SeyahatYol tarifi

Paris'te köprü - Güzel mimari Alexander 3 Adını anıt,

Paris üzerinde güzel eski köprülerin ünlüdür Seine nehri. Her biri kendi tarihini, eşsiz mimarisi ve tasarıma sahiptir. Bunlardan biri planının Rus mimarlar tarafından inşa Paris'te Rus İmparatoru Alexander 3 köprü, onuruna adlandırılmıştır, Fransız başkentinin en zarif olarak kabul edilir. Ona bakarak, sessizce Fransa ve Rusya monarşiler iken, o günlerde, geçtiğimiz yüzyılda tolere ve onların halkları çok onların imparatorları saygı. o zarif Fransızca Rus arazi küçük bir parçasıdır - bu mimari yaratma tarihi hakkında bilenler, Pont Alexandre 3 itiraf. Fransız-Rus ittifakının bir sembolü olarak Nicholas II tarafından inşa edilmiş ve imparatorun babası onuruna adlandırılmıştır.

Pont Alexandre III: yaratılış öyküsü

1891 yılında İmparator zamanında Alexander III, Fransız-Rus ittifakı Fransa ve Rusya arasında sonucuna varılmıştır. Paris 9 yıldır kalbindeki Nicholas II emriyle bu mühim olay Seine nehri üzerine bir köprü inşa edildi sonra. Mevcut Rus aynalı imparatorun babası onuruna seçildi. Köprü inşaatı 1896 yılında başladı. Şu an için, ilk taş binanın temeli atıldı edildi. Onun büyük açılış Fransa L. P. Urusova Rus İmparatorluğu'nun Büyükelçisi yanı sıra Fransa Cumhuriyeti Feliks For mevcut Başkanı ve bu Avrupa ülkenin diğer siyasal ve kamusal isimler katıldı.

mimarisi ve özelliklerinin açıklaması

Paris Alexander 3 köprünün onuruna inşa edilen odnoarochnogo olduğunu. Bu uzunluğunda 160 metre vardır, kemer yüksekliği altı metre mesafededir. Böyle zirvelere yükseltilen son yüzyıl köprüsünün amaçla, mükemmel bir yenilik oldu ve çoğu kişi bunun mimarı tarafından planlanandan daha fazla risklidir inanıyordu. Ancak, projenin yazarlar 6 metre yükseklikte bu adımı atmış ve köprü artırdı tesadüfi değildir. Bu yapı tasarımı mükemmel panorama gölgede olmadığından emin olmak için yapıldı Champs-Elysees gözlemciler tarafından. Alexander 3 köprünün sonra Seine Nehri üzerinden atılan ve Invalides ve Champs Elysees arasındaki bölgede bulunur. Bu nedenle, Fransız başkentinin en çok ziyaret edilen yerlerden biridir.

Dekorasyon ve stil

Birbirinden güzel dekorasyon stili "Beaux Arts" Paris'te bu köprüye, en zarif ve şık düşündü. Ancak, mimaride uzmanlara göre, inşaat çeşitli stilleri yapılır. "Beaux Arts" ek olarak, burada İmparatorluğu'nun zarif unsurları ve Gotik Dirilişinin sıkı çizgiler göreceksiniz. suların derinliklerinde yanı sıra el feneri, çok sayıda gelen uçuş, yumuşak perisi vynyrnuvshie donmuş melekler ve Pegasus,: 160 metre tüm uzunluğu boyunca köprü süslüyor ayrıntıları tamamlanması, efsanevi ve İncil'le karakterlerdir. Gördüğünüz ilk şey her iki ucundan köprünün girişinde - bu özel ciddiyet yapımını vermek dev fenerler ile büyük semnadtsatimetrovye sütunlar olduğunu. Onları bronz figürler hover şeyden tarımın bir sembolüdür. Buna ek olarak, Paris bilim ve sanayi, sanat ve savaş semboller taçlandıran Alexander 3 köprünün onuruna adlandırılmış - tüm bu iki büyük insanı bir araya getirir. Rusya ve Fransa - kemerlerin ortasında dost güçler amblemler yerleştirilir. Onlar Seine ve Neva Nehri perileri tarafından desteklenmektedir. bakır alaşımı Fransız heykel Jean alıcı: RECIP döküm bu mimari bileşimlerin hepsi ve iki uluslar arası dostluğu sembolü vardır. Bu arada, bu köprü St. Petersburg aynı zamanda. O mimarisi gereğidir ve dekorasyon Paris'e çok benzer. Şimdiye Kurulduğu ilk günden itibaren ve yukarı denir Troitsky Köprüsü. Yine iki ülke arasındaki dostluk ve işbirliğinin sembolü olarak, Alexander ile hemen hemen aynı sürede Fransızlar tarafından inşa edilmiştir.

Pont Alexandre III ile bağlantılı İnançlar

Paris Alexander 3 köprü Fransız Hükümeti ve tarihi ile tanındı sonra 1975 yılında, adlı mimarlık anıt devlet tarafından korunmalıdır. Güzel böyledir sığar kentsel peyzaj marka haline gelen Paris,. Bu durumda, diğer Seine bir bankadan geçerken bir yolu değil, aynı zamanda birçok kişi çok sevdiği arzusu performansını ilişkilendirmek hangi bir yer değil sadece. Bir dilek, köprünün ortasında gece geç kalkarken yaparsanız Böylece efsaneye göre, kesinlikle gerçekleşecek. Bir Seven Çiftler dürüstçe onlar el ele eğer efsanevi karakter bronz figürler, onların aşk güçlü ve sonsuz olacak geçmiş, köprü üzerinde yürümek inanıyoruz. Bir lisans ve bekar kadınlar Paris'in en şık köprünün güzelliği için tanınan bu büyülü köprü, ikinci yarı ve sevgi bulmakta onlara şans getireceğini düşünüyorum.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.