SağlıkDişçilikte

Ortopedik diş hekimliği: gülümsemenin güzelliği ve sağlığının garantisi!

Ortopedik diş hekimliği, bir kişiye güzel bir gülümsemenin yanı sıra maksillofasiyal aparatın işlevselliğini yeniden kazandıran tıbbın dalıdır. Doğal olarak, sağlık bilgisinin diğer bölümlerinin bilgisine dayanır. Gerçek şu ki, ağız, diş etleri ve dişlerin hastalıkları, bir bütün olarak vücudun durumu ve özellikle de sistemleri ile doğrudan ilintilidir.

Ortopedik diş hekimliği, çenenin çeşitli kusur ve deformasyonlarının düzeltilmesi, protezlerin, implantların seçimi ve yerleştirilmesi ile uğraşmaktadır. Buna ek olarak, bu alandaki uzmanlar dişlerdeki kozmetik kusurların giderilmesine çalışmaktadırlar. Bu alanda çalışan doktorların kimya, biyoloji, fizik, anatomi alanlarında farklı bilgiye sahip olmaları gerekir. Ve bağların ve artiküler aygıtın işi hakkında bir fikriniz olmalıdır.

Ortopedik diş hekimliği, farklı yöntem ve yöntemler kullanır. Protezleri üretmek için doğal olarak bazı ekipmanlara ihtiyaç vardır. Uzmanlar dişlerin işlevselliğini ve güzelliğini geri yüklemekle kalmaz aynı zamanda anatomi özelliklerine bağlı olarak fizyolojik açıdan doğru bir şekil verirler. Ağız boşluğuna takılabilecek çok sayıda tasarım vardır. Çıkarılabilir veya sabit olabilirler. Bu ürünlerin tek özelliği kişiliğidir, yani her hastanın protez modeli vardır.

Bu alandaki bilgileri edinmek için üniversitenin "Ortopedik stomatoloji" uzmanlığını seçmek gerekiyor. Bir diş teknisyeni, insanlarla etkileşime giren (çeneler ve diğer manipülasyonlar yapar) ve aynı zamanda malzemelerle çalışır ve protez yapar. Doğal olarak, çalışmalarında birçok farklı faktörü dikkate almalıdır: hastanın bireysel anatomik özellikleri, allerjik reaksiyona neden olmamak için hangi materyalin ağız boşluğuna güvenli bir şekilde kurulabileceği. Buna ek olarak, doktor doğru, temizlik, gayret, artan dikkat ve doğruluğa sahip olmalıdır. Aslında bir protez yapmak çok çaba ve zaman gerektirir.

Ortopedik diş hekimliği, görünümünüzü değiştirmek ve sağlığınızı geliştirmek için bir fırsattır. Bugüne kadar, gülümsemenizi güzel ve kar-beyaz hale getirebildiğiniz için tıpta birçok farklı malzeme görünür. Buna ek olarak, protezlerin veya implantların sık değiştirilmesinden endişelenmeniz gerekmez. Bu tür malzemeler cam elyaf, titanyum, fotopolimer, seramik ve ayrıca kompozit olarak kullanılır.

Bu diş bilimi dalının malzemelerin azami doğallığına ve diş güvenliğine odaklandığı kaydedilmelidir. Modern teknolojiler bunu mümkün kılar. Uzman servislerin masrafları her klinik ortopedik diş hekimliğinde kendi fiyatlarına sahiptir. Buna ek olarak, düzeltilmesi gereken kusurların türüne bağlıdır. Uygun uzman seçimi sırasında verilebilecek tek öneri olan protezlerin fiyatı ve imalatları için yapılan iş (kurulum) kabul edilebilir olmalı ancak sağlıktan tasarruf etmemelisiniz.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.