SağlıkMüstahzarlar

Antibiyotik "Eritromisin" (tabletler) - Uygulama Notları

İlaç "Eritromisin" (tablet), bir antibiyotik makrolidler ve grubuna karşılık gelir. barsakta onların kullanımdan sonra erimesi kaplı tabletleri, üst. İlaç Antiseptik ve antimikrobiyal etkiye sahiptir.

Uygulamadan sonra, formülasyon "Eritromisin" (tabletler) en vücut sıvıları ve dokularda dağıtılır ve aynı zamanda kan proteinlerine bağlanır. Aracın metabolizasyonu idrarda karaciğer ve yarılanma ömrü döneminde gerçekleşir ve safra iki saat bir buçuk arasındadır.

İlaç "Eritromisin" (tabletler) - tanıklık

aracı, trahom, difteri, bruselloz, boğmaca, boğaz ağrısı gibi enfeksiyöz ve enflamatuar hastalıkların varlığı tayin bahsedilen lejyoner hastalığı, orta kulak iltihabı, kızıl, sinüzit, pnömoni, kolesistit, frengi ve gonore. Ayrıca, bu madde, penisilin, ve kloramfenikol, tetrasiklin ve streptomisin dirençli patojenlerin neden olduğu enfeksiyonlu ve enflamatuar hastalıkların tedavisinde etkilidir.

şeklinde "Eritromisin" merhem akne vulgaris tedavisinde kullanılır.

Tıp "Eritromisin" (tabletler) - Kullanım Talimatları

Öncelikle enfeksiyon ve tolere şiddetini belirlenir. bir yetişkin için günlük dozaj en az 1 g, en çok 4 gramdır.

Bu araç aynı zamanda çocuklara uygulanan, ancak önerilen dozdan çok daha az olabilir:

  • üç aya kadar - bir kilogram vücut ağırlığı başına ilaç 20-40 mg;
  • 4 ay - 18 yaş - Çocuğun ağırlığının kilogramı başına ilaç 30-50 miligram.

ilaç, günde 4 kez 5 ila 14 gün arasında böyle bir tedaviye süresini yukarı alınır. Semptomlar kaybolursa, bitmiyor tedavi aniden ilaç, iki gün daha uygulamak gerekli olduğunu belirtti. sonraki iki üç saat ve yemeklerden önce bir saat boyunca ikisi olabilir antibiyotik "Eritromisin" (hap) kabul edin.

Eğer çözümü kullanarak, bunlar etkilenen cildi yağlamak. Göz hastalıklarının tedavisi olduğunda merhem lezyonun yeri veya alt göz kapağının uygulanır.

Olası yan etkiler

ilacın alınması üzerine epigastrik ağrı, mide bulantısı, kolestatik sarılık ortaya çıkabilir. Ayrıca, ürtiker oluşacağına, anafilaktik şok ve deri döküntüleri, bir vajina kandidiyazis veya ağız boşluğu.

Kontrendikasyonlar

Tabletler "Eritromisin" talimat karaciğer açık bir şekilde ifade ihlalleri mevcudiyetinde önerilen makrolidler karşı artan bir duyarlılık değildir.

eritromisin anne sütüne geçtiğinden, gerektiğinde, kullanımı emzirme bebek süresince durdurulmalıdır.

önemli ölçüde eritromisin etkilerini azaltmak gerekli ilacın alımı sırasında, asitliği artırmak ve ayrıca asitli içecekler içmemeye ilaçların kullanımını önlemek için. İlaç salındığı tüm formlar "Eritromisin" listesinde VED dahil.

Ayrıca belirtmek gerekir kloramfenikol ya da linkomisin ile bunun kullanımı büyük ölçüde bunların etkisini azaltır.

bu, teofilin, aminofilin ya da kafein araçlarla bu antibiyotik almak için gerekli ise, bu durumda, bu da toksik etki gelişimi, doğrudan yol açar, kan plazması, bu maddelerin konsantrasyonunu arttırır olduğunu bilmek gereklidir.

eritromisin alınması üzerine nefrotoksisite erken gelişmesine yol açabilecek kan plazması içinde siklosporin konsantrasyonu artırır.

etanol etki artışı (hızlandırılmış gastrik boşalma ve alkol dehidrojenaz etki süresinin midede azalır) olup, burada eritromisin intravenöz çözelti, taşınan edin.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.