Sanat ve EğlenceFilmler

"Oscar" alamayan en iyi aktörler,

28 Şubat bu yıl Los Angeles'taki hareketli Amerikan kentinde bir sonraki Oscar töreni yapıldı. Geleneksel olarak Sinema Sanatları Akademisi tarafından her yıl düzenlenen sinema alanında ana ödülün 88. ödülünü kazandı.

Birçok seyirci, sonunda herkesin sevdiği zaman, Leonardo DiCaprio'nun en iyi erkeğin rolü için layık görülen bir ödüle layık görmesinden memnun kaldı. Tuhaf görünüyordu, çünkü çok iyi eserlere sahip bir oyuncunun rafta hala bu onurlu ödülü yoktu. Ancak, daha da dikkat çekici olan şey, uzun zamandır beklenen heykelin halen çok sayıda mükemmel rol alan rolüne sahip olmadığı gerçeğidir. Henüz bir Oscar almayan oyuncular oldukça geniş bir kategoride temsil edilirler. Bu listenin en iyisini isimlendirmeye çalışalım.

Johnny Depp

Tüm rolleri yüksek seviyede beceri ile doldurulur. Bir kerede değil ve Johnny Depp'in hiç Oscar almayan bir aktör olduğuna inanacaksınız. O, en çelişkili görüntüleri kolayca deneyecek az sayıdaki kişiden biridir ve aslında reenkarnasyon, iyi bir sanatçıyı vasat olanlardan ayıran aynı yetenektir. Tim Burton'un tablolarının olmadan yapamayacağı onsuz olmaz .

Johnny Depp, merhametli Edward Scissorhands, gizemli Ichabod Crane, çikolata fabrikası Willy Wonka'nın sahibi, delice kuaför Sweeney Todd'dur. Ve bu, film dağıtımında büyük ücretler toplayarak, "Karayip Korsanları" filminde Kaptan Jack Sparrow'da reenkarnasyonundan söz etmemektedir. Ödüle aday gösterilen aktör, ilk defa 2004'te üç kez oynamıştı. Fakat kendisinin de itiraf ettiği gibi, bir ödül eksikliği onu büyük ölçüde rahatsız etmez.

Helena Bonham Carter

Bu, birden fazla kez Depp'in ortağı olan İngiliz bir aktris. Benzer şekilde ilginç reenkarnasyonlar ile ünlü bir kadın, kaybedenler sıralamasını benzer şekilde doldurdu: Oscar almayan aktörleri içeriyor. Ve net değil: neden? Sonuçta, en dikkat çekici roller listesine girmek kolay - her biri parlak ve unutulmaz. Cinderella'dan bir peri periası olabilir ve sonra "Harry Potter" ten korkutucu ölüm yıldırıcıları haline gelebilir.

Helene'nin reenkarnasyonu, Johnny Depp ile birlikte ana karakteri oynadığı Sweeney Todd filminde ve Fight Club, Les Miserables, Big Fish, Frankenstein, The King Says filmlerinde de görülebilir. Son resim, bu arada, ona bir aday gösterdi, ancak 49 yaşındaki aktris kazanamadı. Ancak, endişelenmesi gerekmiyor, çünkü uluslararası Emmy Ödülü kategorisinde "En İyi Kadın Oyuncu" kategorisinde birincilik ödülü alıyor.

Jim Carrey

Jim Carrey'yi tanımak imkansız. Komedyen kralının vicdan zıvanası olmadan çağırılabilir. Ancak, ona "Oscar" ın bu ana olmayan başlığı getirmedi. Aktörün kendisi, jürinin ödüllü komedi türlerini ve onlarla ve eğlenceli sanatçıları şımartmaktan gerçekten hoşlanmadığı görüşündedir. Bu gerçek, izleyicilerin ünlü filmlerini tekrar tekrar incelemelerini engellemez: Ace Ventura, Bruce Almighty, The Mask, Noel Hırsızı Grinch, Always Say Yes ve başrolde Kerry'le diğer komediler. Jim, melodramda "Lekesiz Zekanın Eternal Sunshine" ı oynayarak hayranlarına şaşkınlık attı. Ancak ne yazık ki, rolü onu "Oscar almayan büyük aktörler" listesinden çıkarmadı. Yalnızca burada o kadar az büyük değil.

Cameron Diaz

Şaşırtıcı Cameron'un vurulduğu tüm şeritlerin bir anda adlandırılması zor. Aktris, en ünlüleri "Exchange holiday", "Other woman", "Vanilla sky", "Charlie's Angels" ve "New York Gangs" olmak üzere 57 filmde oynadı. Aktörler oyun gibi ama jüri hala Oscar adaylığına rağmen aktrisi memnun etmiyor. 2013'te Diaz, şok ederek törende görünmüyor. Ancak anlaşılabilir, çünkü röportajda, bir kereden fazla, değerli heykelcilerin hayal ettiği suçlamalar çınırdadı. Görünüşe göre, onu elde etmek için zaten çaresiz kalmıştı. Ve belki de her şey yolunda mı?

Jennifer Aniston

Yaşam için bir başka Hollywood güzellikinde tek bir Oscar adayı olmamıştı. Belki de komedi filmleri için film eleştirmenlerinden aynı hoşnutsuzluğun kusurudur. Jennifer Aniston önce ana rollerden birine sahip olduğu "Friends" dizisinde ünlü oldu. Komik türün aktris rolü, daha sonraki kariyeri boyunca kızın gitmesine izin vermedi. Güzelliklerin vurulduğu en popüler tablolar arasında "Karımın önünü oku", "Öğütücüleriz", "Pasta", "Marley ve ben", "Kusurlu patronlar" ı ayırt edebiliriz.

Taraftarlar, yalnızca zaman içinde jüri tarafından komedi filmlerine ilgi göstermeye başlayacaklarını umabilir. Öte yandan, Jennifer'ı hayal edin ve bir Oscar almamış aktörlerin bulunduğu kategoriye girmesine izin verin. Ancak, "Walk of Fame" de kendi yıldızı yanı sıra, MTV kanalından tutkulu bir öpücük ve muhteşem "piç kurusu" oynanan bir bonus var. Hala onun sicili - "Altın Küre" ve "Emmy" en iyi kadın rolü için. Ödül rezervi oldukça etkileyicidir.

Will Smith

Amerikan aktörü bu ödüle iki kez aday gösterildi. Film "Ali" (2001) ve "Mutluluğun peşinde" (2006) ile ilgilidir. Ertesi yıl 2007'de, "Ben efsaneyim" bandı filme alındı, ancak bu kez bile aday gösterilemedi. Ve yine bir yıl içinde, 2008'de zaten, "Yedi Yaşamak" daki rolüyle çok değerli bir ödül kazanmış olabilirdi, ancak yine de aday gösterilmiyordu.

Tüm bu dört zaman, kelimenin tam anlamıyla umut verici bir zaferdi - rolleri parlak bir şekilde oynadı, tüm filmler, Smith'in katılımı olmaksızın değil, izleyicinin büyük ilgisini uyandırdı. Ancak görünüşte kazan-kazan sahneler bile 47 yaşındaki Will'i üzücü bir listeye sokmaktan kurtarmadı: Oscar almayan aktörleri gösteriyor. Şimdiye kadar film eleştirmenlerinin performansını sanatçıyı asla ödüllendirdiği neden belli değil: seyirciyi beğeniyor ve 2008'de Forbes dergisinde en iyi ücretli aktör olarak tanınmıştı.

Tom Cruise

Ünlü Hollywood Walk of Fame'de bir yıldız olan iyi bir sanatçı, yönetmen, senarist ve yakışıklı bir güzellik Tom Cruise'la ilgili. Harici çekiciliğe ek olarak, bu film şaheserlerinde "Magnolia", "Jerry Maguire" ve "Temmuz'un Dördüncüsü" olarak rol aldığı biliniyor. Bu arada, en iyi erkeğin rolü için "Oscar" için üç kez aday gösterilmesi rol oynamıştır.

Cruz bugün, yine de bir Oscar almamış aktörlerin bulunduğu bir yıldız galaksisine atıfta bulunduğu için, taraftar ordusunun umutları taçlandırılmadı. Ancak bu Hollywood yakışıklı adamın fotoğrafı, bunun onu çok üzgün hissetmediğini açıkça ortaya koyuyor. Blockbusters "Mission Impossible" ona o kadar büyük kar getirdi ki şimdi yönetmen olarak çalışıyor. O halde kim bilir, belki bir Oscar alacaktır, ama zaten en iyi film yapımcısı olarak.

Oscar almayan diğer iyi aktörler

Aslında, bu Amerikan ödülü olmayan dahi aktörlerin listesi oldukça geniş. Onların arasında Sigourney Weaver gibi büyük aktrisler var ve aslında her zaman onun kahramanlarından duyguların derinliğini iletti. Bu yüzden yalnızca en iyi filmlerde görünmeye davet edildi: "Avatar", "Yabancılar", "Kovalayan", "Yine siz", "Ormanda kulübe". Ve hatta Britanyalı Richard Burton bu listeye girdi: 7 puanı var ve bir zafer değil. Ancak 60'lı yıllarda Hollywood'un seks sembolü olarak tanınan en yüksek ücretli oyuncu oldu. Filmdeki uzun kariyeri boyunca rahip, kaptan, albay ve hatta Henry'yi Wagner oynamayı başardı.

Büyüleyici Brad Pitt, en iyi erkek rolü için bir ödül de övünemez. Bununla birlikte, onun üreticilerinden biri olan "12 yıllık kölelik" filmi için bir "Oscar" var. "Benjamin Button'ın Meraklısı Olayı" ve "Dövüş Kulübü", kazanmak için iyi bir demeç gibi görünüyor, ama ne yazık ki. Oscar almayan oyuncular muhtemelen ne kadar üzgün olduklarını kabul etmezler. Bu ödül, aktörlerin altın hayallerinin bir sembolüdür, ancak ne yazık ki jüri herkesi ödüllendirmemektedir. Onu gerçekten hak edenleri bulmasını umalım.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.