SeyahatYol tarifi

Samoa: nerede, nasıl orada yaşamak?

Kim onun tüm avantajları bir mola için uzak uygarlık Castaway egzotik adaya gitmek için hayal değil mi? İnanılmaz güzel kumsallar, sıcak güneş, bedene bir çikolata rengini veren, pitoresk manzaralar bile en deneyimli gezginler şaşırtacak. Nedeniyle dünya turizmine son derece cazip tropik cennet köşelerinden dünyasına olan uzaklığına. mola rahatlatıcı Liderler - Hawaii, Galapagos Adaları, Samoa Adası - karakterinin volkanik kökenlidir. herhangi bir insan müdahalesi olmadan oluşturulan fevkalade güzel ülkeyi ziyaret etmek Özellikle ilginç.

Samoa - nerede?

elliden fazla yıl önce, bulunduğu Pasifik ada cenneti olarak, bağımsız hale gelmiştir. medeniyet etkilemediği onlar seyahat ve sualtı manzaraları ve yerel manzara keyfi yol boyunca güneşlenme tüm sevenler için gerçek bir nimet vardır. ülke 10 oluşmaktadır büyük, adalar bunların yolcuları kabul edin ve geri kalan küçük ya ıssız alınarak belirlenir.

babadan kalma miras

Volkanik adalar, araştırmacılara göre, V yy içinde yaşadığı ve daha sonra Polinezya kültürünün gelişmekte merkezi haline gelir. Hollanda'dan Sailor XVIII yüzyılın başında Avrupalılar için Pasifik Okyanusu'nda Samoa açtı. Fransız kaşif Bougainville keşif yaptığı yolculuğu sırasında bir kaç yıl içinde adalar ziyaret etti. Yarışma ona sahip hakkı için Amerika, Almanya ve İngiltere başlayana kadar XIX yüzyılın sonuna kadar hiç kimse kaderi adalar ilgileniyordu. ayrıldı adanın Berlin Antlaşması'na göre: Batı Samoa, ele geçirdiği Altmış üç yıllık bağımsızlık, atık, Almanya ve Amerika Birleşik Devletleri'nin doğu kısmından olsun.

Amerikan (doğu) Samoa

Amerika'yı devredilirken adalar, küçük bir kısmı yedi küçük adadan oluşuyor. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde burada yaşayan sakinleri, katılmayan ve ABD vatandaşı olmayan, ama onların koruması altındadır yoktur. Zemin yüzeyi burada yüksek dağ zirveleri ve kıyı bölgelerinde bulunan en köylerde oluşturur.

Gezi Amerikan Samoası

Gözlerden uzak bir tatil hayal Turistler, bir ıssız ada Aunnu ziyaret edin. güzel manzara, şehir hayatının gürültüsünden bir mola olacak ve sessizlik rüya severler için bir nimet olacaktır. Yaklaşımı bataklık, ünlü ada çok tehlikelidir, bu nedenle uzaktan onların sürekli oyun keyfini en iyisidir.

Amerikan Samoası ünlü ve fevkalade güzel koy Mahamane olan en tuhaf kocaman taşlar küçük su partikülleri ayrılır ile dalgalar çekti. onun ruhani güzelliği için cazip çöl kıyısında küçük bir alan. Sen koyda kaynar su gibi, bir billowing zemininde fotoğraflandı değil, terk edemez.

sermaye Pago gerçek cazibe adaları olarak kabul edilir. egzotik tarzda güzel binalarla kombine Kötü ahşap kulübe. Küçük bir kasaba pahalı restoranlar ve lüks oteller ile küçük sokaklarında yürümeye aceleyle, turist ile çok popüler. Park pahalı gömlekleri ve Haydon Museum, Adalı sanatını görselleştirmek, unutulmaz bir deneyim anısına bırakılır. Ancak, turist çünkü balık fabrikalarının yakınlığı başkentinin kendine özgü kokusu onun alıştığı olmuştu hangi söylüyorlar.

Samoa adalar batı kısmı

Bağımsız Samoa Polinezya kalbinde yer alır ve iki nispeten büyük (Upolu ve Savaii) oluşur, ancak ülkenin toplam alanının yüzde doksan altı alır ve hemen hemen tüm nüfusun ev sahipliği ve sekiz küçük ve ıssız edilir. Adanın dağlık arazi yüksek tektonik aktivite ile bağlantılıdır. Devletin Sermaye - Apia küçük bir kasaba, Avrupa tarzında evler inşa ancak aynı zamanda yerel renk koruyarak.

Upolu Island (Samoa), turistler için son derece cazip. Orada en popüler plajları vardır, ama bir egzotik siyah kum göze çarpıyor. Değil çok iyi serin su derin zümrüt rengi ile turist Lanotoo göl bilinen kişilerin eline kadar yüzmeyi küçük altın renkli balık, korkusuz iç içedir. Birçok alt ulaşmak için çalıştı, ancak başarılı olamadık rağmen antik gelenekleri, kimse bilmiyor tam derinlikte söylemektedir.

Samoa takımadalarındaki Ada ana cazibe barındırıyor - uzun sönmüş bir yanardağ krateri içindeki havuzun doğası gereği kurdu. Yerel sakinler uzun bir ev yapımı merdiven ve iskele inşa ederek, kendilerini yüzme için derin gölet kurduk ve seyahat yüzlerce kristal berraklığında su hayranım.

Orijinal Samoa. Nasıl orada yaşamak?

Tüm turistler kültür geleneksel olarak birbirlerine saygı ilkelerine tarafından desteklenen yerli halkın çok samimi bir tutum demek. adanın nüfusunun büyük bölümü - Hıristiyanlar ancak birlikte diğer dinlerin temsilcilerini orada eşlik edilir. Aborijinler bir toplumda, toplumun ve akrabaları birkaç kuşak oluşan adalar ana hücredir yaşıyor. En yüksek statü lideri Samoaca toplumun başıdır ve aile konularında tüm alanlarında sorumludur.

Sakinleri tüm uluslararası ve yerel tatil saygı yerel gelenekler ile dini inançlarını birleştirerek, antik kültürü onurlandırdı. Bir Hristiyan olarak , Batı Samoa ibadetlerine için çeşitli festivaller tutar. Buna ek olarak, ada tüm yerel nüfusa dahil ve ziyaretçilere yoğun yaşam yerlileri şaşırttı renkli dans ve şarkı festivalleri ile ünlüdür.

pitoresk manzaralar

Tatilciler olağandışı doğa, aktivizm yüzden fazla yıl önce tamamlandı volkanlar, üst temsil dağlık arazi için teşekkür ederiz. dağ sırtları boyunca bir zaman aktı ve şimdi lav patlayan sertleştirilmiş bir kez üzerine kayalar. Takdire Samoa tropikal eğrelti otu, bambu, berrak suda büyüyen mangrov ormanları çalılıkları ile kaplıdır. konutların inşası için yöre halkı tarafından kullanılan ince ahşap, batı kesiminde Özellikle zengin. Ama toprak kaynaklarının işlenmiş kıyı alanlarının dışında doğurganlık eksikliği.

Son Çare Stevenson

Samoa korsanlar hakkında macera kitaplarının yazarı son sığınak haline geldi. öfkeyle, adadaki arazi satın büyük devletler arasında ülkenin bölünmesi sırasında yerel halkın haklarını savunan Stevenson, ardından şöhret kahraman kazandı. O dağın tepesinde toprağa verildi, lahit gibi kaya oyma ve kesinlikle hiçbir gürültü yazar ruhunu rahatsız böylece ateşli silah kullanımını yasaklayan ve sadece kuşlar mezarının üzerindeki şarkıları söyleyerek. Tüm yolcular için geliştirilen iki ilginç yollarının bir yüksekliğe tırmanmak için cesaret edemedi. Bunu bizzat bilmeden, Stevenson sitesi küçük macera onun dinlenme yeri ziyaret döndü. oteller, caddeler ve kafeler, ve turistler adında "Treasure Island" yazanın adı Upolu üzerinde bulunan yazarın müzeyi ziyaret için davet edilir: Bence bu güne kadar hatırlanır yerliler söylemeliyim.

adalarda Unutulmaz tatil

Ada en iyi Ekim ayı sonunda erken Mayıs bir tatil planlamak için ziyaret edin. Yağmur ve şiddetli fırtınalar olmadan Hava açık birçok hoş izlenimler bıraktık. Adada yıl boyunca ortalama sıcaklık yirmi altı derece olduğu için tropikal iklim, bunaltıcı sıcaklık sevmiyorum birçok turist çekiyor.

Eğer Samoa ziyaret yolculara bilmeniz gerekenler? Okyanus ve yalan çok hoş bembeyaz kum, - bu gevşeme anahtar anları tüm ziyaretçiler bu. Plaja giriş bu küçük, para, ama zorunlu ücreti toplumsal harcamalar gider. ek bir ücret ve kimin yakalamak ülkenin yaşam okyanus hediyeler tehdit bir tür olarak algılanan balıkçıları şarj edin. Tüm dalgıçlar Dünya batık gemi ve mercan resiflerinin alanlarda dalış hizmetleri sağlayan, Amerikan Samoa ziyaret etmek hayal, ama hiçbir ABD turist vizesi oraya imkansız gitmek söz etmek gerekiyor.

güvenlik yönetmelikleri

Eğer medeniyet uzak adada adım önce, onların sağlığı özen gereklidir. önceden Bunu yapmak için hepatit B, kolera, çocuk felci, sarı humma aşısı vurulmuş ve adada özel sivrisineklere karşı araçlar kullanmak gerekir - Çeşitli hastalıkların satıcıları. Su ülkede klorlanmış, ancak ziyaretçiler içmek için kaynatılmış kullanmak için en iyi seçenektir. Tüm turistler kurallarına uymak gerekir ada devleti ve sokak ve plaj alkol yasaktır unutmayın ve Pazar günü alkol sadece yerel otellerde satılmaktadır ve ülkenin sadece misafir.

unutulmaz bir tatil için doğanın yarattığı sanki Samoa Tropikal adalar. Muhtemelen hala değer tamamen şaşırtıcı eşsiz doğası ve eşsiz manzaralar, zevk için uzun bir yol aşmak için.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.