SeyahatYol tarifi

Kirov konumlar: anıtlar, kiliseler, müzeler, bahçeler ve parklar. Nerede Kirov dinlenmek gitmek için

Bir şekilde, sadece yurt dışında, ilginç bir şey görmek için bu olabilir inanılmaktadır. Bu arada, Rusya'daki manzaraları ile etkilemek mümkün birçok şehir vardır. Bunlardan biri - bu Kirov olduğunu. O Vyatka denilen nehir üzerinde bulunan, bölgenin idari merkezidir. yaklaşık yarım milyon insanın şehrinde. Kirov konumlar sizi şaşırtacak. çok değil de, görmek ve nerede ziyaret etmek ne, hala var.

şehir anıtlar

Gezi Kirov sayıda anıtı sundu. Eğer A. Green çalışmalarına aşina iseniz, kesinlikle Eponymous öykü yazarın kahramanı onuruna kurulan heykel "Dalgalar üzerine Running", görmelisiniz. Bu küçük bir gölet bulunmaktadır. Taş işleri Urallardan getirildi. Bir anıt valinin fondan para ile ödendi. O kadar aşırı hava olayları o korkutucu, niteliksel olarak yapılır. Buna ek olarak, bir sonraki heykel yerleştirilen dinleme kameralara vandalizm karşı korumak için.

daha özgün eserler Kirov vardır. Örneğin, tüm ziyaretçiler ilgi heykel "Aile" taşımaktadır. Şehir o şirket "Megafon" verdi. Açılan onun şenlikli ve eğlenceli. Ve bir düğün kutluyor çiftin ilk gün, iyi bir gelenek kökenli - eğreti bir bankta oturarak, bir dilek tut. Şimdi, bu yüzden Kirov gelen tüm turistleri yapmak.

mimari anıtlar

Kirov anıtlar sadece orijinal çağdaş kompozisyonlar vardır. Dikkat örneği, ev AY için, ödenmesi gereken Levitsky, bir taşra doktor. İngiltere, Hollanda ve Baltık ülkelerinde görülebilir benzer Cottage mimarisi.

Mimari anıtlar Kirov - Meclisi'nin eski katip ve sayısız binaların yapı klasik tarzda başladığını, imparatorluk tarzı. Ve Dram Tiyatrosu'nun yanında yer almaktadır İstek Ağacı. Bu bileşim benzersizdir. Birkaç yüzyıl önce, ünlü İpek Yolu için şehrin içinden. Ve Lyangusovy tüccarlar bunu ilaçların üretimi için, ülke ipek, deri, kürk bu güzergah üzerinde ot Çin'i yürütmek için izin Peter aldı. Bu sitede, bir zamanlar sözde karavanlar ve set İstek Ağacı üzerindedir. Yedi gün boyunca bu için zemin hazırlamıştır. Ve ağacın altında yerel halkın istekleri bir kutudur, yerel bir radyo istasyonuna gönderildi. Bu bir anıt vatandaşlarının isteklerini duruyor anlamıyla. Beton yapılmıştır. Sihirbazı büyük kulak üzerinde oyulmuş bir anıt oluşturmak için. Onun içinde, herkes gelip hayallerini ve arzularını fısılayabilir oldu.

Kirov Park

Eğer Kirov, görülmeye değer ve parkları ile temsil edilenler manzaraları tanımak istiyorsanız. Aralarında Baş - Kirov. Bu merkezinde yer almaktadır. Park 70 'oluşturulacak başladı. Bu, yolları ile harika bir yerdir şelaleleri, çayırlar, yaprak döken ve hızlı bir şekilde sakinleri tercih vardı iğne yapraklı ağaçlar havuzlar. Bir süre sonra ortaya çıktı ve konumlar. Ve şimdi şehrin ana eğlence merkezidir. İşte binlerce kişiyi gelir. Burada bir oyun ve tekne istasyonu ve güzel bir çeşme vardır.

Sayısız şehir parkları

Diğer parklar Kirov vardır. Bunlardan biri Pionerler yakınında yer alır. sakinleri arasında popüler olan ve Gagarin adını Zafer Parkı. Kentin bu yeşil alanlar, yürüyüş için idealdir. Kochurovsky Parkı ve Alexander Bahçesi de kesinlikle ziyaret etmelisiniz. Eğer tüm sorunlardan kaçabilir Bu sessiz bir yer. Kirov Parkı, ziyaret etmelisiniz kentte geldi sahip.

botanik bahçesi

Dikkate değer bahçeleri ve Kirov. ikiye onlar. İlk - Botanik Bahçesi. Tarihçesi 1912 yılında başladı ve onun Istomin Alexey kurdu. Bu adam doğanın çok düşkündü, emekli albay oldu. arsa satın olması, o son zamanlarda onun yüzüncü kutladı Bahçe, kurdu. yer iyileştirilmesi gibi, yeni bitkiler ekilir. Bahçe hızla kentin en ilginç yerlerden biri haline gelmiştir. Ancak, sıradan insanların tüm bu güzelliği göremiyordu. Alexey Istomin bahçe sadece kendi aile üyeleri için açıldı. Paylaşılan erişim sadece 1917'den sonra izin verilir. kenti ziyaret, buraya gelmek için emin olun. Eğer Botanik Bahçesi'ne görmüyorsanız Turistik Kirov, değil tamamen do açılacaktır.

Alexander bahçe

Başka ilginç bir yer var şehirde. Yukarıda bahsedilen Alexander Bahçesi kentin en eski parkıdır. Her şeyden önce, 1825 yılında geri kuruldu. Seçilen yerde üvez, kiraz, huş, ıhlamur dikilmiştir. Ve nesnenin çevresine daha sonra inşa çeşitli mimari yapılar yerleştirilir. Açılış on yıl kuruluşundan sonra gerçekleşti. Şu anda, Alexander Bahçesi klasisizminin dönemine ait park peyzaj tasarımının bir ürünün bir örnektir.

tiyatro müdavimleri için Joy

Birçok sermaye bırakarak kendilerini kültürel hayattan kesilecek düşünün. Ama bu yanlış. Tiyatro Kirov veya onların tek temsilcisi ziyade, tamamen sanat peşinde vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamak. Kirov Drama Tiyatrosu 1877 yılında tekrar kuruldu. yapı ahşaptan yapılmış. zamanda tiyatronun ana faaliyeti - dans partileri, tutuyor , topları, balolar konserler sanatçılar ziyaret. Onun geçmişi iniş ve çıkışlarla dolu, ama o bu başyapıtlarından çok gösterdi. Tiyatroda Chaliapin Padarin, Plevitskaya ve diğer büyük sanatçılar vardı. 1935 yılında yeni bir bina dik bir karar vardı. Proje kısa sürede hazırlanır. Ve 1939 yılında, tiyatro vatandaşlara yeni bir performans gösterdi yenilenmiş.

Trifonov manastır: başlangıcı

Manastırlar Kirov inanılmaz ensemble sundu. Orada bu şehirde, ne görmek. Sadece ziyaret etmek ve topluluk Trifonov manastırı görmek zorunda. Bu 18-19 yüzyıl mimarisinin bir anıtıdır. ensemble birkaç yüzyıl tarafından tamamlanmaktadır. Böylece, Meryem'in Göğe Kabulü Katedrali 1968 yılında yaptırılmıştır. Üç yıl önce, Nikolskaya Kapısı Kilisesi vardı. 18. yüzyıl Müjde, Üç papazların Odası öncesinde Kilisesi inşa edildi boyunca. Bu ve çan kulesi, kardeşçe vücut hücrelerini, bir bira fabrikası ve bir köşe kulesi oluşturuldu.

Manastırın yapımında Yeri Korkunç Çar İvan emriyle verildi. Ve bir kez eski şehir mezarlığı oldu yapı oluşturmaya başlayın. Tryphon ilk başkeşişi oldu, o ereksiyon yapan edildi. İlk binalar sakinleri bağışları sayesinde mümkün bulundu. Manastır başlangıçta küçük bir konut, ama güzel bir ahşap topluluğuna dönüştü. Bu 4 tapınağı, çan kulesi, kilise dahil. Zamanla, yapı taşı olmaya başladı. Ve yeni eski yerinde inşa ediliyor.

Manastırın bugün gelişimi

20. yüzyılın başlarında, manastır muhteşem görünüyordu. Bu ahududu, ıhlamur, kuş üzümü, çiçek yataklı eski bir bahçe ile çevrili idi. katma gazebo Boyama, demir kaldırım, köprüler, asfalt pist, yüzme havuzu, şapel, gölet, bakımlı mezarlık attı. hayatında Trifon 150'den fazla kitap topladı. Onlar da manastırın zengin kütüphanesinden zemini oldu. Biraz sonra müze ve kilise hazineleri vardır kuruldu. Bu arada, ilk başrahip gücü Varsayım Katedrali gömüldü. Nedeniyle binanın 20. yüzyıl kısmının ortasında düşmanlıkların kayboldu. Ve 1980 yılında kendi başından restorasyonu.

tarihin severler için Müzesi

Kirov konumlar tarih meraklıları ilgi olacaktır. Özellikle, bu müze bulunmaktadır. Şehirde Bu kurumlar çok. Kirov, aynı zamanda Rusya'nın tamamının sadece eski bir tanesi bölgesel bir müzedir. PV girişimiyle sayesinde Alabina (devlet ve halk figürü), 1866 yılında kuruldu. o 250 binden fazla sergiler, çünkü müzenin koleksiyonu, binlerce turist çekti. Bu müze - Numismatlar için cennet. İşte onlar farklı dönemlere ait yaklaşık 45 bin orijinal paralar görmek mümkün olacak. Yaklaşık 40 bin sergiler içeren yazılı kaynaklar koleksiyonu. Nadir eserler içeren alçı heykeller ve bilim koleksiyonu da vardır. Müzeler Kirov neredeyse tüm Bölgesel Çalışmalar parçasıdır. Farklı koleksiyonları görmek ziyaretçileri sunuyoruz sekiz sergi bölümleri vardır.

Spotlight bölümler Kirov bölgesel müze

  1. Bu olay müzenin 140 yıllık yılını doldururken, ana bina olarak son zamanlarda açıldı. Bölgesel öneme sahip anıt olarak kabul edilmektedir. ulusal tarih özeliklerine göre adanmış bir sergi yok, halk evi bir resim koleksiyonu görebilirsiniz. Ana binada sürekli değişen sergiler çeşitli düzenlenmektedir.
  2. IDP "Diorama" - oldukça eski bir müze sitesi. O 1977 yılında açıldı. nesnenin temeli - "Vyatka 1917" başlıklı bir resim. İşte her zaman sergiler, aktif ziyaretçi ile işin çeşitli formları kullanılır. Bu müzeden çıkan herkes Vyatka bölgenin kültür ve gelenekleri ile daha yakın tanıma.
  3. MVK "Doğa" neredeyse 15 yıl önce açıldı. İlk olarak, yeryüzünün yaşayan geçmişle ilgili bir sergi var sergilendi ve sonra - Ice Age anlatır. Aradığınız sergiyi görebilirsiniz kompleksinin açılışından sonra bir yıl "Vyatka ormanı." Bu müze yeşil bir alanda yer almaktadır, özellikle çocuklar arasında, halk ile popüler.
  4. Müze "Vyatskaya Meraklısına." Şimdi bölgesel öneme sahip tarihine bir anıtıdır. Ziyaretçiler burada ev aydınlatma ürünleri, koleksiyonu görebilirsiniz toprak vb ve porselen, saatler ve.
  5. "Vyatskie halk sanat ve zanaat" - bu zaman 18. yüzyılın sivil mimarisine ait ilk taş yapılardan biri de kabul edildi binada Sovyetler Birliği döneminde bile açık olan bir müzedir. Sergiler, burada sergilenen, eyalette, Vyatka'da halk sanat ve zanaat geliştirmek konusunda konuşun. Ziyaretçi kap öğeleri, ahşap ve görebileceğiniz kil oyuncak, vb dantel ve.
  6. Şehirde Askeri Glory Müzesi geçenlerde açıldı. Ama inşaat 2009 yılında başladı. fuar ona Anavatan savaş alanlarında düşman ile savaşan Çeçenistan, Afganistan savaşmış herkesi, adamıştır.
  7. Orada şehir ve edebiyat müzesi. Bunlar İskender'in hayatı ve çalışmaları tarihini keşfedebilir Greene ME, Saltıkov-Shchedrin.

Diğer ilgi çekici Kirov

Eğer Kirov için eğlence misafirler nasıl düzenleneceğine konuda endişeleriniz varsa, cevap her zaman vardır. Yukarıdaki konumlar biri katılabilir. kukla tiyatrosu, Kirov planetaryum, sirk, sinema, kütüphane gitmek için: Başka seçenek vardır.

yerel sinemalar

sinemalar Hakkında Kirov ayrı konuşmaktır. Onların ziyareti gençler için çok önemlidir. Yerel sinema salonları yerli üretimin hem film ve kasetleri izlemek için. yeterince yüksek kalitede bu kurumların modern şekilde döşenmiş olduğu fazlası. Bu aynı zamanda tiyatro "Globe" ve "Kinomax" ve "Değiştir" ve "Kolezyum" için de geçerlidir.

eğlence fanlar

Buna ek olarak, gençler sıklıkla kulüpleri ve restoranlar için müzeler veya tiyatro gezileri ziyaret tercih ediyorum. tatile Bu eğlence nadir değildir. Eh, boş zaman etkinlikleri her türlü, kolayca Kirov içinde varlık birleştirebilirsiniz. Farklı şovlar, şık iç, performanslar ziyaretçinin hoşuna birkaç gece kulüpleri vardır. adı "Zafer" altında eğlence merkezlerinde Özellikle popüler, "Gezegen" ve "Neon".

restoranlar sunmaktadır

Orada Kirov ve birkaç bilardo kulüpleri, bowling salonları, çok sayıda kafe ve restoranlar. İkincisi, tesadüfen, farklı mutfakların yemekleri büyük bir ürün yelpazesine tanınırlar. Restoran "Camelot Kalesi" Eğer antik atmosfere atılmak olacaktır. Restoran "Shinok" Ruslar Ukrayna mutfağı memnun edecektir. Orada şehir ve oryantal bir restoran ve pub.

sporcular için

Eğer sağlıklı bir yaşam tarzı, sizin için Kirov mekanlar kapatırsanız - bu spor salonları, fitness merkezleri, yüzme havuzları, saunalar, solaryum ve masaj odaları bulunuyor. Onlar da şehirde bol.

Sonuç

mutlaka dünyayı anlamak için ülkeyi terk etmez, yeni bir şey öğrenmek için, ufkunu genişletmek için. Ve evde, senin ustaya gerek birçok yer vardır. Ve Kirov kenti - bunlardan biri. Yalnızca kültürel olarak zenginleştirilmiş olamaz, ama aynı zamanda sadece dinlenmek. Fayda oteller ve eğlence de burada boldur. Kirov şehrinin Turistik (fotoğraf onaylamak) - bu görülmeye bir yerdir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.