BilgisayarlarYazılım

Evde bir ses kaydı nasıl yapılır

Bazen bilgisayar veya başka bir sese yazmak gerekir. Birisi ses veya diğer sözlü sunum, birisi şarkı karaoke indulges kaydetmek gerekiyor ve sadece ilgi birisi kendi sesinizi duymak veya mikrofon ve kulaklık işi doğrulamak için ihtiyaç tarafından etmek. Yukarıda açıklanan tüm manipülasyon üretmek için özel bir yazılım, çok hızlı ve kolay bir şekilde yapılabilir ses kaydı gerektirir. Bunlardan biri - Audacity olduğunu. Kolayca sadece kurulum sırasında görünür yönergeleri izleyin Internet'ten ücretsiz indirilebilir. Bu programm diskte çok az yer kaplar ve hatta bir çocuk kullanabilirsiniz.

Audacity yüklendikten sonra, kayıt taraftan herhangi bir müdahale olmadan gerçekleşti sese hazırlamak gerekir. Bu nedenle, kendileri etrafında boşluk optimize etmek ve mümkün olduğunca gürültü her türlü gibi küçük yapmak gerekir. Bunu yapmak için, kapı sıkıca kapatın gerekiyor ve tüm yakın bulunan kayıt önlemek sesler yapabilir aygıtları kapatın. Hatta fare o harfinin tuşları da rezerve edilebilir olarak mikrofondan uzakta tutmak en iyisidir. Eğer fare ile işten şu anda kaçınmaya çalışın, ya da mümkün olduğunca sessiz olarak yapmak gibi ses olarak temiz kaydetmek için.

Bir sonraki adım bilgisayara kulaklık bağlamaktır. sistem ünitesinin ön kısmındaki Soket, farklı renklerde iki yuvarlak konektör var. yeşil soketi ve mikrofona kulaklıkları takın - kırmızı (veya pembe) içinde. Kesinlikle bu durumda, ses kaydı iyi bir kalite elde etmek mümkün değildir, bir mikrofon, dahili bir web kamera yapabilirim, ama. Bu nedenle, sürüm kablolu - en uygun.

kulaklık bağlı ve program açıktır sonra, aşağıdakileri yapın: mikrofonu olan bir düğme simgesi bulup ortasında bu özelliğin yanındaki kaydırıcıyı ayarlayın. Bu seçenek, maksimum moda ayarlanırsa, ses kayıt programı boyunca gerekli ses parçası ile kalacaktır, çünkü çok daha kötü yürütmek ve dış parazit olacak. Eğer hoparlörler dahil varsa, onun yankısını duymasına aksi takdirde risk bunları kapatın.

Bir sonraki adım, - direkt olarak kayıtların oluşturulması. o tıklama için "KAYIT" düğmesine basın. Diğer düğmeler arasında programı Audacity, üst panelde bulunabilir. Genellikle tamamen kırmızı ya da beyaz, ama ortada bir kırmızı veya kahverengimsi daire ile ya olduğunu. mikrofona konuşma önce, 2-3 saniye bekleyin ve ardından herhangi bir ifade ya da düzenim sonra ses kaydını durdurmak söyleyebiliriz. "Dur" düğmesine basarak. Bu, merkezinde kahverengi veya san karelerle gösterilir.

Ortaya çıkan kayıt kaydedilebilir. Bunu yapmak için, "Project Farklı Kaydet" "Dosya" menüsüne girip seçin. Çıkan pencerede, bir dosya konumu seçin ve daha sonra adı (o değişmez dosya türü) uygun çizgide girin. Eğer kaydını kaydettim klasörü açarak olanları dinleyin. Bu normal ve iletkenin içinden yapılır ve edilebilmektedir "Dosya" menüsünü girdikten ve "Açık" seçeneğini seçerek programın kendi içinden.

kayda dinlemek için ortada yeşil üçgen ok ile bir düğmeye basmanız gerekir yaptı. Ne duyduğunu, sen mutluysan, sen ana girişe devam edebilirsiniz. Ancak, bunun için ve "Dur" tıkladıktan sonra dinlemek mümkündür, çünkü hemen kayıt kaydetmek için gerekli değildir. Memnun olmayan bir ses kaydının iseniz, bunu silebilirsiniz. Bu düşük pencerede dalga biçimini sürükleyip klavyede Delete tuşuna basarak yapılabilir.

Buna ek olarak, bu program sadece seslerin çeşitli kayıt yapabiliyorum, ama aynı zamanda beğeninize bunları düzenleyin. Örneğin, perde veya tempo değiştirebilirsiniz. Bunu yapmak için, menü "Effects" arayıp kaydı ile ne yapmak istediğinizi orada seçin. Aynı seçenek çatırdama, tıklama ve çeşitli sesler kurtulmak için olabilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.