Ev ve AileÇocuklar

Porsuk yağı: çocuklar için başvuru. Çocuklar porsuk yağı ile nasıl tedavi edilebilir?

Ebeveynler için en zor dönem, çocuklar hasta olduğunda gelmektedir. Aslında bu durumda, çocuğa yardımcı olmak ve mümkün olduğunca çocuğa yardımcı olmak arzulanan herşeyi mümkün olduğunca doğru yapmak her zaman doğru olmaz. Bu yazıda porsuk yağı gibi bir araç hakkında konuşacağız. Bu ilacı farklı yaştaki çocuklar için kullanmak, konuşmak istediğim önemli bir noktadır.

Ne oldu

Bir porsuğu nasıl yağla tedavi edeceğinizi anlamadan önce, ne tür bir alet olduğunu düşünmelisiniz. Her şeyden önce, resmi tıp tarafından henüz tam olarak çalışılmadığı söylenmelidir, ancak çoğu doktor belirli durumlarda verilmesini önerir. Bu araç halk tıbbında en yaygın kullanılan araçtır. Böyle doğal bir tıbba ne dahil edilir? Omega-3 asitleri, kandaki kolesterol seviyesini kusursuzca düşürür, antioksidan üretmeye yardımcı olur, metabolizmayı geliştirir ve habis tümörlerin büyümesini durdurur) oleik asit ve poli doymamış yağ asitleri ve linoleik (kan şekeri normalize eder, Diabetes mellitus gibi bir hastalığın gelişmesini önleme). Ve tabii ki A vitamini özellikle belirgindir (kemik ve görme için gereklidir, saç ve tırnak büyümesini teşvik eder ve hatta yaşlanmayı yavaşlatır) ve bir grup B vitamini (vücut için güç ve enerji kaynakları) olan bir grup vitamin.

Nereden Satın Alabilirsiniz?

Sağlık mağazalarında porsuk yağı alabileceğinizi belirtmek isteriz (eczane seçeneği sözde). Bununla birlikte, bu ürün bazı katkı maddeleri ile zaten satılmaktadır: tatlandırıcılar, koruyucular daha uzun bir raf ömrü için. Dolayısıyla saf bir üründen biraz kalır. Net porsuk yağı avcı sanayicilerden satın alınabilir. Bununla birlikte, böyle bir durumda, hayvanın bir veteriner tarafından muayene edildiğine dair bir belge hazırlamaları gerekir. Buna ek olarak, yağ eritmenin o kadar kolay olmadığını, çünkü bunun için bazı teknolojileri bilmeniz ve işlem sırasına kesinlikle dikkat etmeniz gerekir.

Ne zaman başvurulur?

Ebeveynler bir çocuğa porsuk yağı vermeye çalışmak istiyorsa , çocuklar için uygulama , özelliklerini önceden incelemesi gereken çok önemli bir husustur. Yani, bu tüm hastalıklar için her derde deva değildir. Bu ilaç, soğuk algınlığı, özellikle de bronkopulmoner hastalıklar için etkindir. En iyi araç öksürüğe yardımcı olur. Bununla birlikte, böyle doğal bir çare de iyi çalışan daha ciddi hastalıklar var. Bu pnömoni, tüberküloz, astım, yaralarla, yanıklarla ve hatta çeşitli pürülan prosesleri iyileştiren yardımcı olur.

Minimum eşik

Porsuk yağlı çocukların hangi yaşta reçete edilebileceğini bilmek önemlidir. Bu nedenle, bazı ebeveynler 12 yaşından önce bir çocuğun bu ilacı vermemesi daha iyi olduğunu düşünebilir, çünkü bu periyottan önce karaciğer hala yağları tam olarak emmemektedir. Ancak, korkmayın çünkü bu üründe sadece çocuğun vücut yağları için gerekli olan sadece vücut yağları için gereklidir. Yani üç yaşından korkmadan kullanabilirsiniz. Bununla birlikte, bunu daha önce yapmanız tavsiye edilmez.

Sayısı

Porsuk yağı gibi bir aleti uygun bir şekilde nasıl tedavi edebilirim? Tabii ki çocuklar için başvuru, yetişkinlerin tedavisinden farklı olacaktır, bu unutulmamalıdır. Ayrıca ilaç miktarı çocuğun yaşına göre değişir. En küçük çocukların (üç yıl) her seferinde bir çay kaşığının üçte birine ihtiyaçları vardır. 4-6 yaş arası çocuklar - yarım çay kaşığı. Zaten yaklaşık yedi yılda dozu tam bir çay kaşığına yükseltilebilir. Bu ilacın yemeklerden yaklaşık 40 dakika önce boş bir midede içilmesi en iyisidir. Ortalama olarak tedavinin seyri 10 gün olmalı, ancak iki haftadan fazla olmamalıdır. Saf porsuk yağı hakkında konuştuk. Bu ilaç jelatin kapsüller içinde satılırsa, altı yaşın altındaki çocuklara vermemek en iyisidir. Ayrıca - ilacın uyuşturucu biçimine eklenecek talimatlara göre.

Önemli Bir An

Ebeveynler, çocuklara porsuk yağının nasıl verileceği konusunda da bilgi sağlayacaklar. Ne de olsa, kendinde hoş olmayan bir tat ve belirli bir koku var. Bir çocuk bunu salt saf biçimde kullanmayı reddedebilir. Endişelenmeyin, neden sadece ilacı gizlemiyorsunuz?

Seçenek 1: Süt

Bebeğin laktozun sindirilebilirliği konusunda herhangi bir problemi yoksa, bahsedilen araçlara süt vererek deneyebilirsiniz. Bunu yapmak için, sıvı en iyi ısınır ve doğru miktarda yağ ekler (bebeğin yaşına bağlı olarak). Karışımı küçük yudumlar halinde içerseniz bu durumda ilaç daha iyi çalışacaktır.

2. seçenek.

Bebeğe porsuk yağı nasıl verebilir? Bu ilaçların ballı çocuklar için kullanılması yoludur. Bununla birlikte, çocuğun tatlı bir üründe alerjik reaksiyonları olup olmadığını bilmek önemlidir. Bu nedenle, bir kırıntı balının ilk kez yenmesi halinde, küçük bir evde alerjik test yapmak daha iyidir - çocuğa çare bulaştırmadan önceki gün biraz verin. Her şey yolunda giderse, önce oda sıcaklığında porsuk yağı eritip daha sonra bal ekleyin. Bununla birlikte, bu küçük bir doz olacaktır, çünkü bu ilacın katkı maddeleri ile ideal kombinasyonu - 3: 1, porsuk yağının üç kısmı ve sadece bir tane - "nefis". Bebek bal hoşlanmazsa, reçel veya reçel ile değiştirilebilir. Bununla birlikte, böyle bir durumda ideal oranını korumak gerekir.

Seçenek 3. Harici uygulama

Porsuk çocuklar nasıl öksürürler? Bu ürünü sürtünmeyi de kullanabilirsiniz. Bunun için, yatmadan önce (ve 5-6 yaş çocukları ve daha sıklıkla) bu aletle göğüs ve arka bölgede düzgün bir yağlama yapmanız gerekir. Masaj hareketleriyle masaj yapmanız gerekir. Buzdolabında saklandığı için ürünün ön-eritilmesi daha iyi olduğunu söylemek de önemlidir. Prosedürden sonra eski kıyafetler giymek en iyisidir, çünkü porsuk kokusu giysilere kolayca emilir ve hemen hemen yıkanır.

Küçük olanlar için

Eğer çocuklar üç yaşından küçükse içeride yağ almaları önerilmez, ancak sürtünme yapılacaktır. Kesinlikle hiçbir zarar vermezler, ancak öksürük ile baş etmeye yardımcı olurlar.

Tedavinin dinamiği

Annenin çocuğu tedavi etmek için bu ilacı kullanması durumunda, birkaç günlük kullanımdan sonra pozitif dinamikler görülebilir. Bununla birlikte sevinçlerin tedaviden vazgeçmeleri gerekmez. Bu doğal çareyi 7-10 gün uygulayarak sonuna kadar getirmek daha iyidir. Bundan kaynaklanan zarar herhangi bir olmayacak ve yalnızca bu davadaki hastalık tamamen ortadan kalkacak. Ebeveynler çocuğun öksürüğe maruz kaldıklarını fark ederse, hemen bu çareye bir doz vermekten korkmamak gereklidir, böyle bir durumda hastalığın en erken aşamasında baş edilmesi daha kolaydır.

önleme

Porsuk yağlı çocukları nasıl tedavi edeceğini bilmek, bu aletin soğuk algınlığı önlemek için kullanılabileceğini söylemeye değer . Bir halk çare hazırlamak için, porsuk yağının 100 gramını aynı miktarda bal, ceviz, kuru kayısı ve kuru üzüm ile karıştırmanız gerekir. Böyle lezzetli ve faydalı bir karışım çocuğun yaşına göre dozlarda alınmalıdır.

Kontrendikasyonlar

Porsuk yağı kullanımı için kontrendikasyon olup olmadığını bilmek de önemlidir. Evet, ancak bu sadece bu çarenin bileşenlerine kişisel olarak tahammül edilmez. Çocuklar için kabul konusunda daha fazla kısıtlama yoktur.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.