SeyahatYol tarifi

Petrovsky Parkı ve turistik

Moskova - Bir müze mimarisi ve sayısız anıtlar değil sadece yüksek katlı binalarda. Kent ayrıca yeşil alanlar, bahçeler ve parklar bir zenginliği ile ünlüdür. Bu yazıda, sen Petrovsky Park yazışma turu öneririm. Rus sermayesi size bu harika köşesinin fotoğraflar aşağıda görebilirsiniz.

park hakkında kısaca

Petrovsky Parkı (Moskova) XIX yüzyılın peyzaj sanatının bir anıt olarak kabul edilir ve devlet tarafından korunur. Kentin kuzeybatı kesiminde yer alır ve Leningrad prospektüs yanlarından biri bitişiktir. Karşı tarafta eğlence kentsel alan Tepliy sokak sınırlanmıştır.

Park birkaç mimari şaheserler atlattı. Biz Seyahat Sarayı, Müjde Kilisesi, Villa bahsediyoruz "Black Swan". Bütün bu yerler, ayrıca tartışılacaktır.

Petrovsky Parkı bugün 22 hektarlık bir alanı kaplar. buna yakın metro istasyonu - "Dinamo". Nasıl ve Moskova harita üzerinde bu parka ne zaman?

Parkın ortaya çıkması

Kraliçe Catherine II (bu güne kadar korunmuş) burası muhteşem taş sarayın yapılması emrini zaman her şey 1774 yılında başladı. 1812 savaşından sonra Moskova kurtarma arasında, bu bina peyzaj bahçe çevreleyen karar verildi.

Böylece, Peter Park (Moskova) 1827 yılında kuruldu. Gelecekteki yeşil şehir oazy yapan mimar Ivan Taman Planlama. Onun liderliğinde, yürütülen ve kötü savaşta hasar gördü sarayın restorasyonu. park gölet kazdık vardır ve asfalt sokaklar saraydan üç kiriş vardır.

Park derhal şehir festivallerinden merkezi haline geldi ve zengin aristokratlar mutlu anda burada evler ve villalar inşa ettiler. "Yar" ve "Eldorado" - XIX yüzyılda burada özellikle çok sayıda restoran vardır. Bu arada, Peter Parkı bağlı olan Tutku Bulvarı ilk satırı elektrikli tramvay içinde.

Parkın tarihinin Siyah sayfa

Ekim 1917'de darbeden sonra Bolşevikler iktidarı ele geçirdi. Onların saltanatının ilk yıl adı altında tarihe geçti acımasız baskı, tarafından işaretlenen "kırmızı terör". Ve bu Petrovsky Parkı, yeni hükümetin üstel ceza sakıncalı yerlerden biri haline gelmiştir bu.

Böylece, Eylül 1918'de, parkta, Bolşevikler en az 80 kişiyi idam etti. Aralarında rahipler, eski bakanlar ve Rus İmparatorluğu'nun yetkilileri vardı. Görgü tanıklarına göre, yürütme kamu idi ve çekim sonrası tüm infaz da soyuldu.

gölet doluydu ve büyük bölümü inşa etmeye başladı: Sovyet gücünün ilk yıllarında Petrovsky Parkı ölçüde değişmiş stadyum "Dinamo".

Petrovsky Sarayı

Parkta, kimse ama büyük bir muhteşem kırmızı binayı fark edemesek neo-Gotik tarzda olsun, Türkiye'de ya inşa etti. Petrovsky Sarayı.

O 1780 yılında inşa edilmiş ve Moskova'ya St. Petersburg'dan gitti durak ileri gelenler için koltuğun (ikamet) olarak görev yaptı. Ben burada kaldı ve (1787 yılında) Catherine II. Ve burada, biz onun taç giyme önce tüm Rus hükümdarları tarafından durduruldu sonra. Bugün saray Moskova Hükümeti çeşitli heyetlerin resepsiyonlar için yerdir.

1812 yılında bu bina Napolyon oranı oldu. Fransız İmparatoru dört gün burada kaldı ve saray pencerelerinden yanan Moskova beheld. Bu olay Alexander Pushkin eserinde, "Eugene Onegin" birkaç satır ithaf oldu.

Petrovsky Sarayı 2015 yılında piyasaya, 25 ruble mezhepleri hatıra paralar üzerinde tasvir edilmiştir.

Meryem Ana Kilisesi

Petrovsky Park Müjde Kilisesi Fedora Rihtera tarafından XIX yüzyılın ortalarında inşa edilmiştir. kilise Rus tarzında inşa edilmiş ve iki düzeyi var. Tapınağın için bir sundurma ve iki merdivenler ile bitişik dörtgen çan kulesi.

1930 yılında kilise Sovyet güç tarafından kapatıldı. Bu Jukovski'den bir depo Akademisi yer almaktadır. Bu süre boyunca, o kötü çan kulesi, kubbesi ve sundurma yapılarını hasar gördü. 1990 yılında kilise Rus Ortodoks Kilisesi'ne iade edildi.

Villa "Black Swan"

Moskova'da bir diğer mimari süsleme Petrovsky Parkı bir villa "Siyah Kuğu". Onun güzelliği, zarafeti ve egzotizm dikkat çekicidir. Villa ünlü Rus hayırsever Nikolai Ryabushinsky aitti. O, "Altın Post" para dergisinde yayınlanan ve Moskova, birçok sanat sergileri düzenlenen büyük bir sanat aşığı idi.

Villa Yirminci yüzyılın başında, neoklasik tarzda oldukça ünlü mimar Adamovich inşa edilmiştir. Onunla ilgili vatandaşlar arasında söylenti ve spekülasyonlar bir sürü vardı. Çoğu binanın sahibi tarafından başlatılan unutulmamalıdır.

Evin her mobilya yanı sıra mutfak eşyaları ve peçete bile bu kuşun resmi olan özel bir işareti ile işaretlenmiş beri adı "Black Swan" Villa, tesadüfen var.

Böylece, Peter Parkı - peyzaj sanatının bir anıt, aynı zamanda zengin bir tarihi ve bazı güzel mimari başyapıtları ile alan değil adildir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.