SeyahatYol tarifi

Pavlodar, Kazakistan

Pavlodar, Kazakistan'ın turist potansiyeline sahip en büyük sanayi şehirlerinden biridir . Özellikle, Pavlodar'daki ve çevresindeki dinlenme, burada ülkenin güney bölgelerinden gelen Kazakistanlılar ve Rusya'nın sınır bölgelerinin Rusya sakinleri arasında popülerdir. Şaşırtıcı değil, çünkü şehir Moyildy Gölü ve Bayanaul Milli Parkı üzerindeki çamurun yakınında bulunuyor ve sayısız cazibe merkezi ve eğlence kuruluşları, uzun bir hafta sonu için mükemmel bir yer haline geliyor.

Oraya nasıl gidilir?

Endeksi 140.000 olan Pavlodar (Kazakistan) şehri, ülkenin kuzeyinde , Rusya Federasyonu'nun en yakınında bulunan Büyük Şehir olan Omsk'a 405 km uzaklıkta. Her şeyden önce uçakla oraya gidebilirsiniz, çünkü Kazak havayolları Astana ve Almatı'ndan Pavlodar'a düzenli uçuşlar yapıyor. Buna ek olarak, şehirde , Rusya Federasyonu topraklarından gelen trenlerin Presnogorkovskaya ve Leninogorsk istasyonları ile Novokuznetsk, Astana ve Almatı'dan geçtiği bir tren istasyonu var. Ve tabii ki oraya otobüsle gidebilirsiniz.

Biraz tarih

Pavlodar'ın (Kazakistan) 18. yüzyılın başında kurulduğu düşünülmektedir. Daha kesin bir ifadeyle, Irtysh Nehri kıyısındaki modern bir şehrin topraklarındaki bu dönemde Koryakovsky karakolunda göründü. Çeyrek yüzyıldan sonra, bu askeri tahkimat sınırlarını önemli ölçüde genişletti ve birkaç yıl sonra, stratejik önemini yitirmesine rağmen, fakat Koryakovskoe Gölü üzerindeki tuz madenciliğinin gelişmesi nedeniyle çoğunlukla emekli askerler tarafından doldurulan müreffeh bir köy haline geldi. Bu gerçek, 1838'de Koryakovsky'nin köye karakol, rejim reviri ve Yamyshev okulunun oraya nakledildiği Rus İmparatorluğu yetkilileri tarafından tanınmıştır. Ancak modern adı Pavlodar şehri (Kazakistan), Büyük Dük Pavel Alexandrovich şerefine 1861'de kabul edildi. Pavlodar'ın geçmişi ilginç gerçeklerle dolu değildir. Sözü hak eden tek şey Pavlodar'da iki büyük sanayi kuruluşu kurma kararı alındığında, bakir toprakların gelişimi sırasında kentin gelişiminde hızlı bir gelişmedir: alüminyum ve kombine bitkiler. İşçilerini evde görmek için evler yanı sıra okullar, klinikler, anaokulları, dükkanları, stadyumu vs. inşa ettiler. Böylece 1980'lerin sonunda Pavlodar çok gelişmiş bir kentsel altyapı geliştirmişti. Sovyet sonrası dönemde gelince, kent geçiş sürecini başarıyla aştı ve şimdi Kazakistan'ın en iyi düzenlenmiş ülkelerinden biri olarak kabul edildi.

Iklim

Pavlodar bölgesinin iklimi ve özellikle Pavlodar şehrinde (Kazakistan) kısa bir sıcak yaz, sıcak bahar ve sonbahar ve yaklaşık 5.5 ay süren soğuk kışla sert bir kıta sahası. Aynı zamanda en sıcak ay - Temmuz - termometrenin kolonu sıfırdan yaklaşık 19 derece salınır, ancak bazı yıllar da 40 dereceye kadar ulaşabilir. Aynı zamanda kışın ortalama günlük sıcaklıklar sıfırdan 17-18 derece aşağıda tutulur. Böylece, Mayıs ve Eylül, Pavlodar şehrini (Kazakistan) ziyaret etmek için en iyi zamandır. Kazakistan'ın bölgelerinin hava haritası birçok kaynakta ve rehber kitapta bulunmaktadır, bu nedenle turistler Pavlodar bölgesini ziyaret etmek için en uygun zamanı seçebilirler.

Pavlodar'da alışveriş (Kazakistan)

Pavlodar'da modern elektronikten kozmetik alanına kadar çok çeşitli ürünleri satan iki düzineden fazla büyük alışveriş merkezi var. Buna ek olarak, tanınmış bazı Avrupa markalarından ürün sattıkları mağazaları bulabilirsiniz. Yerel moda kadınlarının çoğunun online butiklerden kıyafetler almayı tercih ettiklerini söylemek doğru olmamasına rağmen. Özellikle çevrimiçi mağaza "Lamoda - Kazakistan" çok popüler. Pavlodar ayrıca giyim pazarı ve bit pazarlarında alışveriş yapmayı tercih edenler için iyi bir yer olarak kabul edilir; burada diğer şeyler yanında geleneksel hediyelik eşyalar, yerel halk sanatçısı eserleri satın alabilirsiniz.

manzaraları

Pavlodar nispeten genç bir şehir olduğundan, antik çağlardan kalma çok sayıda eser övünemez. Bununla birlikte, ilginç gezi severler burada sıkılmak mümkün değildir. Örneğin, şehrin merkezinde bulunan Kazakistan'ın en güzel camilerinden birini görebilirler. Ünlü Kazak düşünürü Meşkur Kopeyev'in ismi taşıyan bu yapımda özellikle dikkat çekici olan, gökyüzü-mavi renkte bir shanyrak biçiminde bir altın ay ridesiyle dörtlü 63 metre minareli bir kubbe. Bir başka cazibe olan - Annunciation Katedrali - 1999'da kurulmuş ve kentin görkemli bir süslemesidir. Antik anıtlara gelince, turistler yüzyıldan daha eski olan tüccar Zaitsev'in tahta evini görmeli. Bugün Pavlodar Edebiyat Müzesi ev sahipliği yapıyor ve sanatçılarla toplantılar düzenler. Müze salonlarında gezinenlerin sevgilileri, birkaç bin yıl önce tükenmiş olan bir geyik ve mamut iskeletlerini, bronz ve taş aletlerini, İskit Kazanı ve minerallerin bir koleksiyonunu görecekleri yerel bilgi hazinesini de ziyaret edebilirler.

mutfak

Pavlodar'da, turistler Kazak mutfağının geleneksel yemeklerini tadabilir. Örneğin, et eti, kuzu veya sığır eti ile hazırlanmış, ince dilim hamur ile servis edilen büyük bir besleme tabanı var. Şehrin konukları ayrıca sırasıyla kısrak sütü ve deve olan geleneksel Kazak tıbbi içecekler koumiss ve shu-bahtlerini denemek için tavsiye edilebilir ve tatlı için baursaklı kurabiyelerle kuru üzüm ve yerel süzme peyniri - irimshik sipariş etmeye değer. Bu arada, Pavlodar'da, özel yemekleri pilav, pies-samsa ve manti pişiren Uygur mutfağının çeşitli restoranları da var.

Turistler ayrıca, farklı terkibi, ebadı ve şekli olan 20'den fazla türün Uıver ekmeği denemekle ilgilenecekler.

Pavlodar'da Eğlence

Pavlodar şehri (Kazakistan) konuklarına her zevke uygun eğlenceler sunabilir. Ziyaretçiler uzun zamandan beri boş vakitlerini nerede harcayacaklarını aramak zorunda kalmayacak: Pavlodar (Kazakistan), gece kulüpleri, diskolar, eğlence kompleksleri, sinemalar, spor ve spor merkezleri için uzun bir liste listesi sunacak. Ve daha entelektüel bir eğlencenin severleri Pavlodar Tiyatrosu'nu ziyaret etmelidir. Çehov. Çocuk kafe ve eğlence merkezleri olan Pavlodar'daki küçük konuklar iyi vakit geçirebileceklerdir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.