Haber ve ToplumKültür

Lenin. Büyük adamın Biyografi.

Sadece birkaç yıl önce, Lenin (Ulyanov) SSCB halkının her ikamet biliyordu. Bugün, bu politika sadece zaman zaman, eski nesil unutmayın - ortalama. Ama bütün bu mozolenin içinde tam olarak ne olduğunu. Neden bu kadar Komünistler beslemek edilir?

Vladimir Ilyich Lenin. Bu kişinin biyografisi diğerlerinden pek farklı değildir. O 1870 yılında Simbirsk (şimdi Ulyanovsk) doğdu. Babası bu ilde eğitim müfettişi oldu. 1887 yılında Lenin ile mezun altın madalya lise ve Üniversitesi'nde avukat gider. Bu yıla kadar hiçbir şekilde onun devrimci eğilimler ortaya. Kendisinin Ortodoks Kilisesi'nde vaftiz oldu, örnek bir sessiz öğrenciydi.

Lenin kimdi? Onun biyografisi enstitüde, o yasak "Halk Will" nin Derneği'ne katıldı söyler. Ardından, yaklaşık 3 ay sonra, o görevi kötüye için yüksek okuldan atıldı. Lenin isyanlarda yer aldı. Onun isyancıların ön planda olduğunu söyledi.

onun sürülmesi tutuklandı ve doğduğu şehre sürgün sonrası. araştırmacı çeklerin sırasında o Ulyanov "asi" öğrenci ile ilişkili olduğunu görünür. Bunun için polis gözetiminde konulmuştur. Bütün bunlar hayatında dönüm noktası oldu.

Lenin. Biyografi öğrenci sonra

Yakında Lenin Marksist daire girer Kazan, giremez. Bundan sonra, Samara - yer altı devrimci. o işçi hareketinin üyeleri ile bir araya geldi 1895 yılında, yurtdışına gitti. Bu gezi de büyük onun gelecekteki ömrünü etkiler. Rusya'ya geri geliyor, Lenin'in kendi partisini kurdu. Sonuç olarak, tekrar tutuklandı ve Vladimir İlyiç Krupskaya evlenir Yenisey ili, sürgün.

1900 yılında sürgün süresi dolan ve o aktivistlere bağlanan Pskov, taşınmış ve "Zorya" ve takma adlarla gizleme "Iskra" gazetesi, makaleleri yazmaya başladım.

Vladimir Lenin. Genç devrimcinin Biyografi

Lenin İkinci Taraf Kongresini organize edenlere biriydi. Bu çalışma planı ve charter party yaptı. Böylece, sosyalist devrim yoluyla yeni bir toplum oluşturmaya çalışır. ayaklanmanın yanan ateş Lenin İsviçre'de oldu 1907, In. Partinin en üyelerini tutukladığında Lenin onun başkanı oldu.

Sonra isyan ve gösteriler hazırlanıyordu üçüncü parti Kongresi vardı. Aralık ayaklanması bastırıldı. Ama buna rağmen, Lenin'in çok çalışmaya devam etti: Gazete "Pravda", yeni makaleler yazıyor devrimi teşvik kurar.

Lenin. Kızıl Ordu kurucusu Biyografi

göç ve geçişleri bir dönem. Şubat 1917 devriminden sonra Lenin bir rapor sunar Rusya, geri döndü. Ayrıca, Lenin proletarya devrimi satışına ilişkin bir plan ilerler ve hükümet karşıtı hareketin başkanı oldu.

SNK veya Halk Komiserleri Konseyi: Bir devrim yaptıktan sonra hükümet yeni bir tür kurar. Ama nedeniyle uzun bir hastalıktan neredeyse eşi elinde 1924 yılında öldü.

Lenin. ölümünden sonra Biyografi

Onun adı Komünist Partisi verildi, onun kalıntıları kabrinde edilir. Binlerce insan hala Lenin hatırlıyorum.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.