FormasyonBilim

İnsanın Biyolojik doğası ne için onun ihtiyacı kaynaklanmaktadır? Faktörler ve insan ihtiyaçlarının oluşum nedenleri

Bir kişinin hayatı - bu olaylar, farklı eylem kümesi bir uçucu dizisidir. Her vücut normale aktiviteyi korumak için, yiyecek, su ve hava ihtiyacını hisseder ve ihtiyaçlarına bir bütün hiyerarşisinin insan niteliği için, biz ele alacağız hangi.

Biyolojik insanın doğası. ihtiyaçları örnekleri onların sınıflandırılması

Birincil referans, sosyal ve duygusal ihtiyaçlar: ömrü boyunca insanlarda var tüm gereksinimler, üç ana gruba ayrılabilir.

Adam böyle devam hayvanlar alemi hem de primatlarda, böcekler, balıklar aittir ve. D. O yiyecek ve su bu organizmaların tüm birincil ihtiyaçları aynıdır olması şaşırtıcı değildir. İnsan sosyal ihtiyaçlar ve bazı sömürge hayvanların bir benzetme yapmak da mümkündür, ama dikkatli olmak zorunda: tümü, insan beyninin karıncaların veya arıların beyninde çok farklıdır sonra.

Böylece, insanın biyolojik özü toplumda yiyecek ve su, sosyal statü ve kabul için ihtiyaç nedeniyle, duygusal arka planını geçiciliktir. Bu üç sütun homo sapiens ihtiyaçlarına temelini oluşturur ve bunların bazıları diğer varlığı hakkında bilmeden günden güne hissedebilirsiniz, daha yüksek bir seviyeye ihtiyacı yok az önemlidir.

Birincil insani ihtiyaçlar

İnsanın Biyolojik doğası sadece birkaç değişiklik ve eklemelerle, yaban hayatı, primatların yakın akrabaya tarafından bize verilen temel ihtiyaçları için ihtiyaç kaynaklanmaktadır. Burada, hiçbir insanın birincil ihtiyaçlar listesi aşağıdadır:

  1. Gıda, temiz, tat duyumlarını uygun.
  2. Normal içme suyu, hoş bir tadı.
  3. hayatın riski yoktur.
  4. Uyku ve eksiksiz istirahat.
  5. bir hava elverişli bir terkip.
  6. Üreme Cinsel ihtiyaçlar.
  7. sağlık durumları ile ilişkili hastalıklar ve diğer rahatsızlık ortadan kaldırılması.
  8. Mekansal konfor (literal anlamda özel alan).
  9. Doğal konfor (ekolojik çevre).
  10. Çalışma ve hareketlilik.

duygusal arka planını değiştirmek için İnsan ihtiyaç

İnsanın Biyolojik doğa duyguların tezahürü için onun ihtiyacı kaynaklanmaktadır. Her birey var olmaya değil, aynı zamanda bir toplumda yaşamak istiyor. İnsanlarda meydana duyguların Herhangi belirtileri, ortak bir ihtiyaç vardır ve doğal doğasında var. Bu sevinç ve hayal kırıklığı, sevgi ve kıskançlık ve kin ve empati anları kapsar.

Genel olarak, (olumlu ve olumsuz) duygusal arka planda herhangi bir değişiklik normal bir ortalama kişi yaşamak imkansızdır onsuz hayatımızın bir parçasıdır. Tabii ki, az ya da çok hassas insanları serbest bırakmak, ancak er ya da geç duyguların ihtiyacını hissetmeye başlayacaktır.

sosyal ihtiyaçlar

Adam - sosyal bir varlıktır. Toplumumuz bireysel kabul ve anlaşılmak istediği bir karmaşık hiyerarşik sistem üzerinden inşa edilmiştir.

İnsanın Biyolojik doğası genel tanınmasına ilişkin ihtiyaç kaynaklanmaktadır. Ve mutlaka evrenin merkezi, dikkat ve referans merkezi olmamalıdır. Olduğu toplumda kabul edilmesi önemlidir: vb iş, okul, üniversite, arkadaş grubu, akrabalar, ...

Ayrıca biyolojik ihtiyaçların tatmini yakından toplumda insan faaliyetleri ile ilgilidir. O, toplumda bir niş işgal yetenekli ve faydalı olmalıdır. Tabii ki, XXI yüzyılın işi genellikle hareketsiz yaşam tarzı ile ilişkili, ama insanlar hala çalışmaya kararlı ve fakat sıradan toplumsal ihtiyaçların, çünkü vicdan değil.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.