Spor ve SağlıkEkipman

AEK-971. Saldırı tüfekler. Otomatik AEK-971

askeri ansiklopedi dediğimiz gibi, Kovrov makinesi AEK-971 - S. I. Koksharova liderliğindeki gelişme Zid Kovrov (otomatik Konstantinov sistemine dayanan) 'dir. dünyasının çağdaş ordularda bunun umutları ne bir silah oluşturmaktadır ve hangi bakalım.

Her şey nasıl başladı

ortalarında 1982 yılında otomatik tüfekler gelişmiş modellerin Sovyet silah tasarımcısı aktif gelişme konulu geliştirme çalışmaları çerçevesinde başlatıldı "bir makine, AK-74 etkinliği daha bir buçuk kat daha yüksektir yaratmak." Şifreleme Bu program oldu: "Abakan". mühendisler doğruluğunu geliştirmek amacıyla, sürekli ateş yürütürken bile genç, tecrübesiz askerler, yeni silahlara 5-10 kez ateş doğruluğunu geliştirmek için itiraz edildi. silah geliştirin önceki çekim sistemlerinin tüm mücadele niteliklerini devralmak için oldu. Bu öncelikle güvenilirlik anlamına gelir tüm yerli askeri-teknik imkanları ayarlamak için yeteneği yanı sıra tam zamanlı bileşenlerine katılan olasılığı: vb bombası, süngü-bıçak, optik cihazlar, vb. Bu yarışma tüm önde gelen tasarımcıları ve silah imal SSCB katıldı. 1984 yılında, Komisyon oniki projeler sunuldu otomatik silahlarla. adım sadece dokuz gelişimini ulaştı sınamak amacıyla üç numune, yarışmanın ilk aşamasında tarandı. Bunlar arasında, bir makine-Koksharova cüruf AEK-971 (5.45 mm), dengeli bir tasarım otomasyon sahip olan ve stressiz şemasıyla kurdu.

yenilik nedir?

Otomatik Dengeli - bu makinenin tasarımında temel fark budur. Bu şema gaz motorunun temelinde AK-107 ve AK-108 benzer tasarlanmıştır. Bu sistem, senkron olarak protivomassoy ana hareketi ile bağlantılı ilave bir gaz pistonu, sürgü taşıyıcı hareket ancak (yani, iç kısma hareket eder) karşısında yer alır. Bu şekilde obtüratör mekanizmasının hareketi esnasında meydana gelen dengeleme darbeleri meydana gelir ve, ön ve arka pozisyonlar darbelere. Sıra seğirme gelmez bu şema otomatik ateş sonucunda. Ve onun AEK-971 sayesinde AKMI AK-74 iki katına çıkartmak desenlendirme edilir.

Namlu fren-dengeleyici

İlk modelde AEK-971 bir ayırt edici özelliği - bu alışılmadık bir namlu fren dengeleyici. tasarım temeli ok kararlı ve kararsız pozisyonun ateş bir temelde yeni bir kavram yatmaktadır. açılış sırasında diz duran bir pozisyonda iletken otomatik yangın patlamalar, kutunun sol tarafında yer alan özel bir manivela aracılığıyla kompansatör azaltılabilir zaman. durağının ile istikrarlı pozisyondan ateş zaman, sırasıyla, onları artırmak mümkündür. mümkün olan dengeli bir otomasyon ile birlikte ağız freni gidericisinin de toz halindeki gazlar çıkış deliklerinin çapı değiştirilerek fikri otomatik silah yönetiminde stabilizasyon sisteminin daha büyük bir seviyesi elde etmek için.

Makinenin Açıklaması

Yeni Makine AEK-971 standart kartuş dergisi 30 adet AK-74 kapasite desteklenmektedir. cıvatasını çevirerek yapılan beyin sapı kanalı olan kilitleme. Katlama popo alıcı sol tarafına doğru eğilir. İlginç tasarım çözümü bayrak-sigorta tercüman önerilmiştir. O alıcının her iki tarafında başlattı. Bununla birlikte, sol tarafta yer alan kontrol kutusu biraz kapasitesini azaltır Sigorta, çalışmaz. Tetik mekanizması AEK-971 makinesi otomatik yönetimi, tek lamba, hem de sabit patlamaları (iki atış) sağlar. Bu dakikada 1500 mermi ateşleme bir tempoda silahların etkinliğini arttırmak için hiç de küçük ölçü içindedir.

Makinenin modernizasyonu

Daha sonra, makine tasarımı önemli ölçüde basitleştirilmiş. Yani, namlu fren-dengeleyici yangın oranında önemli bir azalma ile sonuçlandı AK-74 standardına, ile değiştirilir. popo sabit yapılır ve kutu tamamen değişmiş olmalıdır. Yeni sürüm otomatik çekme sonuçları sürekli ateş, normal AK-74 yüzde 20 daha iyi performans göstermiştir. Uzun patlamaları ateş zaman olsa bu parametre onu aştı, makine Nikonov - Ancak, AEK-971 otomatik yangın onun yarışmacı yönetiminde ikinci atış doğruluğu vermiştir. Böylece yarışmanın sonuçları AN-91 olarak adlandırıldı otomatik Nikonov, kabul edilmiştir.

Yeni hikaye makinesi

AEK-971 hikayesi sona ermedi. Savunma Bakanlığı geç 90-ler Kovrov tasarımcıları çalışıyordu dengeli bir otomatik sistem ile silah geliştirilmesini hatırlamak. Makine bir kez daha şimdiden yeni ihtiyaçları doğrultusunda, modernizasyon uğramıştır. Sonuç olarak, alıcı evrensel desteğinin sol tarafı ekli ve gece kapsamları her türlü edilebilen, yapıldı. Sağ tarafa aşağı, yeni metal yerine eski popo aracılığıyla kurmayı başaramadı. Ayrıca üç çekim ocheredyamiv sabit ateşleme bir rejimi uyguladı. Bundan sonra makine üretime konulmuştur. Bunlar saldırı tüfeği küçük gruplar halinde üretildi. Bunlar servis bölümleri, özel amaçlı İçişleri Bakanlığı ve diğer güvenlik kurumları vardı. 2006 yılında Makine İnşaat Tesisi Kovrov tamamen askeri ürünlerin üretimini durdurdu. Bu nedenle, tüm üretim onları bitki aktarıldı. Degtyareva (zid).

aksesuarlar

Yeni Makine Degtyareva AEK-971 aşağıdaki parça ve araçları oluşur:

 • alıcı ve alıcı kapağı beşik;
 • kapı ve kapı çerçevesi;
 • taşıyıcı ve dengeleyici;
 • mekanizması döndürür;
 • Güvenlik kalkan;
 • ayrı bir ünite olarak yapılandırılmıştır Tetik;
 • rocker kılavuz;
 • çevirmen yangın;
 • handguard ve önkol;
 • Fren kompansatör namlu;
 • mağaza ve süngü.

dünyanın saldırı tüfeği

Adı "saldırı tüfeği" İngilizce «saldırı tüfeği» gitti. Rusça "makine" demek, ama özü aynıdır için. Bugün, hafif silah bu tip piyade birimleri için bir bireydir. Modern saldırı tüfeği 7.62 mm 5.45 mm kalibre. mağazaların kapasitesi 30 mermi veya daha fazladır. Otomatik moda, tek çekim ve öbekler halinde ateşleme yapabilen otomatik tüfekler. etkili aralık, 600 m. dakikada 400 mermi (patlama) kadar modern otomatik silah etkili pratik oranıdır. Süngüleri, gece, optik veya kolimatör manzaraları,: Hemen hemen tüm bu sınıftaki silahların aksesuar monte etmek yeteneğine sahiptir bombaatarlar ve diğer şeyler. Bugün saldırı tüfeği değişen dünyada neredeyse 30 ülkede mevcuttur lider (Rusya, ABD, Almanya, Fransa, İngiltere) ve sözde Üçüncü Dünya ülkeleri ile biten (İran, Tayvan, Kore ve böyle devam eder. D.) den.

Sonuç

İki modifikasyonlar AEK-971 tüfeğinin temelinde geliştirilmiştir. Bunlardan birincisi - AEK-972 olduğunu. O baz tek fark, kalibre tekrar - 5.56 x 45 mm (NATO kartuşu) üzerinde, diğerleri aynı yapısal farklılıklar yok. İkinci Modifikasyon - Bu AEK-973. Bu model Sovyet patronu 7,62 x 39 mm altında geliştirilmiştir. Bu makine, bir AK-47 alışveriş için kullanılan ile aksi takdirde baz ile aynıdır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.