OtomobilKamyonlar

Razdatka GAZ-69: cihazın tanımı, tamir

GAZ-69 - Sovyet teker tüm arazi aracı sürün. Bu model, 1953, 1973 için üretildi. SUV gelişimine ilk çalışması '46 yılında başladı. araba dedikleri gibi sıfırdan, geliştirildi ve orduda kullanılan ve tarımda çalışmak üzere tasarlanmıştır. GAZ-69 iki versiyonu üretildi. boyuna arkasında banklar veya tam arka koltuk ile dört kapılı bu iki kapılı gövde. GAZ-69 tasarım neredeyse bu tesiste üretilen diğer modelleri ile birleşene. Bir çerçeve gövdesi ve razdatka GAZ-69 sıfırdan oluşturulmuştur. Motor ünitesi GAZ-M20 arasından seçilmiştir. Onun kapasitesi 55 litredir. s ve bu motor ile azami hız -. / saat 90 km.

GAZ-69 - tüm tekerlekten çekiş ile tam teşekküllü bir SUV. Bu manuel şanzıman ilave olarak, araç aynı zamanda bir transfer durumda ile donatılmış olmalıdır, anlamına gelir. Bu eksenler için motoru tork dağıtımı için tasarlanmıştır. Kötü yollarda sürüş Ayrıca, aktarma durumu nedeniyle tork artar. arazi araçları çoğu taraftar olarak düzenlenmiş razdatka GAZ-69 çok ilginç. Yaşına rağmen yerli makinalar aktif alınıp satılan çeşitli sürücüler tarafından restore edilmiş ve korunur. GAZ-69 Unsurları diğer arabalara monte edilmiştir. Birçok cihazda ilgilenen yanı farklı agrega bakım ve onarımı gibi olmasının nedeni budur.

Açıklama dağıtım kutusu GAZ-69

manuel şanzıman için bu üniteyi ayarlayın. bir ara kardan mili üzerinden ana iletim bağlı mekanizması. Transfer kutusu arka ve ön akslara torku aktarmak için bu arabanın içinde. Ayrıca razdatka GAZ-69 vitesli donatılmıştır. Bu büyük ölçüde tekerlekler üzerinde çekişi artırmak sağlar. Çeşitli modifikasyonlar SUV, yani GAZ-69A aynı transfer kutusu sağladığı ilginçtir. Aynı mekanizma, M-72 donatılmıştır. Doğal olarak, hafif bir fark hala var. O yanı sıra plakalar şeklinde ilkbaharda, kutunun modlarını değiştirmek için izin kollarında olduğunu. Son kolları arasına monte. manuel şanzıman farklı olarak, aktarım kutu mekanizması iki hızları vardır. Bu operasyon transferi senkromeç ve bir devir sayısı azaltma. Yani razdatka GAZ-69 yeteneğine sahiptir? operasyonel dişli vites oranı 1.15 olan ve sayı 2.78 azaltmaktadır. Ayrıca özellikleri arasında sen dişlilerin tasarımını seçebilirsiniz. diğer elemanlar ile sürekli bağlantıda olanlar helisel dişli ile yapılır. Sürüş Bu özellik önemli ölçüde gürültüyü azaltır.

Razdatka GAZ-69: ünite

Transfer kutusu tek parça yapılır. Üst kısımdaki kolay kurulum için özel bir kapak var. Bu özel damgalı kapağı kapatır. kutunun kendisi taşıyıcı çapraz elemanı üzerine monte edilir. Sabitleme dört noktada yürütülür. Bir lastik elemanları - Düğüm yastık takılır.

tahrik mili

Bu bilyeler üzerine monte edilmiştir. Burada O ikisi. Bu yatakların tamir kolaylık sağlamak için vites değiştirme ikincil mil olanlarla uyumlu hale getirilmektedir. Pinyon razdatki GAZ-69 yuvalarına yüklü ve bir flanş ile sabitlenir.

transmisyon mili

Bu şaft bir transfer vaka dişlileri ile donatılmıştır. ara parça iki özdeş koni tipi makaralı yataklar ile döndürülür. rulman ve dişli iç halkaları, fındık ile sabitlenir.

tahrik şaftı

Bu iki konik makaralı yataklar üzerine monte edilir. Bağlantı için sorumlu bir dişli - mil yuvaları üzerinde arka aksın ve transferler sayısını düşürmek. Nasıl çalışır? anahtarlama kolu, boşa alınmış pozisyonunda olduğu zaman, dişli köle serbestçe döner. milin arka kısmında bir hız göstergesi için bir sürücü olarak hizmet sürate sahip. yarıklarının içine şaft hamle cephesinde ön aks bağlantısı için sorumlu debriyaj. Ön aks tahrik elemanı iki mesnet üzerine monte edilir. Ön desteği - çift sıralı eğik bilyalı rulman. İkinci destek olarak özel bir bronz burcu vardır. Bu tahrik mili üzerine deliğe basılır.

yüklü üç flanş contaları boyunlarında. Bunlar birbirine denk olan ve manuel şanzıman çıkış mili vardır sahip olduğu gerçeği ile birleştirilmiştir.

Havalandırma, yağ keçeleri

mahfaza özel nefes anahtarlama çubuğu monte edilir. Kutunun içinde oluşturulabilir aşırı basıncı önlemek için gereklidir. sürücüde ve ön aksın bir tahrik mili üzerinde mühürler önce özel maslootgonnye oluk vardır. Bunlar kapağın vücutta kesilir. Cihaz bir yağ damıtıldı - bir hız lider dişli sürücüde özel sarmal dişler.

Nasıl bir kutu yönetmek için

transfer durumda anahtarlama modlarının işlem anahtarlama çubuğu kapağı içine monte edilmektedir iki kol tarafından gerçekleştirilir. Bu kapak karterden ön ucuna sabitlenmiştir. sağa Kol, etkinleştirmek veya arka aksı devre dışı bırakmak ve satır aşağı çevirmek için tasarlanmıştır. nötr pozisyon, redüksiyon dişli (ön pozisyonda etkindir) ve arka aks bağlantısı - O bir üç pozisyon olduğunu. sola Kol, ön aks bağlamak için tasarlanmıştır. sap iki konumu vardır. Ön dingil kapatılır. Kol arka pozisyonda değilse - açılır.

Tertibat Bu düğme mekanizması

Mekanizma ön kapağa monte edilmiştir. Bu çatal kaydırmaya vidalar vasıtasıyla sabitlenir iki çubuk temsil eder. Çubukları hareket koluna bağlı hareket ederler. Onların uçları çubukların oluklar girer. mekanizma, yaylar ve topları oluşur kelepçeler ile donatılmıştır. Bu boncuklar çubuklar oyuklarına dahil edilmiştir. gres stokları yuvalardan akmaması yanı sıra keçe ve kauçuk ile donatılmış kir ve toz mühür girişini önlemek için. Ayrıca, mekanizma özel bir kilitleme cihazı bulunmaktadır. Arabanın GAZ-69 kutu razdatka ön aks veya daha düşük bir vitese off faaliyet daha düşük bir vitese dahil olasılığını dışlamak için tasarlanmıştır. Kilit prensibi basittir. daha az çubuklar üzerinde deliklerin toplam derinliğinden pistonların uç kısımları arasında boşluklar. Buna ek olarak, blokaj sistemi olası aşırı gelen pervane milini ve arka aks korur.

Servis aktarma durumu

Razdatka GAZ-69 - bu güvenilir bir cihazdır. Üreticiler uzun ömürlü ve hala düzgün çalıştığından bile bugün mekanizması içine koydu. Ama bütün bu sadece doğru bakımı ile mümkündür. Hep Karterde uygun yağ seviyesini sağlamalıdır. Ayrıca yağın periyodik değiştirilmelidir. Ayrıca, zaman içinde giderilir ve bunları düzeltmek için olmalıdır. yağ seviyesi için olduğu gibi, bu dolum açıklığının kenarında olmalıdır. Davranış sıvı replasman her 6000 kilometre önerilir. mevsimleri değiştirirken de petrol göçünü gerçekleştirmelidir.

Nefes durumunu kontrol etmek önerilir - Gerekirse, bu kir ve tozdan temizlenmelidir. Periyodik olarak bütün fındık ve flanş montaj kardan sahip olanlar, özellikle de ne kadar sıkı görünüyor. Hatta hafif bir gevşeme izin verilmez. Yağ sızıntısı keşfedildi, sonra vites çubuğunun üzerindeki somunları sokun. atık yağ ısı şeklinde krank karterine boşaltılır. Başka bir durumda, tam kaldırma çalışmaz. Periyodik olarak, bir yağ değişikliği gaz motoru ile vücut yıkamak için gereklidir. Düzenli ve doğru olarak kutuyu hizmet veriyorsanız, onarım razdatki GAZ-69 gerekli değildir. iletim buzz başladı ise, onarım dişli yıpranmış çiftinin yerine geçer. Bugün bile, satışı bu araba için parçalarıdır.

Sonuç

Piyasada ithal otomobillerin çok sayıda grubu, retrotehniki severler kazanmak ve GAZ-69 gibi araçlar geri yükleyin. Bu sadece ilginç hobi değildir. Tek sorun - yedek parçalar bulmaktır. Neyse ki, bir çok şey, örneğin tüm araba GAZ-69 razdatka, satışa sunulmuştur. fiyatı 5-10 bin civarındadır. iyi çalışır durumda birçok bölümü vardır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.