ÇirkinlikAraçlar ve ekipmanları

Parçaların Aralığı. Sıcak haddelenmiş açı eşit: Hat

Aralığı çelik açıları denge ve eşitsiz: kiralama iki tür ayrılmıştır. Adından da anlaşılacağı gibi, bir birinci çeper bölümleri, aynı genişliğe sahip olduğunu anlamak ve ikinci olabilir -, sırasıyla farklı genişliktedir. mastar kiriş ve kanallardan farklı olarak, çok daha geniş fazla çeşit ve veri türleri ayarlayın.

Bu terim ne anlama geldiğini düşünün. metal parçaların bir çeşitliliği - Geometrik bir veri listesi, rafın boyut, ağırlık ve toleranslar çevirin. Ayrıca içerir ve teslim şartları. Aşağıda bu özelliklerin hepsine düşünün.

Çeşitler eşitsiz parçalar

Tüm parçalar GOST gereksinimleri için sadece üretilmek zorunda dikkati çekiyor. Bu tip malzemeler GOST 8510-86 uyarınca üretilen, düşük alaşımlı (bu marka 08G2S, 16GS, 17GS, 17G1S ve diğerleri) ve karbon çeliği (derece a0, st4ps, St4sp ve diğerleri).

Bu metal ürünlerin yanı sıra, oldukça geniş ve çeşitli yapıcı formları, üretim maliyetleri verilerin oluşturulması yerine idareli rağmen. Bu eşit olmayan parçalarını farklı profiller olup, burada sıcak haddelenmiş çok çeşitli ölçmek katkıda bulunur. Yanı sıra parçası derece boyutları.

Özellikler ve teknik özellikler

Belki de metal parçaların en basit ve önemli bir özelliği, bir güç veridir. Endikasyonları o çekiçleme sırasında değişebilir. Bu yüzden plastik deformasyon nedeniyle ortaya çıkar, metal sertleştirme işlemi olarak adlandırılır. haddelenmiş çelik, 3-5 mm olup, burada raf kalınlığı doğrultma ve diğer güvenlik belgeleri ile belirli özelliklerini dikkate gerektiğinde. Eğer yoğunluk uyum kalitesini artırmak amacıyla yer pistonu presleme kuvvetini artırmak Örneğin, levha testinde, sonuç, metal çözgü tamamen zıt iken. üretmek alanı, devlet standartları prosedür çekiçleme gerçekleştirildi alanlarda çatlama genellikle bir metal uymayan bir ürün çeşitliliği edin. Böylece, tasarım verilerini nedeniyle emniyeti yeterli marjı olmayan ömrü önemli ölçüde azalır.

satın alırken bilmeniz gerekenler?

Bir köşe seçerken bulunduğu ve orada neler Çarşamba edilecektir nerede olduğunu bilmek emin olun. İkincisi agresif veya yüksek nem varsa, en iyi seçenek galvanizli çelikten ürünü satın almak olacaktır. Ancak bu şekilde tüm kural ve GOST gereklerine uygun olarak yapılmalıdır. çelik bu tip parçaların Aralığı en sık galvanizli iletim kuleleri kullanılmaktadır.

Üretim galvanizli çeliğin anisoplural profillerini kullanmak ve

iki şekilde T şeklinde profiller Make - sıcak daldırma galvanizli ve soğuk. Sıcak daldırma galvanizleme ürünü daha dayanıklı hale getirir. Bu nedenle, sıcak haddelenmiş çelik, yüksek metal yüklemesiyle tasarımlarında kullanılan oldukça geniş aralık, olan, eşit olmayan açılarla. Kalan diğer davalar için idealdir profiller soğuk galvanizleme vardır.

Kütle köşe anisoplural GOST 8510-86

Köşeler boyutlarda çok geniş bir aralığı vardır (200 mm ila 25 mm arasında) dir, ve bunların ağırlık çok farklı olacaktır. tabloda bazı profiller bakacağız.

köşe İşaretleme,

Boyutlar AxB raflar

duvar kalınlığı

Bir metre ağırlığı

ton başına Metre

25h16h3mm

25h16mm

3mm

0.91kg

1098,9

40h25h4

40h25

4

1.94

515,46

65h50h7

65h50

7

5.98

167,22

GOST göre - anisoplural Area, kimin çeşitler oldukça geniştir, karbon ve düşük alaşımlı çelik notlarının yapılmalıdır.

Kalite, üretim ve köşelere verimliliği

Üretim veri profilleri belirli bir büyüklüğü ve doğruluk gerektiren GOST göre üretilmiş. Ama özel köşelerinde üretiminde en fazla 7, 9, 12 kilometre olabilir. Ve bitmiş ürünler doğruluğu geliştirilebilir.

GOST 8510-93 - Eşitsiz Köşe, tüm standartları karşılayan bir ürün yelpazesine. Amacıyla aldanmamaktır ve Devlet Standard'da ürünleri satın almak için emin olun, bir evlilik almayın.

Eşit kollu Aynı alan numarası 8509-93 uymalıdır.

Bu malzemeler yaygın olarak yeterli kullanılmaktadır. Bunlar metal ürünlerin çeşitli oluşturma yapımında talep bulunmaktadır. Bu profili yönetmek oldukça zordur olmadan da hatta evde, metal oluşturmak için kullanabilirsiniz. kullanılan sıcak haddelenmiş köşeleri imalatı için çelik kalitesi , bu modelin gücü yapımında, 3. Bununla birlikte yeterli değildir. Bu nedenle, profiller marka 09G2S ağırlıklı üretilmektedir. Bunun Köşeler ağırlık olmadan takılabilir. En popüler metal imalat profiller için siyah sıradan kalite çeliktir.

Profil numarası

birden fazla sayıda raf genişliği

raf genişlik

kalınlık

Rafın eğim yarıçapı

İç köşe yarıçapı

kesit alanı (cm²)

5 / 3.2

50 mm

32 mm

3

4 mm

5.5

5 mm

1,8 mm

2.42

3.17

8/5

80

50

5

6

-

-

6.36

7.55

07/11

110

70

6.5

8

-

-

11.45

13.93

Galvanizli çelik köşe sıcak - Ölçer

Nedeniyle, örneğin, bir köşenin metal korozyonu temel amacı karşı iyi bir direnç, dış yapı tespit edilir. sivil ve endüstriyel: Galvaniz köşe yapımı iki tür kullanılır. Bir bina çatısı kaplanırken, örneğin, çatı kaplama galvanize parçalar kullanılmaktadır. Böyle köşeler daha estetik ve modern bir görünüm. Bu nedenle, hatta iç binaların dekorasyonda kullanılabilir.

ikizkenar tip

Oldukça dayanıklı ve henüz nispeten hafiftir. Nedeniyle bu tür avantajlar, bu profil, genellikle, yapısal ve metal olmayan yapılar ve zemin inşasında ve montajında kullanılır. Alan, vanayı yerine sadece o yapının daha güçlü hale getirecektir. Ve kurulum çok daha kolaydır ve daha az zaman alır. armatüre avantajlara sahip olmasına rağmen, eşit açılar, aynı fiyata neredeyse satın alabilirsiniz.

İkizkenar sağ köşe kaliteli yapısal metal boru fabrikaları yapılan bir T-şekilli bir enine kesite sahiptir. Bu gibi profiller, metal yapıların ilk ve temel elemanlarından biridir.

Uygulama alanları

Devlet standartları çeşitliliği tekabül çelik açı, yapım birçok alanda kullanılır. Temel olanlar:

 • Yüksek Binalara Beton Pompalama.
 • Yapı sert takviye edici yapılar.
 • cihaz ve jumper, hem de diğer durumlarda kurulması.
 • kanalları gibi diğer profilleri ile kombinasyon halinde, açılar katı bir fikstür gibi beton takviye etmek için kullanılır.
 • Tyazhelogruznye ve büyük açıklıklı çatı ve zemin.

Yine, metal köşeleri genellikle farklı türde raylar bağlamak için kullanılır.

çit çeşitli elemanların kombinasyon halinde başka bir kullanımı veri profilleri. Bugün, virajlı olmazdı sağlam çit, set karşılamak, çok zordur. Bu nedenle, virajlarda bağlantısı için de sık sık mevcut ürün yelpazesine parçalarını kullanılır. Onların çelik çit güçlü bir rüzgar ve diğer sürdürmek yardımcı olacaktır doğal afetler. Hayatta L şeklindeki profilin bir başka kullanımı bir ev iç oluşturmada yardımcı olmaktır.

o mobilya döşemeli bile metal köşeleri kullanarak işlerinde mobilya fabrikaları-üreticilerinin çoğu. verilerin kullanımı olmaksızın parçalarının bağlantıları sonra yüksek yüklere dayanabilecek olmayacaktır. Bu da, er ya da geç, onun başarısızlığına yol açar.

tür

ikizkenar köşenin Çeşitler çok geniş ve 20'den fazla profillerine sahiptir. Birkaç tür düşünün.

 • 1) raf genişliği - 20 mm;: № 2 Profil 2) Kalınlık - 3, 4 mm; eğrilik 3) iç çapı - 3,5 mm; 4) Bir raf eğrilik yarıçapı - 1,2 mm; 5) kesit alanı - 1.13 1.46 cm²'den; 6) Ağırlık - 0.89, 1.15 kg.
 • Profil 11 №: 1) raf genişliği - 110 mm; 2) Kalınlık - 7, 8 mm; iç kavis 3) çapı - 12 mm; 4) Bir raf eğrilik yarıçapı - 4 mm; 5) kesit alanı - 15.15, 17.2 cm²'den; 6) ağırlık - 11.89; 13,5 kg.
 • Profil 14 №: 1) raf genişliği - 140 mm; 2) Kalınlık - 9, 10, 12 mm; iç kavis 3) çapı - 14 mm; 4) Bir raf eğrilik yarıçapı - 4.6 mm; 5) kesit alanı - 24.72, 27.33; 32.49 cm²; 6) ağırlık - 19.41, 21.45, 25.5 kg.

çeşitliliğe rağmen bir eşkenar çeşitler köşe tüm kural ve GOST düzenlemelere uymak zorundadır. evlilik görülür ise - profilin alımından kaynaklanan atılmalıdır.

Üretim ve özellikleri

karbon çelik veya GOST 19.281-89 için - - dayanımı yüksektir, düşük alaşımlı çelik, standart GOST 380-94 tarafından yapılan metal açıları. Bu gibi durumlarda, metal işleme sıcak haddeleme olup.

Uygulama ürünlerin çok çeşitli teknik özelliklerinden kaynaklanır:

 • ürünler sertlik çok yüksek düzeyine sahip.
 • katılık alanına rağmen oldukça hafiftir. Örneğin, taraflar 25x25 mm ve 3 mm arasında bir kalınlığa sahiptir sayacı parçalar segmenti alın. Sadece 1.12 kg ağırlığında. 37 kg - büyük ağırlık 200 mm kenarları olan bir köşe ve 12 mm'lik bir kalınlığa sahip olacaktır. Bununla birlikte, bu rakamlar gücü aynı düzeyde diğer metal yapıların, ağırlıkça çok daha düşüktür.
 • Nedeniyle özgü şekline, bir köşe daha büyük bir yük dayanabilir. Bu tür bir endüstriyel depo veya üretim tesisi olarak bile binalarda büyük açıklıkları, inşasında kullanmak için izin verir.

Standart boyutlu ek olarak, imalat şirketleri için altındaki metal köşeleri üretebilir. Tabii ki, sipariş edilen boyut mevcut ekipman üzerinde gerçekleştirilebilir eğer.

Nasıl ve nereden satın alınır?

Bu satan bir şirket bulmak, bir çelik braket satın almanız gerekiyorsa, bu kolaydır. Ancak, ilk şirketin güvenilirliği hakkında bilgi sahibi olmalıdır. Bunu yapmak için, incelemeler aşina olmalıdır. Optimal olarak, belirli bir şirket ile uğraşmak zorunda arkadaş var ise şunlardır. Vaktinden sevkini öngören bir anlaşma sonuçlandırmak için gerekli değildir. Eğer bir şirket sadece olumlu geribildirim öğrenmek ve güvenilebilir Bu ancak yapılabilir. Bu uyarı kandırıyor önlemek için gereklidir. Eğer biliyorsanız Güvenilirlik ve profillerin kalitesi ve yüksek düzeyde metal kendisi, biz güvenle yerleştirerek ki. Şirket parçaların geniş bir ürün yelpazesi üretir olması arzu edilir.

Hammaddeler, inşaat ve boyutlu veri ve fabrikada tüm geçerli kural ve düzenlemelere uygun olmalıdır malzeme işareti. tüm gereksinimleri devlet standardı ile aynı olup olmadığını, daha iyi. Doğru şirket ve hakkını seçerseniz, kaliteli ürün garantilidir.

Bir köşe satın almadan önce mutlaka bu durumda ana bir anlayışla danışmak gerekir. Sonuçta, belirli uygulamaya köşe tipine doğru seçimine bağlıdır. Hatta küçük bir hata veya köşeli takılır bütün yapı, görevlerini yürütmek mümkün olmayacaktır gerçeğine kurşun miktarında bir hata. Buna göre, bu köşede değiştirilmesi yol açacaktır. Ancak bunu yapmak için, tamamen tasarım kısmını, ve hatta bazen tasarım sökmeye gereklidir. Sonuç olarak - çok fazla zaman, para ve hatta bazen sinirleri boşa.

Yani, bir çelik eşitsiz bir ürün yelpazesine sahip olan bölge anladım. Sonuç olarak, onun hafif tasarımı rağmen, profesyonel inşaat ve gündelik hayatın önemi ayrıntıları abartma zordur, sonucuna varılabilir. Ve ne olursa hangi köşe - eşitsiz Çelik, çeşitler en geniş biri, ya da başka olduğunu. Gördüğünüz gibi, değil metal ürünleri verilerin çeşitleri o kadar zor anlamak. üzerinde satın alırken ulusal standarda uygun olup olmadığını daha fazla dikkat. GOST gereksinimleri karşılamayan tüm ürünler sonra, çok daha düşük bir güvenilirlik ve stabiliteye sahiptir. Ve bu tasarım uygun yükleri sürdürmek ve kendiliğinden çökmeye anlamına gelir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.