SağlıkMüstahzarlar

'Enalapril' anlamına gelir. talimat

İlaç "enalapril" kalp yetmezliği, hipertansiyon ve tedavisinde kullanılan oldukça yaygın bir ilaç olarak kabul edilir nefropati (diyabetik). günde yalnızca bir kez kullanıldığında ilaç uzun süreli etki gösterir. onleyememektedır ilaç "enalapril" kalp hipertrofisi, gelişimini ters neden.

ilaç enjekte edilebilir bir formda ve bir tablet şeklinde de kullanılabilir.

Preparat "Enalapril" talimat karakterize toplam çevresel vasküler direnci azaltır miyokard üzerindeki yükü azaltmak kabiliyetini gösterir. Kan basıncı, bir ilaç azaltılması, genellikle herhangi bir frekans değişimi oranı (refleks taşikardi) ve dakika hacmi neden olmaz.

İlaç "enalapril" pulmoner dolaşımda basınç ve sağ atrium, sol ventrikül hipertrofisi bir düşüş azaltılmasına yardımcı olur.

ilaç iskemik lezyonlara kalbin duyarlılık ve ventriküler aritmi sıklığı azaltma yeteneğine sahiptir. miyokardın nekrozu (nekrozu) oluşumunu azaltabilen enfarktüs sonrası durumu ilaç olarak, metabolizma artışı.

Ben renovasküler farklı aşamalarında tedavisinde ilaç "Enalapril" uygulamasını bulundu esansiyel hipertansiyon. ortostatik hipotansiyon gelişmesi, kardiyovasküler refleksleri etkilemez, kasılmaların sıklığını değişmez iken hipertansiyon, kan basıncını düşürdüğü ve pozisyon yatan ve ayakta içinde orta veya hafif olan hastalara ilacın amacı, aracı yol açmaz.

Tıp "Elanapril" talimat erken tedavide monoterapi olarak kullanılmak hem izin verir ve diğer kombine tedavinin bir parçası olarak basınç yardımıyla, özellikle diüretikler içinde.

oral uygulamasından sonra gözlemlenen antihipertansif etki, genellikle bir saat sonra, maksimum etkinlik tipik olarak dört ile sekiz saat elde edilir. İlacın etkisi en az yirmi dört saat süreyle (tavsiye edilen tedavi edici dozu kullanılarak) depolanır. Klinik uygulamada gösterildiği gibi, en uygun tedavi sonucu ilaç "enalapril" tatbik birinci veya ikinci haftasında gelişir.

İntravenöz uygulamanın ardından, eylem beş ile on beş dakika not edilir. En yüksek verim 1-4 saat sonra not edilmiştir. etki süresi, yaklaşık altı saat korunur.

İlaç "enalapril". Talimatlar. Kontrendikasyonlar

hipersensitivite, porfiri (metabolizmasının kalıtsal bir bozukluk), söz konusu ilaç reçete etmeyin PHA'nın emzirme sırasında (adrenal hormonu fazlalığı), hamilelik, çocukluk, mitral veya aort kapağı, hipertrofik kardiyomiyopati, darlık (daralması).

"Enalapril" anlamına gelir. Talimatlar. dozaj

İlaç tedavisi, bazı durumlarda, yaşam boyu, uzun gerçekleştirilir.

ilâcın dozajı, hastanın durumuna göre ayarlanır. Anlamı "Enalapril Acre" sırasında veya yemekten sonra, önce alınması tavsiye edilir. Tabletler, çiğnenebilir yutulmak, (yeterli miktarda), su ile yıkanmış değildir.

İlk kullanımdan sonra birkaç saat boyunca kan basıncı sık ölçümü ile hastanın izlenmesini gerektirir. hipotansiyon olasılığı yüksek olduğunda, ilk doz bir hastanede hastaya verilmelidir ve en az beş saat durumunu gözlemlemek. Bu durumda, hasta yüzükoyun pozisyonda kalmalıdır.

İlaç "enalapril" kullanmadan önce açıklama aşina olmalıdır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.