FormasyonÖykü

Dzhordzh Patton ABD Ordusu Genel: biyografi, Savaş yılları, ödülleri

Her ülkede tarihi her zaman askeri olayların gidişatını etkilemiş, öyle ya da böyle, büyük bir askeri liderlerinin isimlerini tutar. Her biri kendi vatan parçasıdır. Örneğin, ABD tarihinin sonsuza George S. Patton (Jr) yazılı.

soy

Biz memur Patton kim hakkında konuşmak önce, onun aynı derecede ünlü atası hakkında birkaç söz söylemekte fayda var. Dzhordzh Patton - "genç" dede - tek seferde de ülkesinin iyiliği için görev yaptı. İç Savaş sırasında o bir piyade alayında komutanıydı. Açıkçası, dedesini, faaliyetin cesaret doğrudan gelecekteki torun etkilenir. Biz çocuk sağlanan bir ordu eğitimi bu yüzden genç Patton babası subaydı gerçeğini ortadan kaldıramaz.

Hayatın yolculuğun başlangıcıdır

Bir oğlan Kaliforniya'da 1885 yılında doğdu. Babası - Dzhordzh Smit Patton, bir avukat, emekli bir subaydı. Uzun bir süredir, "ast" evde eğitildi. 11 yaşındayken, o başka 6 yıl eğitim okuluna gitti. Şu anda askeri literatürde yer almaya başladı ve gerçek bir general olmaya hazırlanıyor.

gebe ihtiyaç uygulanması sessizce beklemek önce Şimdiye kadar, Patton sonra West Point'te Akademisi'nde, Askeri Enstitüsü'nde ilk okudu. Zaten 1913 yılında süvari teğmen oldu.

Birinci Dünya Savaşı

Amerika'nın üyelik için Dünya Savaşı Dzhordzh Patton kaptanlığına yükseldi. Onun temel görevi bir tank kolordu kumanda edecekti. Şimdi yaptığını tam olarak ne bilinmemektedir. Orada tam bir komutan kanıt olduğunu ve o sadece bir gözlemci olduğunu muhtemeldir. İlk defa Amerikan tankları 1917 yılında mücadeleye girdi.

Seneye gelecek genel ilk kez yaralandı. Onun tankların grubuna yardım almaya çalıştı Saint-Michel, meydana geldi. Mermi verhneyagodichnoy kaslar geçirildi. Bir kaç yıl içinde ve Patton genellikle bu konuda "askeri başarıyı" övünmek istiyorum.

teğmen albay - memur Birinci Dünya Savaşı sırasında yapılan tüm işlemler için, o ilk sonra, majör terfi etti. diye emretti Tank Kolordusu, sonunda Birinci ABD Ordusu parçası haline geldi. Ayrıca George koleksiyonunda madalya ve albay rütbesinde ve madalya "Mor Kalp" "Üstün Hizmet İçin" bir orta aldı.

Kan için ödül

Patton 1918 yılında olduğu Yara, onun ödül için nedeni oldu. işareti "Mor Kalp" - düşmanın elinden savaşta yaralanan ya da öldürülen olanlara verilir Amerikalı ödül.

O 1782 yılında geri ödül başladı. İlk üç askerin bu ödülü almış ve 1861 yılına kadar madalya kimse aldı. "Şeref Madalyası" "Mor Kalp" daha yüksekti bu yıl, onaylandı.

ödülün Tam güncelleme sadece 1932 yılında gerçekleşti. Bu madalya George. Washington kurucusu 200. yıldönümü onuruna yapılmıştır. Birincisi, yaralı dahil askeri liyakat, için verilir. Daha sonra hesap yalnızca savaş yaralanmaları içine almaya başladı.

iki ateş arasında

Hemen biyografisi yeni başlıyor, yüzbaşılığa indirgenen oldu Dünya Savaşı Dzhordzh Patton, bitiminden sonra. Dwight D. Eisenhower ile bir araya gelen onlar arkadaş olmak gerçeğine yol açtı. Kaptan bu bilginin askeri işlerinin çok yükseklere onu götürecek bilinmektedir olamazdı.

Şu anda o, Amerika tankı sisteminin verimliliğini iyileştirmek için çalışmaya başlar. Önce tankı kolordu gücünü artırmak için mali devirmek için çalışır, ancak yenilir. Dahası, o yeni taktik ve tank bina bahsediyor makaleler yazdı. Çalışmaları hiç dikkat çekmez ve o onun eski pozisyonuna döndü.

İkinci Dünya Savaşı

Dünya Savaşı sırasında, General Patton ülkesi için çok şey yapmıştır. Amerika çatışma içine girmek için beklenirken, George sessizce bir zırhlı bölünme komuta ediyordu. Meksika Sovyetler Birliği'nin bir destekçisi olunca, Patton Japonya yakında grev olabileceğini 1924 yılında biliyordu. Bir kaç gün elinden Tüm istilasından ülkeyi korumak için bir ordu organize etmek. Ama böyle bir olay Meksika'yı bağışladı ve Japonca Aleutian Adaları iz bırakmış.

Patton zaten Tümgeneral olarak aldığını sonraki olay, Fas göndermekti. Burada gerçekleşen olaylar, onu teğmen-Genel ve ABD Silahlı Kuvvetler İkinci Kolordu komutanı yaptı. Kuzey Afrika'da, asker sıkı komutanı olarak kendini gösterdi. emrindeki, her askerin daha sonra mücadelede yardımcı sert disipline alışık oldu.

Palermo ve doğuda büyük bir adım atmak - O zaman sermaye yakalamak mümkündü Sicilya, olayları takip etti. Patton Alman blitzkrieg'i taktik denemeye ve sadece 2 hafta 600 mil gidebiliriz karar Normandiya, olayları yürüdükten sonra. Fransa'nın başkenti kurtuldu ve onun saldırgan taktiklerle genel büyük başarı elde etti.

son adım İkinci Dünya Savaşı sonunda Ardennes saldırgan oldu. Zaten deneyimli ve bilge General Patton müttefiklerinin lehine mücadeleyi açmak başardı Hitler karşıtı koalisyon. Almanlar çekilirken vardı ve George işgalinden Avrupa'yı kurtararak, Avrupa çapında "yürüdü".

acı adaletsizlik

Tüm askeri kariyeri için ne yara Patton onu ölümüne getiremedim. Ama genel bir gün önce evde olurdu, o bir araba kazasında tarafından geçildi. Şiddetli baş bir çarpışma "Cadillac" in yaralanma ve kamyon ordu komutanı için ölümcül oldu. 12 gün sonra emboli öldü. Onun yanında tüm bu zaman eşi oldu. Onlar Lüksemburg büyük kumandan gömüldü.

Zulüm Genel: efsane ya da gerçek?

Tarih George Patton sözleri ve işleri birçok ölümcül bir karakter uğradığını göstermektedir. Bu sadece zulüm ve ırkçılık eleştirdi değil. ABD askerleri tutsak edildi 76 Alman öldürmüş nerede Yani, etnik kökene dayalı kin bir ifadesi sonrası, sözleri katliamını Biscari yol açtı.

general karakterize bir başka önemli olay, sıradan Bennett ile olay oldu. Patton görünür yaralar asker hastanede olduğunu çileden. Günümüzde, o "travmatik şok" tanısı almış olurdu, ama o zaman bir sinirsel yorgunluk çağrıldı. Yatakta Bennett dönecek olursak, genel kendisinin sinirler yukarı hareket ettiğini cevap hangi onun sağlığı hakkında sorulan o kabuklar sinek duyar ama duyamıyorum, onlar patlayabilir.

Bu vahiy Patton o iki kez sıradan zihin çarptı öfkelendirdi. O öfkeyle bağırdı ve hemen hastaneye kaldırıldı bu korkaklar söyledi. Böyle Bennett olarak yaralı askerlere, bakmak için ona zarar ne sadece sınırdışı ve cepheye gönderildi ancak duvara atış edilmemelidir.

Eisenhower bu olayın öğrenilen tabandaki ve hastane personelinden af dilemektir George emretti. Ayrıca genel görevinden. Böyle bir "işten çıkarma" büyük ölçüde Almanların davranışını etkilemiştir. Taktik hareket ve dolayısıyla ölümcül birtakım hatalar başardığınızı - Onlar "kaybolma" Patton inanıyordu.

Son olarak, birkaç söz

hayat Patton ilginç bir gerçeği 1912 yılında Olimpiyat Oyunları'na olduğunu. Sonra bir popüler oldu , modern pentatlon. Sporcular binme, eskrim, koşu, çekim ve yüzme yarıştı. O zaman, Olimpiyat Oyunları tüm birliklerini bir araya getirdik. Patton neredeyse Pentatlon kazandı. Geçmiş genel çekim özetlenebilir olduğunu gösterir. kendisi hakemleri iddia George olarak, olsa olayı kınadılar. Patton önceki çekimleri gelen deliklerden geçirilen emin iken Onlara göre, kurşun, hedefini vurmadı.

M46 Patton ve M48 Patton: Aynı zamanda orta tankların bir dizi Genel anısına seçildi olduğu bilinmektedir. Bu makineler dünyadaki diğer ülkelerde onlarca üzerinde çalışmak ve 20. yüzyılın 2. yarısında savaşlarda ortaya çıktı.

1970'lerin başında, Genel Dzhordzhe Pattone hakkında bir film vardı. Film yedi ödül "Oscar" aldı ve Dzhordzh Skott oynadığı. Dışında film Omar Bradley "Asker Story" hakkında kitabın filme olmasından, o da kullanılmış ve otobiyografik skeçler Patton olmuştur "Ben bilmiyordum savaş."

Dzhordzh Patton akıllı komutanı orijinal taktikleri ve agresif bir generaldi. Şimdi, içeri Kentucky eyaletinde büyük bir memuru, adanmış bir müze "zırhlı güçlerin babası."

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.