Gıda ve içecekYemek tarifleri

Reçete Ermeni Lavaş

Ekmek - Her ulus icat edilen bir yemektir. Ve her zaman görünüm ve tarifi damgasını empoze hayat, iklim ve tarım bulunmaktadır. Böylece, içinde Rus soba Evet maya yumuşak ve gür ekmek döner. Ama Kafkasya ve Ortadoğu halkları, fırın göçebe kabileler farklı, biz bir Tandır olarak bilinir, ancak milletten millete, adı biraz farklıdır.

Tandoor - özel olarak bir kil platformunda bahçesinde ve ısı daha uzun süre muhafaza kil kalın bir tabaka ile kaplı en ayarlanır clay brazier düzenlenmiştir. Gıda fırın boyun üzerine monte edilen bir fırın ya da ızgara, pişmiş. Ama ekmek özel bir şekilde pişirilir: fırın duvarlarına kek hamuru yapışmasını.

Bu ekmek Lavaş denir. Ne yazık ki, kelimenin kökeni kesin olarak belirlemek "pide" dilbilimciler başarısız oldu. Muhtemelen, "lav" ilk bölümü - Çince ödünç ama "kül" sonu kesinlikle Türki ve Rus "gıda" olarak çevrilmiştir. O Kafkasya'da "pide" kelimesi Türk dilinden tam geldiğine inanılır.

Aslında, pide - bu hassas kek. Bu arka planı üzerinde duruyor, böylece Ama bu farklı olabilir Ermeni Lavaş. başka herhangi bir daha ince olması. Ermeni lavaşı tarifi ince ve aşağıda verilecektir.

Tabii ki, gerçek pişirmek ev de pide ekmek evde birinin gerçek Tandır sahip olması olası değildir, çünkü mümkün değildir. Ancak, orijinaline yakın çanak, fırında veya bir tavada pişirmeye deneyebilirsiniz.

Gelecekte, tüm sahibinin tarifi Ermeni lavaş ekmeği çoğaltmak istiyor ne kadar iyi bağlıdır. Yalnızca formu yeniden ihtiyaç ve en iyi pide ekmek yapmak için nasıl anlamak istemiyorsanız, o zaman her şey çok basit olacaktır. Sadece su, un, maya ve tuz ihtiyacı vardır. Tüm malzemeyi bir değil çok sert hamur içinde yoğrulur, dışarı rulo ve sıcak bir yaklaşımla bırakmak uygun oldu. Bundan sonra, hamur küçük toplar halinde ayrılır ve çok ince tortillalara haddelenir. önceden ısıtılmış fırında bir fırın tepsisine ve yerine yerleştirilir elde edilen kek. Beş dakika sonra, tava çıkarıldı ve her iki tarafta kararmış için pide ekmek çevirmek gerekir.

kendi yolu daha iyi de bir pide açmak için çok daha kolay olacaktır, çünkü bundan pide ekmek ve kuru bir tavayı fırında yapabilirsiniz. Ve bu nemin tutulmasını hiçbir anlamda korkmak kılar. soğuk su serpin ve sıcak bırakın Bu durumda, bir süre sonra yumuşak olur, başka özellik pide kullanabilirsiniz.

Orijinal mümkün olduğunca yakın Ermeni lavaş ekmeği pişirmeyi öğrenmek istiyorsan, bazı zorluklar ortaya çıkabilir. Ve hatta tandır yokluğunda değil onuncu durumdur. Aslında orijinal tarifi Ermeni lavaşı tythmor, ekşi hamur denilen olmasıdır.

Ermenistan maya biliyorum ve eylem olduğu kadar benzer ürünlerin bunların yerine vermedi oldukça açıktır. Ilk hamur mayasını yapmak gerekir mantıklıdır. Ancak, bunun dışında pide ekmek de fırında yapabilirsiniz. Bu hamur önceki sürümden bir madde dökülmüştür. mutsun dili - Yerine tarifte maya fermente süt ürünü olarak Ermeni lavaşı Ermeni kullanımını içerir. Bu ürün, inek veya diğer hayvanların kaynatılmış süt hazırlanır. çoğu alanda alın zordur, bu nedenle prensip olarak, bu yoğurt ile değiştirilebilir.

mutsun dili bir kısım su ile karıştırılır Üç parça, tuz ekledi. Bu karışım daha sonra yavaşça ayrı bir kapta un kaplı döküldü ve hamur yoğurmak edildi. Şimdi hamur sıcak bir yerde 30 dakika boyunca bırakılmalıdır. Sonra açması daha kolay olacaktır.

Daha sonra küçük parçalar ve bunların şekli toplar halinde hamur bölün. Bu tür bir top bir cam kase, kapak çıkarıldı ve buzdolabı koymak gerekir. Bu gelecek için bir mayasıdır haline gelecektir. Kalan topları, 1 mm 'ye kadar, ince içine pastiller döndürün. Önceki tarifi aynı şekilde pastaları.

mayalı tarifi Ermeni Lavaş kullanımı ile ama sadece biraz biraz farklıdır. Kültürler Önce biraz ısı tutun, ardından tuz ile sıcak suda çözülerek gerekir. Daha teknolojisi artık is mayalanmaya hamur mayalanma sürecinde dışında farklı değil - Yarım saat ve 3-4 gerekir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.