Haber ve ToplumDoğa

"Pasvik" Devlet Tabiatı. Evcil rezerv "Pasvik"

Bu Murmansk bölgesinde üçüncü büyük rezervi olduğunu. Bu dağılımın kuzey sınırı çam ormanlarının çalışma ve korunması için Rus hükümetinin kararına göre 1992 yılında oluşturuldu. Buna ek olarak, rezerv kuzey ekosistemlerin genel izleme gerçekleştirilmelidir. korunan bölgenin lehine önemli bir argüman bu yerlerin hikayedir.

Bazı bölgelerde, arkeologlar izlerini bulan eski adam. Bu yerlerde eski zamanlardan balıkçılık, ren geyiği meşgul edildi Sami, yaşamıştır, nehir vadisi boyunca dolaştım. Çok daha sonra, Rusça, Norveçliler, Finliler vardı. 1918 Arkhangelsk ili aitti önce bu topraklar, daha sonra Finlandiya'ya taşındı ve Sovyetler Birliği, İkinci Dünya Savaşı sonrası geldi.

Rezerv "Pasvik" - sayısız kuşlarının su kütleleri için bir tampon bölge - Ötücü kuğu, kaz, ördek ve sığ kuşlar, yanı sıra nehir yatağının Paz korunması.

Bu bölge zengin kültürü ve tarihi var. Rezerv "Pasvik" - Norveç ve Rus uzmanlardan oluşan bir işbirliği. Bu işgal edilen alanın iki eşit olmayan bölümden oluşmaktadır. Nehirden Paz boyunca uzanan sınırın iki tarafında uzanır.

"Pasvik": Devlet Tabiat

Bataklıklar ve göller bu toprakların büyük bir kısmını işgal eder. Çam ormanlar koruma alanının% 40 kapsamaktadır. Merkezde, ovaları üzerinde, 380 metre dağlar kadar yükselen.

"Pasvik" - bakir doğa ile rezerv. Doğu ile hayvan ve bitkilerin bu doğal coğrafi konumu temas Batı türler. Karışık dağlar ve ovalar, bataklık ve tayga ve tundra gibiydi.

Paz Nehir ve Göl

Rezerv "Pasvik" nehir boyunca yer. Bu koruma alanı içinden akar. Nehir Inari (Finlandiya) kaynaklıdır ve Varanger Fiyordu'na (Barents Denizi) akar. Onun uzunluğu - 147 km maksimum yükseklik farkı - yaklaşık 119 metre mesafededir. Daha önce nehir kombine büyük göller, aktığı ve şelale oluşmuştur. Sonra 2 5 Norveçli ve Rus enerji santralleri inşa edildi. korunmuş doğal nehir yatağının sadece küçük bir alan. Bugün kuşları için ideal bir yer olarak kabul edilir. Bu site "aşağı Gölü" olarak Norveççe çevrilmiş Fyarvann denir.

Göller topraklarında "Pasvik", rezerv kuzeyindeki onların odak önemli bir kısmının büyük bir bölümünü işgal eder. Bunların çoğu, sığ çamurlu, kumlu veya turbaya kıyıları vardır. Göl ve dağ havzaları vardır. Bunlardan en büyüğü - Kaskamayarvi. Bu rezervin merkezinde yer almaktadır. Yüzölçümünün 188 hektar ve maksimum derinliği fazla 20 m, kayalık kıyı olduğunu.

Varlam ada

Bu sitede küçük bir ada doğa rezervi yoktur. Yüzden fazla yıl önce, orada yaşayan ve Hans Skonning çalıştı - ornitolojist öğrenci Norveç'ten. O ilk bilim dünyayı bu alanda tanıttı ve adaya yaptığı zaman hakkında bir kitap yazdı. Bu çalışma ona dünya çapında ün kazandırdı. Kitap birçok bu bölgeye gelmek istiyorum o kadar popüler oldu.

Son zamanlarda, H. Skonniga ev gölde yeniden inşa edildi. Bugün doğanın gözlem için bir üsse olarak kullanılır. Buna ek olarak, 1995 yılında adada, eski sınır kule yeniden inşa edildi ve kuş gözlemciliği izin verilen ornitolojik yeniden inşa. WWF Başkanı - onun büyük açılışında Filipp yazdırır geldi.

Rezerv "Pasvik" - hayvanlar

Rezerv fauna çoğu Tayganın tipik türler ile temsil edilmektedir. bölgede memelilerin sayısı - nadirdir 14 olan, 34 tür. Bunların büyük bir pay kemirgenler.

bu yerler için, sıradan protein, ermin sıradan tilki, tavşan, sansar, kahverengi bir ayı, geyik gibi hayvanların tipiktir. Havuz misk sıçanı oldukça büyük popülasyonu içinde. Boz ayı ve geyik iki komşu ülkelere ait topraklarda bulunur. Wolverine gelincik ve su samuru ancak nadiren meydana gelir.

"Pasvik" - kendi yerli hayvan türleri vardır rezerv. Bu ren geyiği - bu yaygın evcilleştirilmiş türüdür. Yabani geyik Kola Yarımadası'nın merkezinde bulunabilir. Ren geyiği sürüsü yaygın Lapland (Finlandiya) ve Finnmark (Norveç) 'de geliştirilmiştir. Bu bölgelerde, bu radikal bir biçimde korunmuştur.

Rezerv omurgasız faunası sadece çalışılmaktadır. Geçen yüzyılın başında, resmen 8 siparişler ait böceklerin 776 türler, orada kaydedildi. Günümüzde en çok çalışılan Hymenoptera ve Diptera vardır.

örümcek türleri onüç ailelerin 68 türler ulaşır. Son rakamlar olmadığını belirtmek gerekir. Araştırma bilim adamları devam etmektedir.

kuşlar

Kimlerin fotoğraf kuşlar açısından zengin bu yazıyı, yayınlanan Rezerv "Pasvik". Burada 229 tür kaydedildi.

Nehir Paz, yanı sıra yakındaki sulak - böyle whooper kuğu ve siyah boğazlı dalgıç, sütlâbi ve altın, tarakdiş ve yaban ördeği olarak kuşlar için önemli bir yaşam alanıdır. bataklıkları (Redshank Benekli Ahşap Sandpiper, Ortak çulluğu,) ve gray crane Ortak çulluk.

Yırtıcılar kartal, balıkkartalı, atmaca, kerkenez, şahin, paçalı şahin, beyaz kuyruklu olan kır baykuşu. orman türleri için, yedekte yuva ağaç pipit ve ağaçkakan, redstart ve Snowbird, bülbülü ve Yurok, yulaf ezmesi ve flycatcher sayılabilir.

Böyle huş tavuğu, capercaillie, tavuğu, keklik, serçe, Baştankaralar ve diğerleri olarak Kuşlar, ormanda kışı geçirirler. Eğer dağ tundranın Kuyrukkakan, çayır sırtı, sürmeli kervançulluğu görebileceğiniz gibi.

bitkiler alemi

Rezerv "Pasvik" tundradan içine geçen, kuzey kozalaklı orman bölgesinde yer almaktadır. Nehir Paz kıyısında Avrupa'nın en kuzey çam ormanları büyür.

Sibirya köknar Pechenga topraklarında yaygındır. Dağı Kalkupya eşsiz doğasında merkezinde bulunur. Yíkím dokunulmaz eşsiz çam ormanı, bir bölümü de bulunmaktadır, bunun yaşı 200 yıl aşıyor.

yedekte ikinci en yaygın huş olduğunu. nehir ve çayların kıyısında ortak çalı huş bulunmaktadır. Düz alanlardaki üzerinde görebileceğiniz beyaz huş. yaramaz huş sarma dağıtılmış. başta akarsular, nehirler ve göller kıyısı boyunca Oldukça nadir, ancak ortak gümüş huş,.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.