SeyahatYol tarifi

City of Piedmont, İtalya: turistik yerler, fotoğraf

Piemonte'de (İtalya), doğanın ihtişamıyla ve türlerin güzelliğiyle şaşıran bir fotoğraf, hem kışın hem yaz aylarında istihdam ve güzelliği bulabilirsin. İtalya'nın bu benzersiz bölgesi , güneş, dağlar, kaliteli şaraplar ve mutfaklar, lüks doğa ve rahat eski şehirler için iyi bir tatil için ihtiyacınız olan her şeye sahiptir. Bu nedenle Piedmont, bir turda farklı rekreasyon türlerini bağlamak isteyen turistler için giderek popüler bir yer haline gelmektedir.

Coğrafi konumu

Piedmont'un adı bu ilin bulunduğu yerden "dağların eteklerinde" konuşuyor. Nitekim, bölge üç tarafı dağlarla çevrili - Alpler ve Ligurian Apennines. Bölgenin en yüksek noktası, Monviso Dağı (3841 m) 'dir. Eyalet, ülkenin kuzeybatısındaki bir yerde ve Lombardiya, Liguria, Valle d'Aosta ve ülkelerle sınırları kaplar. Fransa ve İsviçre. Piedmont bölgesi sadece 25 bin metrekareyi aşıyor. Km, bu İtalya'nın eyaletlerinde ikinci büyük. Bölgenin rahatlığı dağlıktır, verimli vadilere verimli vadilere ve yüksek dağlara uzanır. Burada İtalya'nın en büyük nehri - Po kaynaklı, ayrıca bu bölge güzel, en temiz dağ gölleriyle zengin. Piedmont eyaletinin ana şehri Turin'dir.

Iklim

Piedmont (İtalya) iki iklim kuşağında bulunur: dağlarda ılıman bir dağ, havanın dağlık doğası ve ovada ılıman kıtasal. Düz üzerinde çok uzun ve sıcak bir yaz, az miktarda yağışla Mayıs ayında başlayıp Eylül ayının sonunda sona eriyor. Böyle hava koşulları kaliteli üzüm yetiştiriciliği için çok elverişlidir. Kış Kasım ayında gelir ve 2,5 ay sürer, özellikle dağlara daha yakın, çok miktarda yağışla karakterizedir. Bu yılın ortalama sıcaklığı eksi 2 derece. İlkbahar (Mart - Mayıs başı) ve sonbahar (Eylül sonlarında - Kasım ortası) yumuşak koşullar ve ortalama yağış ile karakterizedir.

Bölgenin Tarihi

Piedmont bölgesine (İtalya) ait ilk belgesel referanslar 13. yüzyıla kadar uzanmaktadır. O günlerde birçok küçük feodal mülk vardı, tek bir kural ve kültür yoktu. Yalnızca 15. yüzyılda bu topraklar Savoyard dükkanının bir parçasıdır. 18. yüzyılda Piyemont, başkenti Turin olan Sardunya devletinin temelini oluşturdu. 19. yüzyılın başlarında bölge bir süre Fransa tarafından yönetildi. Ancak 1820'den beri bağımsızlığını kazanmış ve İtalya'nın en gelişmiş ve müreffeh bölgelerinden biri haline geliyor. Birkaç İtalyan devriminde ana itici güç olan yerli halkdı. İtalya'nın 1860 yılında ayrılmaz bir ülke haline getirildiği Piedmont'la (Sardunyan Krallığı) dolaşıyordu.

yönlendirme

Piedmont eyaleti (Asti, Verbano-Cusio-Ossolu, Biella, Vercelli, Novara, İskenderiye, Turin, Cuneo) 8 ilçe vardır. Bölgenin başkenti Torino'dur. Bölgenin önemli şehirleri ile birlikte, iyi gelişmiş ulaşım yollarıyla, bölgenin tüm yerleşimleriyle bağlantılıdır: Milano, Piacenza, Savona, Aosta. Piedmont'un benzersizliği, farklı rekreasyon türleri için ideal koşulların bulunmasıdır. Kışın ülkenin en iyi kayak merkezlerinden biri burada çalışır ve yaz aylarında termal kaplıcalarınızdaki sağlıklı yaşamınızı rahatlatabilir ve iyileştirebilirsiniz; yıl boyu yiyecek, şarap, eski mimari ve güzel manzaranın tadını çıkarabilirsiniz.

Ana Yerler

Ülkenin tüm cazibesini yansıtan bölgeler varsa, o zamanlardan biri, elbette, Piedmont (İtalya). Eyaletin manzaraları çeşitlidir ve eşsizdir. Bölgenin başkenti gerçek Barok krallığıdır. Burada çok değerli yerler var, en önemlileri iki muhteşem tapınak ve bronz heykeli Piazza San Carlo. Torino'da Di Superga, Citadel, Alfieri Tiyatrosu, Bilimler Akademisi Sarayı, Victor-Emmanuelle Köprüsü'nden Palazzo Madama'nın kraliyet bazilika'sını da ziyaret etmelisiniz.

Kentte pek çok ilginç meydan ve bina var, bu yüzden en azından birkaç gün verilmelidir. Piedmont, buradaki her şehrin eşsiz atmosferini koruduğu ve her biri kendi manzarasına sahip olması açısından dikkat çekici. Bunların en ünlüleri arasında Asti'deki Palazzo Alfieri, Grillano, Raccooni ve Taglolo kaleleri, San Secondo kiliseleri ve St. Sacro Monte yer alır. Franciska, Villa Crespi, Komün Sarayı. Her ilçenin başkenti, şaşırtıcı derecede sakin bir atmosfere ve özel bir ruha sahip benzersiz bir tarihi komplekstir. Bu nedenle, Piedmont'a göre, yavaşça ve çok uzun bir süre seyahat edebilirsiniz.

Ne görülecek?

Turin - yalnızca gezi turu değil ana kenttir (Piedmont, İtalya), ruhuna ve karakterine nüfuz etmek için yavaşça yürümek gereklidir. Bölgenin ikinci önemli yeri, Orta Çağ mimari topluluğunu koruyan benzersiz Asti kentidir. Ayrıca Piedmont köyü ile ünlüdür ve bunlardan 11 tanesi Avrupa'nın en güzel kırsal yerleşim birimlerinde yer almaktadır. Orta San Giulio, Ostan, Jaressio ve diğer adalarda eşsiz bir köydür. Ayrıca görülmeye değer geleneksel şarap imalathaneleri, en güzel göller, örneğin Marjoré. Bölgenin topraklarında 50'den fazla milli park var, en azından en güzelleri görmeye değer: Mont Avik ve Gran Paradiso.

Ne yapmalı

Piedmont, eğlenilecek bir şeyin bulunduğu bir yer. Birçok turist burada özel olarak Piedmont'un ünlü şaraplarını (İtalya) tadmak için gelir. Burada 40'tan fazla şarap bölgesi vardır ve bunların her biri farklı şarap çeşitleri üreten birkaç içki içmektedir. Onları anlamayı öğrenmek için, yeterli ömür gibi değil gibi görünüyor. Ancak, bir şarap turu organize edebilir ve birkaç hafta boyunca uzman olmazsanız, o zaman en azından bu konuda en azından bilgilendirilmiş bir kişi olursunuz. Ve sadece farklı çeşitleri tatmaktan ve manzaranın keyfini çıkarmanın tadını çıkarabilirsiniz. Buna ek olarak, Piedmont, güzel trüflerin yetiştiği ünlü bir yer. Dünyanın dört bir yanından toplanan uzmanlar buraya sezon geldi. Ayrıca bölge, fındık ve çikolata ve tabii ki mükemmel İtalyan mutfağı ile ünlüdür.

Piedmont'daki yemekler arasındaki molalarda şölenlerin bolluğundan sonra sindirimin geri getirilmesine yardımcı olacak ünlü termal banyoları ziyaret etmeye değer, ayrıca bazı hastalıkları iyileştirir ve cildi canlandırır. Piedmont'daki kış kayak alanına geliyor, her seviyedeki sporcular için mükemmel parkurlar var. Turin, Kış Olimpiyatlarına ev sahipliği yapmasına şaşmamalı.

Pratik bilgi

Piedmont'a bazen turist olmadan Toskana denir, ancak sayıları her geçen yıl artıyor. Ancak konaklama fiyatları burada ünlü rakiplerinden daha az. Gezginlere çeşitli düzeylerde, her zaman mükemmel yiyecek ve iyi hizmet büyük bir otel tabanı sunuluyor. Piedmontese zorlayıcı bir kişi değildir, ancak misafirlerini daima ağırlar. Bölgeye gitmek kolaydır. Torino'da, uluslararası bir havaalanı da çalışır, burada da sadece Milano'yu almak için. Rusların Schengen vizesine ihtiyaçları var, bu vizeye İtalyanlar en azından şartlar veriyorlar.

Turistlerin incelemeleri

Piedmont (İtalya), turistlerin yorumları her zaman coşkulu iplerle doludur, atmosferi ile çekicidir, burada hala samimi ve bozulmamış İtalya'nın gerçek ruhu için geçerlidir. Bölgedeki yüksek mevsim kışın olduğu için yaz aylarında turist sayısının az olduğu İtalya illerine kıyasla çok daha az turist var. Bu nedenle, buradaki fiyatlar daha cazip ve hayat çok daha rahat. Turistlerin 1-2 gün boyunca diğer şehirlere seyahat etmeleri önerilir; zira özel şarap severler 3 günlük şarap imalathanelerine ilginç turlar öneriyorlar.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.