ÇirkinlikAraçlar ve ekipmanları

Plakalı eşanjör "Ridan": teknik özellikler

İlk plakalı eşanjör M.Ö. 6. yüzyılda yer almıştır. e. 12. yüzyıla kadar 2. itibaren bu cihazlar tek katmanlı, ama onların boyutunu azaltmak için, bir çoklu-birimleri yapmaya karar verildi. Bu tür cihazlar bu güne kadar kullanılmaktadır. Ancak, bunlar büyük ölçüde geliştirilmiştir. Yani, farklı sanayi ve insan faaliyetleri uygulanmıştır neden ısı değiştirme sıvısı gaz halindeki maddelere karşı oluştuğu, bu cihazlar kullanılır olup. Ancak, komisyon satın almadan önce aşağıda ele alınacaktır hangi teknik özelliklerini anlamak önemlidir.

Plakalı eşanjör "Ridan" en popüler biridir. O agresif dahil olmak üzere farklı sıvılar, çalışmak yapabiliyor. Bu cihazların Contalar cihazın ömrünü uzatacaktır güvenilir ve yüksek kaliteli malzemelerden imal edilmiştir.

alanı ve ısı transfer plakası açısından plakalı ısı eşanjörleri Şartname

Plakalı eşanjör işareti "Ridan" boyutlar oldukça geniş satılık sundu. Bu durumda, ısı transfer alanı 3,696 m2 iken Örneğin, model NN, levha 04 0.042 m 2'ye eşit olan bir alana sahiptir №. çapı 32 mm olup, burada. Bu durumda, sol ventrikül 21 № modeli, söz ise, birinci parametre 0.24 m2 eşittir ve ikinci - 56.16 m2, çapı 100 mm iken. plakası "Ridan" ısı değiştirici AG model numarası 65 O / C-10 de satışa sunulmaktadır. çapı 200 mm iken 472.6 m2 - Bu durumda, yukarıda söz edilen parametrelerin birinci 0.68 m2, saniyedir.

plakanın en etkileyici alanlarından biri ile ısı eşanjörü - çapı 400 mm iken, bu NN, bu 2205 m2, ikinci parametre 2037,42 m 2'ye eşit olduğu 210 ilk parametre №. plakası "Ridan" ısı değiştirici dolu bir düz imal edilir. Rusya bugün bu üretim en büyüklerinden birisidir. ekipman satın ayrıca incelenmesi gerektiğini önce teknik özelliklerini inceledi. Genel olarak, bunlar çap ve plakanın alanı ve ısı değişimi bakımından farklılık gösterir.

Model plakası 04 LV № Ek teknik özellikleri

Plakalı eşanjör "Ridan" tarafınızca satın öncesinde düşünülmelidir. Bu onun karakteristikleri belli bir sistem için uygun olup olmadığına karar sağlayacaktır. Örneğin, ısıtma sistemlerinde gazların veya sıvıların değişimi için kullanılan model, NN №08 kumanda 32, aralarında ayırt edilmelidir, belli bir özel özelliklere sahiptir:

  • operasyonda kararlılık;
  • güvenilirlik;
  • yüksek montaj kalitesi;
  • dayanıklılık;
  • uygun fiyat.

Cihazın çalışma sıcaklığı aralığı, şu malzemelerin conta altında yatan -30 ile + 200 ° C arasında:

  • Nitril.
  • Silikon.
  • EPDM.
  • Viton.

maksimum çalışma basıncına ilişkin olarak, bu 25 bardan daha yüksek görünmektedir olmamalıdır. ekipmanda plakaların izin verilen sayı 5 ile 90 adet arasında değişir.

Ek avantajlar modeli

Eğer bir plakalı ısı değiştirici "Ridan" ilgileniyorsanız, o zaman plaka ana unsuru olarak görev yapar bilmeli. Bu cihaz ile yüksek verimli ısı değişim gaz veya sıvı soğutucu ile ısıtılacak şekilde sağlama yeteneğine sahiptir. açıklanan ekipmanın Üstü yaygın büyük fabrikalar, küçük üretim işletmeleri ve diğer kuruluşlar kullanılır.

Ana avantaj, ısı değiştiricinin işleminin kolaylığıdır. Ek avantajlar yüklemek kolaydır ve ekonomik olarak kabul edilebilir. Isı transfer ortamı üzerinde oluşturabilen ölçek ve yatakları hala nispeten yüksek bir dirence vurgulamak önemlidir.

Marka NN ısı değiştirici özellikleri ve karakteristikleri 42 Kontrolünü № 150-10

Bir plaka eşanjör "Ridan" geniş bir yelpazede satışa sunulan. Bu, aralarında altyazı söz edilmiştir bir model seçmelisiniz. Bu 11 686 adet aralığında plakaları bir sayı olabilir, bir ekipmandır. Tasarım 8'e eşit olan sayısı olan bağlama çubukları kullanılır.

iyilik damıtılmış su çevrenin görevinde. Bu parametrenin durumda gücünü hesaplamak için yeterli önemli parametre 4.000.000 kcal / h bir modeli tarif edilmektedir. ısıtılacak ortamı ile ilgili olarak çıkış sıcaklığı sıcaklığı sıcak su ile ilgili olarak, 160 ° C'ye eşit olabilir orta sıcaklıkta girişindeki 85 ° C'ye eşit olabilir, 100 ° C arasında olabilir, sıcaklığı yaklaşık 70 eşit olmalıdır S.

Bir eşanjör çalışma prensibi markasının "Ridan"

Plakalı eşanjör "Ridan HH 04" ısıtılan ortama sıcak soğutma sıvısından ısının transferidir belirli ilkeler, üzerinde çalışır. Bu işlem, çerçeve içinde yer alır ve bir paket içinde sarılı oluklu çelik plakaları, içerir. Ayrılabilir plakalı ısı değiştirici "Ridan" geri akışını sağlarken, birbirine doğru hareket sıvı üstündür.

akış mümkündür, bu yerlerde, bir çelik levha ya da kauçuk conta, bu tasarım özelliğidir ve sıvıların karışmasını ortadan kaldırır. Tüm plakaları aynıdır, ancak her 180 ° C'de diğerine göre dağıtılan, böylece paketin daralma sıvı akışları ısı değişimi dahil edildiği kanalları oluşturulmuştur. Bu tür bir düzenleme, sıcak ve soğuk kanalların plakaları birbirlerinin yerini alma değişimini sağlamaktadır.

ve yukarıda anlatılan özellikleri olan bir plakalı ısı eşanjörü "Ridan", aygıtın çalışma gereksinimlerine bağlı olacaktır, bir plaka formu ve oluk miktarda vardır.

Sonuç

plakalı ısı eşanjörü monoblok standları Özel tür, bir iki-kademeli sıcak su besleme sistemi kullanılmaktadır. Bu yukarıda sözü edilen özellikleri olan bir plakalı ısı değiştirici "Ridan", tek bir mahfaza içinde yer alan altı portu, hem de iki adımı vardır. Bu tür bir cihaz, ayrı bir ısı değiştirici ile karşılaştırıldığında, monoblok daha düşük bir fiyat ve kompakt sahiptir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.