SeyahatYol tarifi

Park "Khamovniki'deki Trubetskih ülke emlak". Mandelstam'ın Parkı

XVII yüzyılın sonunda, Prens Vasily Golitsyn üzerinde arazi verildi Virgin'in Field Hamovnichey yerleşime. eşi Yuriya Petrovicha Trubetskogo - O da bir hediye kardeşi olarak verdi. Bir köşküne ile küçük saray - 1758 yılında Nikita Yurevich Trubetskoi altında, malikâne ana ev inşa edildi. muhteşem bir bahçe - her yerinde pavyonlar, adalar ve kubbeli iki gölet ve: Yakın diğer binaların idi. Khamovniki Trubetskoys XIX yüzyıldan kalma bir malikanede Moskova kültür hayatının merkezinde olduğunu iddia edebilir. Orada yazarlar, bilim adamları, filozoflar ve ülkenin diğer önemli rakamlar genellikle, ama XIX yüzyılın sonuna kadar mülk satmaya başladı. emlak tüccarı Paul Evstafievich Nemchinov ustası haline geldi. O kadar öyle kaldı 1917 Devrimi yıl.

devrimden sonra

İç Savaş malikanesine harika hasara yol açtı. Yemyeşil bahçesi kuru ağaçların dönüştü Ağaçlar, çöp yığınları vardı. 1923 yılında, İlçe Parti Komitesi kararı Khamovniki eğlence eski malikâne Trubetskoys kültürel işçi yer haline gelmiştir. Ve adını değiştirdi: Sovyet işçileri devrimci A. V. Mandelshtama adını, Mandelstam'ın Park kalanı geldi. şehrin bir gönüllü sakinleri de sırayla topraklarında sonuçlandı. sürmek, sinema vardı spor sahaları, bir atış poligonu. Biz Moskova, Khamovniki ve eski soylu konak, modern eğlence parkları ülkemizde "büyükbaba" verdi diyebiliriz.

Çocuk parkında görünümünü

1936 yılında, Burası tarihi gelişiminin yeni tur aldı. İşte açtı ilk çocuk parkı içinde sermaye. Moskova'da en iyi yeşil alanlarından biri olarak kabul edildi. Çocuklar harcanan onların zaman içinde oyun alanı, tekne dok Was donanımlı, çocuk tiyatrosu, balıkçılık kulübü, spor kasaba ve hatta paraşüt kulesi.

Ancak, Büyük Vatanseverlik Savaşı parkın gelişiminde değişiklikler hakkında getirdi. ağaçlar neredeyse tamamen aşağı kesildi. Onların yerine uçaksavar pili ve askeri teçhizat onarımı için bir atölye geldi.

Savaş sonrası yıllarda burada genç Naturalistlerin şehir istasyonunu çalışma. 1945 den 1960 kadar sürede Moskova'da tüm öğrencilerin yardımıyla artık sermaye süslüyor ağaçları yeniden dikildi. Bu arada, Khamovniki'deki "Manor Trubetskoy" modern filosu neredeyse tamamen XVIII yüzyılın soylu mülklerinin şemasını tekrarlar. Aynı şekilde iz şeritleri ve dikim yatakları düzenlenmiş.

tedricen yararsız ahşap elemanlar haline gelir ve parkın topraklarında 1992 perestroyka döneminde istasyonunun kapanmasının ardından sadece sera ve kupalar Doğacı ve hayvanat bahçesi karşılamak kabinleri bulunmaktadır.

yeniden doğuş

Doğal olarak, bu devam olamazdı. "Eğitim Üzerine" yasa Çıkış parkı ve çocukların ileri eğitim rolünü geri gerek sorusunu gündeme getirdi.

2002 yılında, parkı yeniden yapılandırılmıştır. O şanlı tarihine daha az Çocuklarda ve Gençlik Merkezi'nin yaptığı kompozisyonuna dahil. Daha önce, hatta İkinci Dünya Savaşı döneminde çalışmalarını durmadı evin Rusya'nın ilk öncüleri oldu. O katıldı yüzlerce çocukları, kim o zor günler için tedbir kuvvetlerine yardım asker oyun dikme onları eldivenleri, poşetler, mendiller, organize konserler, hakkına dayalı görev evlerine ve hatta koymak dışında bir "hafif". Yıllar boyunca, Pioneer House birçok ödül ve sertifikaları aldı. Şimdi bu arada çocuk parkında "Khamovniki'deki Trubetskih malikane" ve böyle bir yer ile birleştirilir çocuk yaratıcılık, evi, aynı ada sahip.

Dernekler ve stüdyolar

Burada, çocukların ek eğitim için çeşitli seçenekler sunulmaktadır. Her çocuk tadı bir şey bulabilirsiniz. Ebeveynler sanatsal ve estetik yönelim çevrelerinde çocuklarını verebilir: balo salonu dans, koro stüdyosu, bilgisayar grafikleri ve web tasarımı, seramik, sanat, boncuk işi, tiyatro stüdyoda ...

Kupalar ekolojik ve biyolojik odak çocuklar, güzelliği görmek gelecek için tutmak için, doğa ile etkileşim öğretmek. Genç yetenekler ahşap oymalar yapabilir ve aynı zamanda filosunu tanımak için. Manor (kelimenin anlamını en geniş anlamda) çalışmasının çocukların konusu haline gelir. Bunlar onun hayatı, gelenekleri, mimari, genç sanatçıların el sanatları genellikle sergi ve yarışmalara katılmak tanıma.

Floristik stüdyo sadece buketleri yapma sanatını öğretir, aynı zamanda renk ve tasarım, ekoloji ve coğrafya bilgisini verir. Çocuk Parkı "Khamovniki'deki Trubetskih ülke emlak" özel atlı kulübü "Triglav" sahiptir. Kulübün öğrenciler atlar için binmek ve bakım öğrenirler. Öğrencilerin Kampı terk ile Onlar yarışmalar ve yaz aylarında teatral performanslar katılırlar. Sıradan turist kürsüsünden atların ayrılışını izlemek için olabilir. Hatta doshkolyata memnun zarif güzellikleri daha yakından bakmak ve lezzetli bir şey ile onları tedavi için kulübe "Triglav" topraklarında gelmek için.

parkın "Genç köpek" birliğidir. 12-17 yaş çocukları ziyaret edin. Onlar köpeklerin farklı cinslerden tanıma, teorik olarak değil, aynı zamanda pratikte sadece onlarla başa eğitim becerileri almayı öğrenirler. köpekler için donanımlı özel oyun alanı, özel makineler ile donatılmıştır.

Sağlık ve rekreasyon

Park "Manor Trubetskoys" düzenli olarak çeşitli festivaller ve oyunlar tutan, o part Her geleni memnuniyetle alır. Doğal çevrenin korunması, çocuk çizim yarışmalar veya el sanatları, doğal malzemeden yapılmış kuşlar, toprak, su, adanmış gün olabilir.

Turist Kulübü düzenli Rusya genelinde ve yurtdışında ama, yürüyüş, yelken veya kayak gezileri, rafting, tarihsel turları ve sadece Moskova ve bölgede düzenlemektedir.

Tabii ki, fiziksel gelişim isimli çok önemli boyunca sağlık ait genç nesil, bu yüzden is doğal olduğunu parkı işletim futbol kulüpleri, aikido, voleybol, fitness, sambo, sumo. Ödüllendirme sporcuların Walk düzenlenen yarışmalarda kendilerini ayırt. İşte çocuklar için baton tutulur, geleneksel yarışmalar bütün aile için "emlak Kayak Parça" ve her yaştan çocuklar için "Mile Manor" çapraz.

Nerede gitmek ve ne görmek

Aslında parkı Alan 10 hektardır. Bu alanda, romantik ya da komik adlarla birçok pitoresk yerleri: Dreams Yol, genç ziyaretçiler için Gizemli Alley, Lane fanteziler, Büyülü ada ... orada engelsiz olarak gidebileceğini genç araştırmacılara yumuşak kaplama ile iki oyun sahalarıdır ve dizleri kaşıdı. Aktif için paten vardır. takılan parça yarışmalar genellikle düzenlenmektedir. Genç ziyaretçiler ilk yardım sağlamaya öğrenmek Güvenilir ilginç iz. hızlı düşüş sonucunda ıslık rüzgarı hissetmek kral dağ eğilimi büyük bir zevkle Kış çocuklar.

Bizim genç kardeşlerimiz

Khamovniki'deki "Manor Trubetskoy" park edin ve kendi küçük hayvanat bahçesi vardır. muhafazaları sincap. bal, peynir, reçel: Onları beslemek isteyenler için favori lezzetleri belirten özel bir plaket vardır. Ancak, hemen o yaralarla doludur çünkü parmaklar hücreye itme bir uyarı, tavsiye edilmez kapatır. Ama havuzda balık kesinlikle beslemek yasaktır. Evde sen, elbette, tavuk muhabbet kuşları, indoutok, kumrular, kazlar, sülün görebilir ve.

davranış kuralları

Parkın arkasında iyi baktı ve dikkatli düzeni tutar korumak edilir. Bu çocuklar ve aile tatilleri için bir yer olduğu için, alkol ve burada sigara kesinlikle yasaktır. Bu arada, olaylar alkol, uyuşturucu ve nikotin bağımlılığının önlenmesi adanmış düzenli burada yapılmaktadır. harika doğası, antik ve modern, temiz hava harika bir kombinasyon ve "şüpheli kişilerin" eksikliği eğlence için mükemmel koşullar yaratmak çünkü Puset Genç anneler, bebek ile zorunlu yürüyüşler sırasında çocuk parkı tercih ederim.

ilginç Khamovniki başka nedir

Müze-Estate "Khamovniki" - Bu Moskova alanı ve bir daha dikkat çekici bir yerde bulunmaktadır. Yapılı bu ev içinde Long Lane, Khamovniki yıl 1800 ve 1805. O harcanmaktadır 1882-1901 yıllarında ailesi ile birlikte L. N. Tolstoy kışlar gerçeğiyle bilinmektedir. İşte orada onun için önemli olaylardı ve eserlerinin yüz hakkında ışık gördüm: "Diriliş", "Yaşayan Ceset", "Kreutzer Sonat", "Bir Kutsal Sinod" Burada doğduk.

müze 442.7 m2 lik bir alanı kaplamaktadır. Toplu tepe olduğu bir bahçe etrafında yer alan iyi bir gazebo ve inşa ettiler. Lva Tolstogo - bu bulunduğu sokak, şimdi büyük bir yazar onuruna adını taşımaktadır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.