Gıda ve içecekŞarap ve alkollü içkiler

Pişirme şarabı: elma tarifi

şarabı ile kolay ince Fransızların hissetmek. Bunlar oldukça sık bu içkiyi. Ama Fransa'nın sakinleri, gastronomik lezzetleri açısından güven mümkündür. Yani keşfetmek şarabı tarifi evde kesinlikle değer. Düşük alkollü şarap elma çeşitlerinin herhangi birinden yapılabilir. Bu bir sulu ve kokulu meyve almak en iyisidir ve dinlenme - zevk meselesi.

klasik şarabı

tarifi içecek oldukça basittir. Bir emaye tencere, ahşap fıçısı veya şişe koymak olgun elma, temiz ve pirzola, al su banyosu ve oda sıcaklığında mayalanmaya bırakın. su içinde yayarak, kuru maya ekleyebilir fermentasyon işlemini geliştirmek için. meyve kilogram başına cam gibi karışımı gerekir. Birkaç gün dikkatlice hamuru sıkmak ve bir varil buğulama veya emaye kase içine suyu dökmek gerekir. Sıkıca serin bir yerde kap ve mağaza takın. o kullanıma hazırdır, bundan sonra birkaç hafta boyunca hayatta kalmak için iç.

tarifi güneşte kurutulmuş elma şarabı,

Aynı yolu armut ile bir içki yapabilirsiniz. Bu o güneşte kurutulmuş meyveler almak en iyisidir, ancak aşırı durumlarda, fırın veya kurutma makinesi ve gel. hazırlanan kurutulmuş elma şişe veya fıçı içine dökün, soğuk kaynamış su dökün. meyve kilogram başına su on galon almak gerekir. Bir bez ile örtün ve serin bir yerde birkaç gün bırakın ve sonra bir mahzende veya buzdolabında saklayın. fermantasyonun başlangıcında ve daha sonra mühürlü ukuporte kapasitesi kadar bekleyin ve bir ay içki bırakın. Her pep içinde tadı artırmak ve kullanımdan önce depolama için kaldırmak, şişelere dökün. Bu bodrum veya mahzende, yatay konumda şişeleri tutmak en iyisidir.

yaşlı şarabı

hazırlık tarifi içecek elma ekşi çeşit kullanmak arzu edildiğini de diğerlerinden farklı olduğunu ve birkaç yıla kadar dayanabilir. yarıda ekşi elma kesip bir gün için bırakın. Grind ve meyve suyu sıkmak, bir dökün ahşap küvet ve başka bir gün bekleyin. namlu içine dökün ve iki hafta boyunca bekletin ve sonra sıkıca takın ve birkaç ay boyunca bırakın. Bundan sonra, cam şişeler ve mantarlar fişi içine dökün. Bu şarabı armut ile pişirilebilir - dört kat daha az elma olmalıdır. ekşi elmalardan İçme şarabı altı ay içinde olabilir, ama o bir kaç yıldır ısrar edebilir.

narenciye elma şarabı

Bu içecek tarifi oldukça orijinaldir. Bir cam şişe içinde taze ekşi elma ve yer Grind. Soğuk su ile örtün ve kurutulmuş ya da taze limon kabuğu veya diğer narenciye ekleyin. Sıkıca elma suyu takın. Reçete hazırlama önceden seyreltilmiş mayayı ekleyerek fermantasyonu için üç gün boyunca açık bırakın önerir. Şu anda, gerginlik içmek kaynamış su hamuru dökün ve tekrar demlemek edelim. Ortaya çıkan suyu karıştırın, bu işlemi üç kez tekrarlayın. Tadı bitmiş içki şeker biraz eklenebilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.