ÇirkinlikAraçlar ve ekipmanları

Süpürgelikler Poliüretan - dekorasyon için modern çözüm

binanın yenileme sırasında tam tip sıklıkla kullanılan açık poliüretan pervaz vermek. Şimdi ise artan bir kullanım alanı ve yüzey en popüler türlerinden biri olmuştur. Kural olarak, dekoratif kaide döşeme ve duvarların eklemleri maskelemek amacıyla gereklidir. dekor Bu eleman farklı şekil, boyut ve renklerde sundu.

süpürgelik çeşitli

En son, geleneksel yağlı boya ile bunları kapsayan beton ve ahşaptan yapılmış dekoratif öğeler docking. Bu gibi yüzey işleme performansı geliştirilmiş ve hatırı sayılır bir görünüm vermiştir. Ancak şimdi, malzeme seçimi önemli ölçüde büyüdü. Aşağıdaki seçenekler özel mağazalarında satın alınabilir:

 • ahşap panel, kontrplak ve farklı türlerin mantar kaplanmış kaplama, örneğin, esnek modelleri dahil olmak üzere, (halk dilinde "kaplanmış") gibi ağaç ürünleri;
 • lamine cam elyafı (MDF);
 • alüminyum ya da paslanmaz çelik;
 • seramikler;
 • PVC;
 • Poliüretan.

bazen bazı ürünlerde seçiminde zorluklara neden olabilir Bu aralık, her avantajları ve dezavantajları incelemek için tavsiye edilir.

Biz gibi, detaylı bir şekilde bitirilmiş bir dizi düşünün açık süpürgelik poliüretan. Teknik özellikleri, çeşitleri, avantajları ve bu malzemenin dezavantajları hakkında bilgi bulabilirsiniz.

Poliüretan pervaz: Genel kavram

Şu anda, poliüretan inşaat sektöründe yaygın olarak kullanılmaya başlanmıştır. Bu kolayca açıklanabilir. Her şeyden önce, sentetik bir malzeme iyi kimyasal özelliklere sahiptir. Bu özel imalat teknolojisi sayesinde aşınmaya dayanıklı mekanik stres ve çeşitli aşındırıcı maddelere maruz kalma, hem için (benzeri benzin, asitlerin vb.).

Ayrıca, bu ürünün kurulumu dikkat edin. Geniş ve dar süpürgelikler Poliüretan herhangi bir yüzeye yapıştırılmış. Bu işlem oldukça kolaydır ve daha fazla işleme duvarlar (uyum) gerektirmez. Ana şey Buraya - doğru tutkal seçin. Tüm çalışma süpürgelik levhaların montaj kısa bir süre alır ve bitirilmiş diğer tiplerinin özelliği olan kir ve toz, eşlik eder. En zor yüklemek için - zemin bağlantılarında köşeleri kesmek için haklı. Mitre - Uzmanları özel aracı kullanmak için önerilir.

Özel dikkat esnek poliüretan pervaz zemin olmalıdır. Bu olabilir çünkü kolayca karmaşık bir geometrik şekil ile ek yerlerinin birleşmesini zadekorirovat.

Poliüretan süpürgelik Avantajları

 • Uzun kullanım ömrü - yaklaşık 30 yıl.
 • sıcaklık keskin değişiklik ile deforme değildir.
 • Sağlık için Çevre güvenli.
 • Kolay kurulum.
 • Esnek modeller hızla şeklini değiştirmek edebiliyoruz.
 • kesme üretmek basit ofis bıçak olabilir.
 • tasarım çözümleri bir geniş.

eksiklikler

Kural olarak, bu ürünün dezavantajları değil sahiptir. dikkat çekmek tek şey, bu yüzden maliyetidir. Değerli ağaç türlerinden ürünlere göre daha yüksektir metre başına 400 ruble, - örneğin, eğri alanlarda veya yuvarlak sütunları olan fiyat esnek poliüretan zemin kaide, kullanılan çevresinde eklem duvar taban atlamak için.

kapsam

poliüretan süpürgelik sıvadibiler istisna, konut, sanayi, ofis olmadan tüm alanlarda kullanılabilir. Kesinlikle sıcaklık kontrolü uymak gerekmez. Aslında nedeniyle suya dayanıklı ürünler, bunların kapsamı önemli ölçüde genişletilmiş söyledi. Bu seçenek banyolar, saunalar ve banyo, musluk içinde duvar ve zemin arasında eklemleri süslemek için izin verir.

Tespit süpürgelikler

sıvalı duvara poliüretandan yapılmış bir süpürgelik sabitleme en güvenilir ve pratik bir şekilde. durumda PVAc yapıştırıcılar eklenmesiyle bitiş sıva kullanmak mümkündür. Bu yöntem en kaliteli kurulumunu sağlar ve en yaygın olanıdır. Aşağıda onun özüdür:

 1. Hazırlama Aracı: Kırtasiye bıçak, şerit metre, seviye, kalem, gönye kutusu.
 2. duvar yüzeyinde çekme düzeni.
 3. boyut ve kesme kaburgalar istenen görüntüleri Ölçme.
 4. kaide açık poliüretan yapıştırıcı karışımı işlenir Sonra bu işlemler, bileşim uygulamak ve duvar yüzeyine arzu edilir.
 5. Hafifçe basıp tüm düzlem için çıtayı basarak. Bu eşit olarak tutkal dağıtılması ve fazlasının ayrılması için gereklidir.
 6. Kalıntıları çözüm nemli bir bezle sildi.
 7. Yaklaşık 10-12 saat kurumaya bırakın.

köşeleri ve gerekli bağlantıların yerlerde tekmeliğin spline'lara doğru oturması dikkat etmek. Burada en önemli şey - budama yaparken belirli bir teknolojiye bağlı kalmak. bu araç dik açı yapmak kolaydır ile O, gönye kutusu kullanılması önerilir bile kaide zemin poliüretan geniş eğer.

Yüklemenin ikinci yöntem zaten wallpapered duvarlarda montaj braketleri etmektir. Kaliteli yüklemede, ejderha, «Anı" gibi böyle markalar tutkal kullanabilirsiniz. Ayrıca monte edilebilir sıvı çivi. Eğer en ufak bir hata izin veremez, çünkü Bu tip döşeme, yukarıdakilerin tersine, biraz daha karmaşıktır. tutkal lekeleri duvar kağıdı üzerine çok görünür olur ve bu da, tüm binaların dekorasyon genel izlenim yağma.

açık poliüretan pervaz satın alırken, tanınmış üreticilerin tercih vermek arzu edilir. Ürünler için kalite ilgili sertifikayı kontrol edilmesi tavsiye edilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.