SağlıkMüstahzarlar

Vazokonstriktör burun damlaları: dikkatli bir şekilde kullanın

rinit (soğuk algınlığı, grip, neden olan çok sayıda hastalık vardır rinit, alerjik reaksiyonlar). ortak tedaviler arasında burun damlası kullanmak tahsis edilir. Eğer vazokonstriktör burun damlaları uygulamadan başlamadan önce Ancak, hastalığın nedenini belirlemek gerekir bir doktora danışmalısınız.

Çocuğun vücudunun ile ilgili olarak, bir dikkatle meseleye yaklaşmak gerekiyor. Soğuk algınlığının sebebi adildir toz veya deniz tuzu çözeltisinin veya yardımı ile ortadan kaldırılabilir diğer mikroskobik maddelerin neden olduğu kirlenmenin emzik mümkündür tuzlu, hatta evde yapılabilir. Bunun için, soğuk kaynamış su 1 litre bir çay kaşığı tuz çözmek için gereklidir. Eğer aşırıya kaçmak, o, bebeğe zarar aşırı kurutulmuş mukozası çözümü çünkü olacaktır.

en nasıl tanımlayalım burun içinde damla vazokonstriktör ve bunların kullanımı hala neden haklı. onlar burun mukozasında biniyor, kan damarlarının ani kasılmasına neden olması. Bu hava akışını bloke nefes engel ödem, kaldırılmasını oluşur sırasında. Ayrıca mukus kadar hızlı değildir ve zaten kalın bir tutarlılık vardır üretir. Sonuç olarak, nefes almada bir rahatlama var.

Daha sık burun için dekonjestanlar ksilometazolin bazında yapılır daha. Bu ilaçların "Galazolin", "Dlyanos" ve "Rinonorm" ve "Xymelin" dir. Bu ilaçlar çocuğun astar zarar etmemek için, yaş sonra on sekiz ay kullanılabilen spreyleri şeklinde bulunabilir. Bu hazırlama formunun avantajları arasında tam dozaj, ekonomik kullanımı ve düşük yan etkileridir.

üzerinde etki eden bir başka aracı burun oluşturulabilir vazokonstriktör oksimetazolin olan düşer. Bu ilaçlar "Nazivin", "Nazol", "Nazol Gelişmiş" ve "Fervex sprey".

7 gün - Her birimiz vazopresörlerin kullanımı daha uzun 3 sürmesi gerektiğini hatırlamalıyız. Bir kural olarak, zaman zaman kullanılan bu damlalar halinde, yan etkilere yol açmaz. düzenli ve uzun bir süre uygulandığında bu tür gözlemlenir. Kan damarları dolayısıyla damlacık bağımlı hale gelir ve gerçeği ödem sabit doğmasına yol açmaktadır rahat bir durumda, içindedir. neredeyse sürekli burun vazokonstriktör kullanımını damla Ama eğer, gemiler sadece cevap ve hiç yorulmaya başarısız. Bazen hatta ödemli durumu kazanmak geliştirir.

bağımlılığı yanı sıra, bu damla diğer yan etkilere neden olabilir. İnsan kronik rinit ise gıda onun inceltme ve kırılganlık gemilere yol açar burun mukozası, bozabilir. Bunlar herhangi bir yaralanma veya fiziksel çabaya zarar görebilir. Sonuç olarak, sık burun kanamaları vardır. İlacın aşırı dozda varsa, hastalar var kalp çarpıntısı, aritmi, artmış kan basıncı, hem de uyku problemleri ve depresif sendromlar. Tüm unutmayın vazokonstrüktif damla kesinlikle glokom ve atrofik rinit kullanmak yasaktır. hekim ile görüştükten sonra bu fonlar kalp, tiroid hastalığı ve hipertansiyon bozukluklarında kullanılabilir.

Alerji gelince, burun damlaları sık tedavi etmek reçete vardır. Ancak, alerji uzmanına zorunlu sürecini gerektirir. Aslında alerji burunda damla alerji nedenleri ayarlanabilir, çünkü bir doktor tayin edilmelidir. Ama bütün ilaçlar aktivite farklı bir spektrum var.

Her durumda, bu tür tedavi yöntemleri yalnızca bir uzman danıştıktan sonra seçilmelidir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.