hokey ile sözleşme imzalamak zorunda kaldı. Yarım sezon takımın liderlerinden biri haline Dmitry Novokuznetsk kulübü için oynadı. İleri giderek dünya çapında ün tahmin Nabokov, bir uzman hatırlatan şekil almaya başladı. Bu dalga ev sahibi takım, Novosibirsk "Sibirya" dan bir davet izledi. büyük hokey yol açtı kulübü, Çöp, hokey oyuncusu sırf onun için yapamadım. Ve Nabokov bir oyuncu, "Sibirya" sezon 2002/03 oldu. sezon bir hokey oyuncu için çok başarılı değildi ve onun tamamlanmasıyla, Nabokov yine kulüp değiştirmek zorunda kaldı.

Başka takım Nizhnekamsk "Neftekhimik" oldu. Ve Dmitry tekrar saldırganın yeterince düşük olduğunu bunun 17 puan toplayıp, takımın tek sezon devam ediyor. Daha iyi bir yaşam arayışı başka ve yine başka ardından kulübün yeni değişiklik olmalıdır. Yeni sezon - yeni takım, sloganı kariyeri Dmitri Nabokov Rus bölümünü düzenlendi.

"Lada", "Metallurg Novokuznetsk", "Sibirya", "Neftekhimik", "Çekiç-Kama" HC "MIA", Moskova "Dinamo", yine "Sibirya" ve son olarak, Çelyabinsk "Traktör". İşte Kuzey Amerika'dan döndükten sonra Dmitri Nabokov için oynamak zorunda kulüpleri listesidir. Sekiz yılda sekiz kulüpleri, burada kariyerinin Rus sahnede bir hokey oyuncusu kaydıdır.

spor kariyerini düşüş günü, Nabokov kez daha yabancı bir kulüp şansını denemeye. O sezon iyi takım asistanı sonunda olduğu Fin kulüp "Saipa" nedeniyle bir sezon oynadı. Ama geleneksel Nabokov gelecek sezon, yeni kulübünde Avusturya "Dornbirn" başlar. Bu kulüpte Nabokov oldu ve kariyeri oyuncunun eylemleri sona erdi.

Yani Rus hokey 90'lı yılların ortalarında en parlak temsilcilerinden biri spor kader. Nabokov'un kariyeri boyunca bir hokey oyuncusu olarak talep edilmiş, ancak tam muazzam potansiyelini mümkün değildi etmiştir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.