SağlıkMüstahzarlar

"Pyramidon" - bu nedir? Uygulamanın özellikleri

Zaman ve tıpta ilerlemesiyle birlikte, pek çok ilacın etkisiz veya tehlikeli kabul. Geçen yüzyılda Yüksek popülerlik "pyramidon" hap vardı. Ama şimdi hepsi unutmuş. Herkes böyle bir çare var mı bilir. Birçok kişi Bulgakov'la kitaplarından bu ilaç hakkında unutmayın. Bugünün makale hakkında söyleyecektir "baş ağrısı tablet." Ne var - Üzerinde öğrenirler.

İlacın Açıklaması

Birçok tüketici genellikle ilaç "pyramidon" hakkında doktorlara sorun. öyle Ya yanlışlıkla ilaç narkotik ilaç olduğunu düşünerek, bilmiyordum. Gerçekten mi? İlacın Aktif bileşen aminophenazone edildi. "Amidopirina" - Muhtemelen, birisi "pyramidon" (tıp) genellikle Rus eşdeğer değiştirilir olduğunu hatırlayacaktır. İlaç "fenazon" eylem ile karşılaştırılabilir.

tabletlerde ilacı üretildi. Onlar bir doktor randevusuz satılmaktadır. Pek çok doktor da çocuk olmak üzere hastalara emretmedik. Eğer 50-60'larda doğmuş, muhtemelen hatırlamak, ebeveynler soğuk algınlığı için bu ilacı önerdi. Sadece bir süre sonra, uzmanlar "sihirli" hap tehlikesini anlamış.

"Pyramidon" - bu nedir? öykü

aktif madde Alman kimyager tarafından 1890 yılında oluşturuldu. Deneyler sırasında, bilim adamı molekül antipirin keşfetti. Bu bileşen, bir analjesik ve antipiretik etki uygulamak mümkün oldu. O zamandan beri, ilaç "pyramidon" (ne - Bildiğiniz) inanılmaz miktarlarda üreten olmuştur. Onun kitlesel ağrı ve sıcaklık ile tüketilen. İlaç etkin bir soğuk algınlığı belirtileri ile baş ve nörolojik rahatsızlıkları ortadan kaldırır etmek.

Her bir evin, mevcut "pyramidon" ya da "Amidopyrine" anlamına gelir. Sadece üretici tarafından bu iki ilacın arasındaki fark. ilaç geri kalanı aynıydı ve analoglandır. Nedeniyle yaratılmasına, üretici popülerlik ve zenginlik kazanmıştır. Neredeyse bir yüzyıl: Ben uzun süre ilaç kullandım. Onlar sadece 1970'lerde bunu yasakladı. O zamandan beri, ve "sihirli" hap zararlı etkilerini tespit edilmiştir.

Bir ilacın kullanımı

Bildiğiniz gibi, çoğu zaman tıbbi hazırlık "pyramidon" uygulanır. Kullanım talimatları çok kötü nitelendirildi. Bu ilaç belirgin analjezik etkiye sahip olduğunu biliniyordu. Hastanın uygulama çok daha iyi hissetti sonra. Ama bize bu aldatıcı etkisi olduğunu hatırlayalım. İlaç de ateş elimine edilir. Bu yüksek sıcaklıkta çocuklara izin verildi.

Tabletler kaslarda hastanın durumunu kaldırıldı ısıyı, ağrı kolaylaştırır. birçok hastalığın tedavisi "pyramidon" ile birlikte seslendirdi. ilacın dozaj alımı genellikle bir tablettir. hap aktif bileşenin çeyrek gram içerir unutmayın. gerektiği gibi ilaçları alın, ama hiçbir özel kısıtlama vardı.

kullanmanın sonucu

ilaç etkin ve popüler, ama sadece belli bir zamana kadar oldu. tıbbın gelişimi onun aktif kullanımda sırasında sıradan bir kan testi her hastanın yapmasına izin verilmez. Bu nedenle, tabletlerin bile uzun kullanım yasak değildir: doktorlar gerçek etkisi hakkında bilmiyordum.

Daha sonra ilaç bir saatli bomba olduğunu ortaya çıktı. İlacın kullanımı size iyi hissettiren, ama aynı zamanda kandaki lökosit sayısını azaltır. "Pyramidon" fonların düzenli alımı bağışıklık etkisinin gelişmesine katkıda bulunmuştur. Biri tedavi ve diğer sakat olduğu ortaya çıktı. Hastalar çoğu zaman, viral ve bakteriyel hastalıklara maruz. Ve sülfonamidlerin tedavi ve şiddetli cilt alerjileri görünür yapar. Ama kimse bu uzun süreli kullanımı sonucu olduğunu düşünebilirim "baş ağrısı tablet."

ebeveynlerin ısrarı sıklıkla aracı aldı O çocuklar, kemik iliği hastalıkları, çeşitli var. Bu ilaçlar aktif ona vuruldu. Bazı durumlarda, bir uyuşturucu ve ölüm nedeni haline gelmez. Ancak, yine, hiç kimse bile düşünemedim ...

Sonuç olarak

maddesinde itibaren, uyuşturucu "pyramidon" öğrendik. Bu haplar uzun birçok ülkede yasaklandı. Ama anneannemin ilaç dolaplarında iyi bir arama, ölümcül bir ilacın kalıntılarını buldular edilebilirse. imkansız, tabii ki, bu tür hapları. Bu çok tehlikeli olabilir. Buna ek olarak, ilaç onlarca yıl gecikmiş olduğunu. Bunlar eski ilaçlar bir antika olarak artık popüler, ama artık.

Bildiğiniz gibi, imkansız "pyramidon" tedavi edilecek. Dahası, herhangi bir ilacın kullanımından önce ilk talimatları incelemek gerekir. Muhtemelen uyuşturucu şimdi çalışan ve güvenli olarak kabul edilir Yakın gelecekte, içinde yasaklanacak. Dikkatli olun ve hasta alamadım!

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.